5 viisi, kuidas pered saavad vähendada jõuluaegset rahalist survet

Pere jõulude ajal

5 viisi, kuidas pered saavad vähendada jõuluaegset rahalist survet

Jõuludeni on vaid mõned päevad, kuid paljude noorte perede jaoks on jõulud nii rahaliselt kui emotsionaalselt kurnavad, kuna tekib surve kulutada raha, mida neil ei ole.

Jõulukinkide ostmisel on alati küsimus selles, kui palju peaks kulutama. Milline on „normaalne“ kingisumma? Mis siis, kui keegi teeb sulle kallima kingi kui sina tegid talle?

Nendele küsimustele mõeldes panime kokku alljärgnevad viis nõuannet, mis aitavad vähendada jõulude ajal tekkivat rahalist survet.

1. Lepi kokku kulutamise limiit

Parim viis, kuidas vältida ülekulutamist ning muid ebameeldivaid tundeid, on leppida lähedastega kokku jõulukinkide hinnalimiit. Võib-olla lepite kokku limiidi kingituse kohta, näiteks 20 eurot, või limiidi pere kohta, näiteks 100 eurot.

„Salajõuluvana“ on teine tõhus viis, kuidas vältida kingitustele liialt palju kulutamist. Selle meetodi puhul panevad kõik pereliikmed oma nime mütsi sisse ning igaüks tõmbab ühe nime ja teeb kingituse ainult sellele inimesele. Paljud inimesed kehtestavad ka Salajõuluvana kingitustele hinnalimiidi.

Ükskõik, millise lähenemisviisi kasuks otsustad, veendu, et see sobiks sinu eelarvega. Keegi ei taha ju astuda uude aastasse, olles võlgu sadu eurosid.

2. Ära kuluta liialt palju laste kingitustele

Mõistame, et soovid oma lapsele kinkida kas või terve maailma, kuid on oluline meeles pidada, et kui asi puudutab lastele tehtavaid kingitusi, siis väikelapsed ei hooli brändidest ega sellest, palju sa raha kulutad.

Samuti tuleb endale meelde tuletada, et jõulud ei ole võistlus. Kuluta ainult nii palju, kui on sinu jaoks sobiv.

Lastele meeldib kingitusi saada, kuid tavaliselt naudivad nad kõige rohkem kõige lihtsamaid ja soodsamaid kingitusi. Võta seega oma õlult maha kingistress ning ära kuluta palju ega osta kalleid brände – lapsed ei saa erinevusest aru ning on rahul asjadega, mis pakuvad neile rõõmu.

3. Otsi parimaid pakkumisi

Enne, kui suundud ostukeskusesse, tee pisut uurimustööd ning selgita välja, millises poes on soodsaimad hinnad. Kui kontrollid hindu internetis ja võrdled müügikohtade pakkumisi, säästad hulga raha.

Internetist ostmine võib olla tihtipeale odavam, kuid mitte alati. Internetis on rohkelt valikuid, sealhulgas erinevad suurused, värvid ja stiilid. Kontrolli kindlasti ka saatmiskulusid. Vahel võivad saatmiskulud olla nii kõrged, et füüsilisest poest on soodsam osta.

4. Räägi lastele pere rahalisest olukorrast

Iga lapsevanem soovib oma lapsele luua kõige kaunimad jõulud. Seda saab aga teha ilma tervet varandust kulutamata.

Jätkates #2 nõuandega, siis on oluline, et kulutaksid ainult nii palju kui sa reaalselt suudad kulutada. See tähendab, et ükskõik, kui ebamugav see ka ei tundu, sa pead olema aus ja rääkima lastele pere rahalisest olukorrast.

Kui jõulud on rahaliselt rasked ning sa ei saa osta seda kingitust, mida su laps tegelikult tahaks, siis räägi lapsele pere rahalisest olukorrast. Lapsed mõistavad seda ja hindavad ausust, mis aitab ka vähendada pettumust, kui nad ei saa selliseid kingitusi nagu nad lootsid saada.

5. Kergenda koormat

Kui sa korraldad jõulusöömaaja suuremale perele ja sugulastele, võib see olla üsna kulukas. Lisaks sellele, et pead toitu hankima üsna paljudele inimestele, on muude kulude hulgas ka näiteks kodu kaunistamine.

Palu, et iga pereliige tooks ise mingi teatud toidu. Võib-olla ostab keegi veini, keegi toob magustoidu ja keegi toob köögivilju. Kui jagate jõuluõhtusöögi kulusid, on see kogu pere jaoks soodsam ning tunduvalt vähem stressirohke.

Olgu sul rõõmsad ning rahaliselt sõbralikud jõulud!