Ema ja tütar joonistamas


Mul on sulle küsimus. Miks on sinu arvates naistepäev loodud? Kas selle põhimõte on lillede kinkimine, oma kallima restorani viimine või romantilisele reisile minemine? Muidugi on need kõik toredad tegevused, kuid nende tegemiseks ei ole vaja oodata terve aasta. Neid asju võite koos teha igal ajal.
Esiteks, mida tähendab üldse naiste toetamine?

Naised tunnevad end jõustatult ja toetatult, kui:

  • nad saavad korraliku hariduse

  • neil on meestega samad õigused (eelkõige, neil on õigus oma mõtteid avaldada ja olla kuulda võetud)

  • neid ei diskrimineerita sissetuleku osas

  • nad ei kannata koduvägivalla käes

  • nad tunnevad end õhtul tänaval kõndides turvaliselt.

Nagu näed, siis naiste toetamine tähendab palju enamat kui lihtsalt lillede kinkimist. Kuigi viimastel aastatel on tehtud hulgaliselt edusamme ühiskonnas ebavõrdsuse vähendamise suunas, on endiselt veel väga palju teha, eriti Aasias ja Aafrikas.

Siin on mõned viisid, kuidas sa saad edendada naistele toeks olemist. Pea meeles, et isegi üks väike žest võib mõne inimese jaoks olla eluliselt tähtis:

 

1 Puhas vesi hariduse toetamiseks

Puhas vesi on vaesemates regioonides elavate tüdrukute jaoks kasin ressurss. Miljonid tüdrukud peavad jätma kooli vahele, et kõndida keskmiselt 6 kilomeetrit puhta vee leidmiseks. Sinu annetus saab aidata vähendada veele kuluvat ajakulu ning aitab tüdrukutel püsida koolis.

 

2 Anna abikäsi vapratele naistele

Koduvägivald, inimkaubandus, lapsabielud ja muud probleemid on miljonite naiste, nii noorte kui vanade, jaoks reaalsus. Sinu panus võib aidata neid kaitsta, toetades haridust, nõustamist, meditsiinilist abi, väikeseid ärilaene, seadmeid ja muu vajaliku hankimist, mis aitavad naistel üle saada rasketest eluetappidest.

3 Toeta ambitsioonikate naisettevõtjate mikrolaene

Selleks, et olla tõeliselt iseseisev ja enesekindel, on naise parim valik suunduda ettevõtlusesse. See teenus aitab ambitsioonikatel ja kohusetundlikel naisettevõtjatel jõuda lahkete inimesteni, kes soovivad aidata neil saavutada erinevaid eesmärke.

4 Varsti on ka emadepäev...

Esimesed emaduse nädalad on vastsündinu jaoks kriitilise tähtsusega. Sa võid aktiivselt toetada kohalikke heategevusasutusi ja aidata neid oluliste vahenditega nagu mähkmed, tekid, seep ja põhimõtteliselt kõik muu, mis aitab emal last kasvatada. Mõned heategevusasutused on loonud ka nimekirja sellest, mida üksikemadel on vaja laste kasvatamiseks. Alati on emasid, kes vajavad abi. Võid need emad leida juba kiire guugeldamise teel.

5 Anna oma elus olevatele naistele teada, et sa hoolid

Väike žest võib vahel kellegi jaoks tähendada väga palju. Mõtle naistele, kes on sinu elus ning milliseid positiivseid muutuseid on nad sinu ellu toonud.

Miks mitte võtta pisut aega ja näidata, kuidas sa neid väärtustad? On väga lihtne saata sõnum õpetajale, kes toetas sind, kui olid noorem. Anna oma emale, õele või tütrele teada, kui väga neid hindad.