Meie siin Ferratumis usume, et innukad ja inspireeritud inimesed viivad oma unistusi ellu, on julged ja teevad asju, mis on neile kõige olulisemad.

Meie kired ja harrastused on need, mis meid juhivad, meid inspireerivad ja mis annavad meie elule tähenduse. Aga ainult läbi visaduse, pühendumuse ja otsustavuse saame oma eesmärgid täita.

Kui me räägime kirest, on muusika üks selline nii paljusid inimesi inspireeriv platvorm. Sellel on võime meis erinevaid emotsioone tekitada. Sellest saab meie elu taustamuusika ja sellel on võime viia meid teise maailma, eemale meie igapäeva muredest.

Pole ime miks paljud inimesed unistavad DJ-ks saamisest. Aga millest alustada? Noh, kui asi puudutab alustamist ja meie unistuste elluviimist, on suurim probleem just selles - alustamises. Paljud inimesed lihtsalt ei tea, millest alustada. Tegevuskava koostamine selle kohta, kus sa oled ja kuhu tahad jõuda, on kindel viis alustamiseks.

Allpool on kuus etappi, mis aitavad teil täita oma unistust saada DJ-ks:

1. Kuulake!

Esimene ja kõige olulisem samm on aktiivselt muusikat kuulata. Kuulake teiste DJ-de muusika "sette", remixe ja lugusid näiteks Soundcloud'is, YouTube'is või Mixcloud'is. Minge klubidesse ja kuulake DJ-sid. Tunnetake muusikat ja mõistke kuidas see on üles ehitatud ja kuidas dünaamika töötab. Kuidas "sett" algab ja kuidas see lõpeb? Mis juhtub keskel?

See kõik arendab kõrva selles osas, mis teile meeldib. Kas olete huvitatud house-muusikast, elektrost, dancehallist, trapist, technost või popist? Kas teile meeldib “four-to-the-floor” rütmi suured "langused", või eelistate keerulisemaid rütme, või äkki hoopis hüpnootilisemaid rütme? Teadmine, mida soovite, aitab teil muusikas endale meeldiv välja filtreerida. Lisaks aitab see teil enda stiilis täpsemaks saada.

2. Ostke tarkvara ja seadmed

Järgmiseks peate ostma tarkvara ja riistvara, et alustada harjutamisega. Ableton Traktor ja Serato DJ on kõik populaarsed tarkvaravalikuid, igaühel on oma selge eelis.

Lisaks tarkvarale vajate ka mõnda seadet miksimiseks. Teil on alati võimalik oma varustust hiljem uuendada, kuid baaskomplekti ostmine on oluline. Pioneeri tööstuseharu standard DJM-850 mikser või Denon DN-X1600 on mõlemad head valikud.

Kui tarkvara ja mikser on käes, on aeg alustada uurimist. Saate palju õppida lihtsalt uudishimulik ja mänguline olles. Soovitame ka vaadata mõnda nendest sadadest videoõpetused ja näpunäidetest, mis YouTube'is iga tarkvaraprogrammi kohta on.

3. Registreeruge kooli

Oma tarkvaraga mängimine, teiste DJ-de settide kuulamine ja õpetuste vaatamine internetis on väga hästi kulutatud aeg. Aga te võite jõuda punkti, kus mõistate, et nii lõbus, kui see ka on - iseõppimisega jõuate te siiski vaid teatud tasemele. Et end järgmisele tasemele viia, võite registreeruda kursusele. On palju kursusi, mille vahel valida, sealhulgas tarkvara-spetsiifilised kursused iga tarkvara platvormi kohta, samuti selliste spetsiifiliste oskuste kohta nagu miksimine, rütmi sobitamine, produtseerimine (kui soovite oma settides kasutamiseks ise muusikat luua ja salvestada), kontsertidel esinemine ja kuidas seadistada asju kui teil on live-esinemine.

Enamikes suuremates linnades pakutakse muusikakoolides ja ülikoolides ka klassiruumides toimuvaid kursuseid, kuid valikus on ka online-kursuseid, mida tasub uurida.

4. Salvestage oma mix

Kui tunnete end oma tarkvara ja riistvaraga juba mugavalt ning olete saanud mõned põhitõed selgeks, on aeg kokku panna oma mix. Idee on luua kuulamiseks teekond - alustades ühest kohast ja viies kuulajad kusagile mujale kogu mixi ajal. Pärast teiste DJ-de mixide kuulamist peaks teil olema baasteadmised sellest, kuidas seda üles ehitada.

Kasutage sellist tarkvara nagu Logic või Ableton, et jäädvustada oma mix ja siis jagage seda Facebook'is, Soundcloud'is või Mixcloud'is. See mix võib olla ka teie "demo", et esitleda oma stiilili klubidele ja promootoritele.

5. Enda kuuldavaks tegemine

Järgmine samm on välja minna ja tegelikult DJ-na tööd teha. Lõppude lõpuks, see on see, milles asi ongi, eks? Sageli on parim viis alustamiseks näiteks majapidudel või sõprade sünnipäevadel esinemine. Põhimõtteliselt kasutage ükskõik, millist võimalust mängida inimeste ees. Osalege klubiöödel ja põrandaalustel pidudel ning koguge tuntust kogukonnas. Tegelikult ongi kõige tähtsam kogukonnas kaasalöömine.

Teine populaarne lähenemine on võtta ühendust kohalike baaride või klubidega. Kui teile tehakse pakkumine esineda vaiksematel õhtutel, nagu kolmapäeval, võib seegi olla suurepärane võimalus mõni parem esinemine saada. Broneerige ennast ja paar teist DJ-d ja andke tuld. Muidugi, võite alustada ka oma mixi saatmisest promootoritele ja live-esinemiste korraldatele, kuid on soovitatav, et mängite enne mõnel peol.

6. Järjepidevus ja kannatlikkus

Uute lugude salvestamise, osavuse lihvimise ja live-esinemiste vahel, elad sa oma DJ-elu. Nüüd on edu võti järjepidevus. Määrake ise mõned eesmärgid. Näiteks seadke endale eesmärgiks mängida just teatud kuupäeval laohoone peol kõrvuti teiste DJ-ga, või broneerige kolm esinemist kuue nädala jooksul. Tutvu oma kogukonna inimestega, promootoritega, teised DJ-dega, klubide omanikega ja kujundage oma profiil. Ennekõike olge kannatlik. Jätkake keerutamist, arendage ennast ja mängige edasi.

Alustage täna

Kui asi puudutab oma unistuste ellu viimist, peate tegutsema. Kui mitte praegu, siis millal veel? Kuigi suurim probleem oma unistuste elluviimisel on inimeste jaoks alustamine, siis teine probleem on raha. Seepärast oleme Ferratumis loonud lihtsad, paindlikud, lühiajalised laenud, mis võimaldavad teil vahendeid kiiresti hankida. Kui teil on vaja ühte online-laenu, et kindlustada tarkvara ostmine või registreeruda DJ-koolitusele, oleme me siin, et aidata teil oma unistusi juhtida.

Teil on võimalik taotleda ühte meie lühiajalist laenu läbi meie stiilse ja lihtsalt kasutatava mobiilirakenduse või meie veebilehel, ning saada heakskiit mõne minuti jooksul. Kui teie laen on heaks kiidetud kantakse raha teie kontole ühe päeva jooksul. "Elu on kas hulljulge seiklus või mitte midagi." - Helen Keller