Keegi ei saa eitada, kui hea rutiin tundub, eriti kui oleme ületöötanud või stressis. Rutiin võib olla kasulik nii individuaalselt kui ka professionaalselt. Struktuur võib tuua meie ellu tõhusust, aidata automatiseerida otsustamisprotsesse ja ennekõike pakkuda meile mugavust.

Loodud mugavused

Inimestena oleme me vastuvõtlikud uudishimulikule käitumisele, kui see puudutab meie mugavust. Isegi kui inimese rutiin või harjumused ei ole positiivsed, näiteks ei käi ta jõusaalis, kuigi soovib olla vormis või ei pea ta kinni oma eesmärgist sageli reisida, jätkavad inimesed sellist käitumist, sest see on mugav.

Kahjuks hoiab meie mugavus meid lõksus - kinni tuttavates mustrites, kus me lihtsalt lepime oma olukorraga. Aja jooksul, kui me just teadlikku muutust ei tee, ei suuda me täita oma unistusi ja soove.

Lõksust välja saamine

Kui asi puudutab isiklikku arengut, oma potentsiaali maksimaalset täitmist ja enda elatava elu üle uhkuse tundmist, leiate otsitava rõõmu vaid oma mugavustsooni piire laiendades.

Meid on õpetatud mõtlema, et ebamugavustunne on halb ja peaksime seda vältima. Kuid mõelge valule jõusaalis trenni tehes, närvilisusele ja põnevustundele välisriigis maandudes - saate neid tundeid kogeda vaid läbi ebamugavustunde.

Oma mugavustsooni piiride laiendamine

Et elada isikuna, kes tahate olla, peate suutma tunda end mugavalt ebamugavuses.

Oma mugavustsooni laiendamine ei tohiks olla paanikat tekitav, kuid selleks, et kasvada, on oluline iga päev teha üks asi, mis on teie jaoks ebamugav.

Siin on viis lihtsat ettepanekud, mis aitavad teil oma mugavustsooni laiendada:

1. Võtke teine kodutee

Üks lihtsamaid viise murda rutiini on minna töölt koju harjumuspärasest erinevat teed pidi. Teist teed pidi koju minek aitab eemaldada prognoositavust, paljastada teile uusi stiimuleid ja uusi asju ümbruses ning isegi pakkuda inspiratsiooni.

2. Öelge kutsetele "jah"

Ühe nädala jooksul öelge "jah" igale kutsele, mis teie teele satub ja vaadake kuhu see teid viib. Olgu see siis peale tööd kokteilid kolleegidega või kutse peole, öelge lihtsalt jah. Mitmete võimaluste seas, mis avanevad ennast "välja pannes", võib see avada uusi uksi, tekitada uusi huvisid ja uusi sõpru.

3. Vali variant, mis tekitab teile kõige ebamugavama tunde

Otsuste tegemisel, olgu selleks siis otsus millist filmi näha, või mis restorani sööma minna, püüdke mitte üle mõelda ja teha selle asemel hoopis impulsiivne otsus. Nii käitumine võimaldab spontaansust ja võimalust astuda samm kaugemale tuttavast olukorrast.

Kas kipute tegema otsuseid, mis põhinevad mugavusel ja tuttavlikusel? Kui jah, siis ühe nädala jooksul proovige valida iga valiku puhul variant, mis survestab enim teie mugavustsooni piire.

4. Muutke oma keskkonda

Nagu öeldakse, "muutus on sama hea kui puhkus". Oma keskkonna muutmine aitab murda rutiini ja tuttavlikust ning võib pakkuda ka inspiratsiooni.

Kujundage ümber oma korter või maja, või hoopis oma töökoht. Töötage kohvikus või jagatud töökeskkonnas. Pole midagi, mis murraks rutiini paremini kui reisimine. Reisige uude linna ja pange end uutesse olukordadesse.

5. Tundke hirmu ja tehke seda ikkagi

Nagu Susan Jeffersi enimmüüdud raamat "Sa julged küll" märgib, üks parimaid viise, kuidas laiendada oma mugavustunnet, on tunda hirmu ja teha seda ikkagi. Iga kord, kui tunnete oma südame löögisagedust kiirenemas konkreetse sündmuse või otsuse osas, lugege kolmeni ja lihtsalt tehke see ära. Mõelge sellele kui basseini sukeldumisest - alguses hoiate end tagasi, siis kogute julgust ning siis hüppate.

Närvilisus ja põnevus on mõlemad erutuse seisundid ja me saame nende vahel kergelt liigelda jättes kõrvale hirmu. Järgmine kord kui närveerite, öelge ise: "Ma olen nii põnevil" ja siis tegutsege.

Alustage elamist täna

On aeg kaldast kaugemale minna. Lõpetage status quo. Kogege elu maksimaalselt. Kes te tahate olla ja kuhu minna?

Rahvusvahelise juhtiva mobiilse finantsteenuste pakkuja ja finantstehnoloogia pioneerina on Ferratum alates 2005. aastast inimesi motiveerinud oma kiirete, lihtsate ja uuenduslike mobiilsete laenude lahendustega.

Ferratum Money on raha tegijatele - liikujatele, muutjatele, seiklejatele, maadeavastajatele, neile kes ujuvad vastuvoolu ja neile, kes tantsivad enda rütmis.

Mis iganes on teie lühiajalised rahavajadused, Ferratum Bank saab teid aidata. Meie interneti laenud on kiireim ja kõige kergemini kättesaadav viis kindlustada endale vajalikud vahendid, kui seda vajate.

Lihtsalt täitke taotlus meie lihtsalt kasutatavas veebilehel. Taotlus ei tekita mingit kohustust ja on täiesti tasuta ning otsuse saate mõne minuti jooksul. Ei mingit paberimajandust ega vaeva.

Niisiis, kuidas me saame aidata teil alustada elamist juba täna?