Hirmus loss

3 kõige hirmuäratavamat Halloweeni sihtkohta Euroopas

Ameeriklased armastavad Halloweeni. Pärast jõule ja tänupühasid on Halloween suuruselt kolmas suurim püha Ameerikas. The Balance’i kohaselt kulutasid ameeriklased eelmine aasta Halloweeni tähistamisele rekordiliselt 9.1 miljardit dollarit ning püha tähistasid 179 miljonit inimest!

Aga kuidas on asjad Halloweeniga teisel pool ookeani? Arvestades mitmeid linnu, mis on sajandeid vanad, igaühel neist kummituslikud väljakud, munakiviteed ja seiklusrohke ajalugu, on Euroopa täiuslik paik Halloweeni tähistamiseks.

Kui otsid sel aastal Halloweeni tähistamiseks Euroopas eriti hirmuäratavat sihtkohta, siis siin on meie soovitused:

1. London, Inglismaa

Ei tea, kas asi on munakivitänavates, vanades kirikutes või linna Vana-Rooma minevikus, London on üks judinaid tekitav paik.

Londonis elab Rappija Jack, Inglismaa kõige kurikuulsam sarimõrtsukas. Arvatakse, et ta sooritas oma õudsed kuriteod Whitechapeli piirkonnas Londonis 1888. aastal.

Teised põnevad paigad on näiteks Londoni Tower, kus arvatakse, et Anne Boleyn’i kummitus elab, Hampstead Heath, kus on väidetavalt nähtud mitmeid kummitusi, nende hulgas Dick Turpin ja Bank Station, kus on mitmel korral nähtud “Musta nunna”.

Londonis on ka mitmeid väidetavalt kummituslikke hotelle. Langham hotelli toas number 333 on mitmeid kordi teada antud paranormaalsest tegevusest ning sama on ka Savoy hotelliga - seal kõndivat tubade 346 ja 362 vahel ringi Oscar Wilde’i kummitus.

Osale kindlasti Rappija Jacki ringkäigul, kus saad läbi teha kurikuulsa sarimõrvari sammud või osale mõnel kummitustuuril, kus saad külastada mitmeid Londoni tänavaid, surnuaedu ja vanu alleesid.

2. Edinburgh, Šotimaa

Edinburghist võib leida mitte üksnes Suurbritannia, vaid kogu maailma ühe kõige kummituslikuma paiga - Edinburghi võlvkambrid (tuntud ka nime “South Bridge Vaults” all).

Edinburghi võlvkambrid on kambrite sari, mis sai valmis Edinburghi linna all 1788. aastal. Võlvkambreid külastavad mitmed kummitustejahtijad ja niisama põnevuseotsijad üle kogu maailma ning paigast on tehtud ka mitmeid dokumentaalsarju.

Võlvkambritega on seotud paljud paranormaalse tegevuse teemalised lood ning usutakse, et sarimõrvarid Burke ja Hare kasutasid neid kambreid selleks, et hoiustada surnukehasid, mis müüdi hiljem meditsiinikoolidele. Broneerige kindlasti Halloweeni ajal Edinburghi võlvkambrite ringkäik!

Teiste Halloweeniürituste hulka kuuluvad Edinburghis näiteks Samhuinni tulefestival - Kelti festival ja paganiusu tähtpäev, mis märgib saagikoristusaja lõppu ja talve algust - ning Real Mary King’s Close 400 aasta vanused vahekäigud ja kodud, mille elanikke süüdistati kurikuulsate Edinburghi nõiajahtide käigus.

3. Transilvaania, Rumeenia

Mõned inimesed väidavad, et Transilvaania asub ühel Maakera tugevaimal magnetväljal ning üleloomulike nähtuste lood on kuulunud Rumeenia folkloori juurde juba sajandeid. Transilvaania tegelik tõmbenumber on aga fakt, et see on maailma kõige kuulsama vampiiri Dracula kodu.

Väljamõeldud tegelane krahv Dracula loodi 1897. aastal Iiri autori Bram Stokeri poolt, kes oli inspireeritud ühest Rumeenia ajaloo kõige enimtuntud inimesest Vlad Dracula, keda tunti ka nime Vlad Tepes all (Vlad Teibasseajaja), kes valitses erinevatel aegadel vahemikus 1456-1462.

Lisaks võrratule Halloweeni maskiballile on võimalik osa saada mitmetest Dracula ringkäikudest, sealjuures külastada ka Brani lossi (tuntud kui Dracula loss), kus saab ööbida või võib osa saada kirjandustuuridest, mille käigus saab külastada Bram Stokeri novelli kuulsaid paiku. Niisiis, kus kavatsed sina tähistada Halloweeni sel aastal? Toredat Halloweeni Ferratum Money poolt!