Eesmärgirohke elu: kuidas muuta tulev aasta oma elu parimaks aastaks

Pidutsevad noored

Eesmärgirohke elu: kuidas muuta tulev aasta oma elu parimaks aastaks

Igal aastal kohtame nii isiklikus kui tööalases elus väljakutseid, saame takistustest üle, kogeme tagasilööke, teeme samme edasi ning kogume uusi elukogemusi.

Kui me aga ei mõtle teadlikult sellele, mida möödunud aastal õppisime ning ei tee sellest järeldusi, on lihtne astuda uude aastasse samamoodi nagu varasemalt, liikudes lihtsalt endisel rajal edasi.

Uus aasta annab võimaluse alustada uuelt lehelt ning seada uued eesmärgid, mis muudaksid uue aasta sinu elu parimaks aastaks.

Otsuse tegemine

Lewis Carrolli raamatu „Alice imedemaal“ 6. peatükis kohtab Alice Irvik Kassi ja küsib talt teejuhiseid. „See sõltub sellest, kuhu sa tahad jõuda,“ vastas kass. „Mul ei ole väga vahet,“ sõnas Alice. „Sel juhul ei ole vahet, kuhu poole sa lähed,“ vastas kass. „Seni, kuni ma jõuan kuhugi,“ lisas Alice. Irvik Kass vastas arukalt: „Oh, seda teed sa kindlasti, kui sa kõnnid piisavalt kaua.“

Mis siis, kui selle asemel, et lasta asjadel lihtsalt juhuslikult juhtuda, võtad sa oma otsuste üle ise ohjad? Uue aasta saabumine on täiuslik põhjus selleks, et mõelda, kus sa oled ja kuhu sa tahad jõuda.

Üks levinumaid põhjuseid, miks inimesed ei saavuta oma eesmärke, on plaani puudumine. Nagu Prantsuse kirjanik ja luuletaja Antoine de Saint-Exupéry ütles: “Ilma plaanita eesmärk on lihtsalt soov.”

Otsusta, mida sa tahad teha

Kui mõtled saabuvale aastale, siis mis muudaks selle heaks aastaks? Mida sa tahaksid saavutada?

Võib-olla sooviksid sel aastal renoveerida külalistetuba, reisida rohkem, õppida fotograafiat või arendada professionaalseid oskusi, et endale rohkem väljakutseid esitada ning muuta end võimalikele tööandjatele atraktiivsemaks.

Küsi endalt, milliseid samme sa peaksid sel aastal tegema selleks, et jõuda sinna, kuhu soovid minna.

Mida me endale ütleme

Teine levinud põhjus, miks me ei pruugi oma eesmärke saavutada, on meie mõtteviis – lood, mida endale räägime. Meie mõtteviis võib takistada meil uute asjade proovimist, väljakutsete esitamist või uute asjade avastamist, ehkki me võime neid asju nautida või neis olla suurepärased.

Paljud meist kipuvad looma eesmärke vastavalt sellele, millised on meie arvates meie võimed. Mõtle aga hetk sellele, mida arvavad teised inimesed sinust ning sinu võimetest ja kuidas see on mõjutanud eesmärke, mis oled endale varasemalt loonud.

Tee oma mõtteviisile väljakutseid. Tee oma uskumustele väljakutseid. Ning tegutse.

Aitame sul sihini jõuda

Ferratum Money’s on meie eesmärk julgustada inimesi püüdlema asjade poole, mis on neile kõige olulisemad – julgustame inimesi elama sellist elu nagu nad soovivad.

Elu on täis võimalusi, kui me oleme vaid piisavalt vaprad selleks, et neist kinni haarata. Takistused on aga üksnes ajutised blokeeringud.