Naine spordisaalis

Ma ei unusta kunagi oma 30-ndat sünnipäeva. Ma ärkasin üles ja minu poiss-sõber oli mulle valmistanud imelise hommikusöögi ning toonud selle voodisse. Pannkoogid ja kohvi – mu lemmikud. Järgmised pool tundi veetsin ma kingitusi lahti pakkides ja sünnipäevaõnnitlusi vaadates, mille mu pere ja sõbrad olid saatnud. Ma tundsin ennast kõige õnnelikuma tüdrukuna maailmas.  

Minu sõbrad korraldasid mulle üllatus-sünnipäeva minu lemmik restoranis. Toit oli väga maitsev ja üllatus-lõuna muutus veelgi paremaks, kui saabus sünnipäevatort, mille sõbrad mulle olid tellinud. Peale sünnipäevalaulu laulmist, ma kummardusin, et küünlaid puhuda ja mu sõbranna Natasha sosistas mulle:”See on sinu 30-s sünnipäev, soovi üks eriline soov!”

Ma vaatasin oma sõpru mu ümber ja sel hetkel tundus nagu kogu ruum oleks vaikseks jäänud. Ma mõtlesin omaette, et mis see soov võiks olla, kuid ma juba teadsin – mu kummardusin koogi kohale ja sel hektel kui ma puhusin küünlaid, ütlesin ma endale:” Ma soovin lõpetada Tallinna poolmaratoni sel aastal.”

Keskendumine ja pühendumine

Järgmisel päeva ma uurisin välja, et Tallinna poolmaraton toimub täpselt 10 kuu pärast.

Naljakas kogu selle loo juures on see, et ma olen tegelikult kooli kehalise kasvatuse tundides olnud alati tugev ning ma arvasin, et ma töötan tulevikus kehalise kasvatuse õpetajana. Või on mu eriala mingit muud mood seotud spordiga. Tegelikkuses aga töötan ma tarkvara firmas ja mul on väga väike füüsiline koormus, kuna enamik päevast möödub kontoritoolil istudes.

Ma olen alati tahtnud joosta poolmaratoni, kuid ühel või teasel põhjusel on see jäänud tegemata. Nüüd kui ma olen 30, tahan teha asju teistmoodi. Ma tahan teha asju, mida ma kahekümnendates ei teinud.

Ma leidsin üles oma vanad jooksutossud, mille ma olin ostnud aasta tagasi. Pühkisin neilt tolmu ja hakkasin jooksma samal nädalal, kui ma olin ennast poolmaratonile kirja pannud.

Ettevalmistus ja lõpetamine

Ma ärkasin kell 7 hommikul neli päeva nädalas - vihma, rahe või päiksepaiste - ja jooksin keskmiselt 10 kilomeetrit iga kord. Kuude jooksul jooksisin aina kaugemale ja kaugemale. Ma tegin suuri edusamme ja olin uhke oma pühendumusese üle.

Poolmaratoniks valmistudes rääkisin kolleegidega, kes olid varem maratone jooksnud ja lugesin erinevaid näpunäiteid lõunapauside ajal.

Kõigest neli nädalat enne maratonit teatas kolleeg mulle, et maratoni jooksjad ostavad tavaliselt uued jalanõusid neli nädalat enne võistlust ja jooksevaid neid 60-80 kilomeetrit sisse.

Kahjuks sain just samal ajal teada, et mul on sel kuul väga palju ootamatuid kulutusi - ma pidin maksma autokindlustuse arve, lisaks veel lemmiklooma kindlustuse arve ning mitu uut liitumislepingut. Põhimõtteliselt kulub mu kogu palgast järele jäänud raha ootamatutele kulutustele.

Olin treeninud kaua ja kõvasti joostes neli korda nädalas viimase viie kuu jooksul. Ma tahtsin olla parim ja anda endale see võimalus lõpetada marathon ilma ühegi vabanduseta. Nii, et ma siiski otsustasin osta endale uued jooksutossud. Aga kuidas?

Kuna aega oli väga vähe ja mulle oli oluline, et raha kiirelt minu arvele jõuaks ja ma saaksin uusi jalanõusid juba homme katsetada, siis taotlesin turvalist laenulimiiti Ferratumist.  Mul oli võimalik täita taotlus internetis mõne minuti jooksul ilma paberimajanduseta ja ilma lisatasudeta. Loetud minutid hiljem sain ma teate, et minu taotlus on heaks kiidetud ja raha laekub juba täna.

Järgmisel päeval ostsin omale uued jooksutossud ja hakkasin lugema päevi, mis lahutasid mind võistlusepäevast.

Finišijoone ületamine

Kui ma ületasin finišijoont, tervitasid mind sõbrad ja perekond ning ma hakkasin pingelangusest nutma. Ma tegin oma ammuse unistuse teoks ja see tundus hämmastav. Mitte ainult see, et ma suutsin lõpetada maratoni, kuid aeg, millegga ma lõpetasin, oli palju parem kui ma ealeski loota oskasin.

Mitmed nädalad peale pool-maratoni lõpetamist, võin öelda, et võistluse lõpuleviimise positiivne mõju laienes ka mu muudesse eluaspektidesse. Tarkvarainvesteeringute jätkamisel töötasin hariduse bakalaureuse õppeprogrammis rõhuasetusega kehalise kasvatuse jaoks.

Täna olen uhke, et ütlen, et olen P.E. õpetaja kohalikus keskkoolis ja ma armastan seda. Ma oleksin alati tahtnud teisi aidata ja inspireerida, ja täna on see just see, mida ma teen.

Iga suurepärane teekond algab esimeset sammust

Tõuse üles ja alusta oma unistuste täitmist Ferratumi laenulimiidiga – esimesed 30 päeva naudid intressivaba perioodi!