Mees ja naine lepingut sõlmimas

Viimasel ajal on ka Eestis hakkanud laineid lööma uudne laenuviis - laen eraisikult. Tegemist ei ole sugugi laenuga, mille võtad suvaliselt võõralt inimeselt, vaid inimeselt-inimesele antavad laenud toimuvad vastavate laenuplatvormide kaudu, mis on nagu sillaks laenuandja ja laenuvõtja vahel. Kuidas sellised laenud aga täpsemalt toimivad ning mida tuleks silmas pidada?

Mis on laen eraisikult?

Kuigi Ferratum Bank laenutoodete valikus ei ole inimeselt-inimesele laene, soovime pisut selgitada, mida see laenutoode endast täpsemalt kujutab. Laen eraisikult, tuntud ka kui P2P laenud, ühisrahastuslaenud või inimeselt-inimesele laenud, on nagu nimigi viitab, laenud, mille puhul ei ole laenuandjaks mitte pank või laenuasutus, vaid teine eraisik. Muidugi võib olla laenajaks ka mõni ettevõte, ent kogu asja idee seisneb selles, et teatud laenuplatvormi kaudu saavad eraisikud oma raha investeerida, finantseerides laenutaotluseid ja teenides intressisummadelt raha ning teisest küljest saavad inimesed laenata paindlike tingimustega teistelt eraisikutelt. Ühisrahastusplatvormide kasutamine on muutunud populaarseks eelkõige investeerijate hulgas, kuna laenutaotlustesse investeerimine on tunduvalt lihtsam, kui alustada näiteks börsiturul või valuutaturul kauplemist. Samas võib aga saada ühisrahastuse kaudu kiirelt oma laenusoovile finantseeringu ning vahel võib juhtuda, et laenu saab ka mõni isik, kes muidu pangalaenu ei saaks. Laias laastus on laen eraisikult samasugune nagu iga teine laenutoode - laenu saamiseks tuleb tuvastada oma isik, tõestada oma sissetulekuid ning laenul on intress, mis sarnaneb tavaliste laenuintressidega. Kui otsid aga võimalust, kuidas alustada investeerimist või teenida pisut lisaraha, siis võib ühisrahastusplatvorm olla üks hea valik, mille kaudu alustada oma sissetuleku kasvatamist - Eestis tegutseb mitmeid taoliseid platvorme, mille kaudu on võimalik anda teistele eraisikutele erinevateks otstarveteks laenu ning teenida tasapisi intressisummadelt raha.

Eraisikult laenamise plussid ja miinused

Inimeselt-inimesele laenud on kogunud populaarsust meeletu kiirusega, ent sa võid parasjagu mõelda, miks on laen eraisikult võttes siiski kasulik ning millised on miinused, millega tuleks arvestada. Peamine põhjus, miks paljud laenuvõtjad eelistavad ühisrahastust, on paindlikkus. Nimelt võib juhtuda, et laenutaotleja, kes muidu ei saaks endale sobivatel tingimustel laenu mõnest pangast, võib saada ühisrahastuse kaudu sobiva intressi ja makseperioodi pikkusega laenu. See asjaolu tuleneb sellest, et laenutaotlust "viiakse kokku" investorite huviga - laenutaotleja esitab tingimused, mis talle sobiksid ning seejärel saadetakse see taotlus investoritele, kellele see võiks huvi pakkuda. Kui laenutaotluse tingimused on investori jaoks sobivad, saab ta valida, millise summa ulatuses on ta nõus taotlust rahastama. Kui piisavalt paljud investorid on taotlusesse investeerinud, saabki taotlus rahastatud. Selline süsteem võib avada võimaluse laenu saamiseks ka siis, kui mujalt laenu ei saa ning see ongi peamine põhjus, miks laen eraisikult on niivõrd populaarne. Sellel säraval mündil on aga ka teine pool. Ühisrahastusplatvorm ei ole koht neile, kes vajavad laenu väga kiiresti, kuna laenutaotlus ei pruugi saada kiirelt rahastust ning võib jääda ootele lausa nädalaks. Sama juhtub siis, kui taotleja soovitud tingimused ei sobi kokku ühegi investori sooviga. See tähendab, et ühisrahastuse kaudu võib olla jällegi tunduvalt raskem saada laenu. Kui otsid võimalust, mille abil saada kiirelt lisaraha, siis on Ferratum Bank väikelaen tunduvalt kiirem ja kindlam laenuviis.

Ferratumist on mugavam laenata kui eraisikult

Nagu eelnevalt mainitud, ei ole laen eraisikult valik neile, kes soovivad mugavalt ja kiirelt raha laenata: laenutaotlus võib jääda ootele väga kauaks ning ei pruugigi saada rahastatud. Kui otsid turvalist ja kiiret viisi, kuidas saada pisut lisaraha ning sa hindad professionaalset teenindust, siis on Ferratum Bank kõike seda ja veelgi enamat. Meiega ei jäta sa oma laenutaotlust saatuse hooleks, vaid saad vastuse loetud minutite jooksul.

Laenulimiit

See summa saadaval vaid olemasolevatele klientidele.
Väljamaksetasu*: X
Päevaintress alates:
Maksimaalne KKM: X
Minimaalne periood: 3 kuud**
Või maksa tagasi 30 päeva jooksul: 0.00 €
Maksimaalne periood: 99 kuud**
 

Või maksa igakuiste maksetena

Esimene minimaalne makse: 0.00 €