Neiu fotokaga

Miks üksi reisimine on parim variant

“Mõningaid eluteekondi saab läbi teha ainult üksi.” ― Ken Poirot

Olid ajad, mil üksinda reisimist peeti julgeks, riskantseks või hirmuäratavaks, kuid tänapäeval on suhtumine muutunud ning paljude jaoks on üksi reisimine eelistatud variant.

Uuring ütleb ...

Booking.com avaldas mais uuringu 20 500 reisija kohta, paljastades üksi reisimise populaarsuse tõusu. 40% uuringus osalejatest ütlesid, et nad on viimase aasta jooksul üksinda reisinud ning 21% ütlesid, et nad plaanivad seda teha tulevikus.

Suurbritannia reisiühingu ABTA poolt korraldatud uuring “Holiday Habits” näitas, et üks üheksast vastajast oli üksi reisinud viimase 12 kuu jooksul - arv, mis on poole kõrgem võrreldes vaid kuue aasta taguste vastustega.

Hostelworldi uuring näitas, et viimase kahe aasta jooksul on üksinda reisimise broneeringud kasvanud 42%, sealhulgas 45% naiste poolt tehtud broneeringuid 2015. ja 2017. aastate vahemikus.

Sellele lisaks analüüsis Suurbritannia online käitumusmustrite uuringutööriist Hitwise 3 miljoni Suurbritannia tarbija otsinguid ning avastas, et fraasi “üksi reisimine” populaarsus oli kasvanud 143% viimase kolme aasta jooksul.

Enda leidmine

Hoiatus: üksi reisimine võib muuta su elu.

Tihti võib kuulda, kuidas üksi reisinud inimesed räägivad reisimise ajal “enese leidmisest”. Üksi reisides saame paremini uurida nii oma sisemaailma kui välist maailma. See lükkab meid välja mugavustsoonist ning uute vaadete ja kogemuste keskel võimaldab üksi reisimine meil olla piisavalt vaiksed, et kuulda iseenda sisemist häält ning lihtsalt olla.

Väljakutsetega arvestamine

Ükskõik, kui kasulik üksi reisimine ka poleks, sellel on omad väljakutsed. Üksi reisijatel on tavaliselt kolm mure. Esimene neist on turvalisus. Mõned paigad on turvalisemad ning mõned paigad on üksi reisijate suhtes sõbralikumad. Õige sihtkoha valimine on selgelt võtmepunkt turvamurede vähendamisel. Euroopa on pikka aega olnud üksi reisijate jaoks üks parimaid paiku.

Teine mure üksinda reisimisel puudutab navigeerimist. Kuidas jõuda muretult ühte või teise kohta? Kas lähed õiges suunas? Kes jälgib sinu kohvreid, kotte ja muid asju?

Kolmas üksi reisijate mure on kulud. Partneriga või pere ja sõpradega reisimine on soodsam, kuna sa saad majutus- ja muud kulud jagada mitme inimese vahel. Üksi reisijad kulutavad tavaliselt majutusele 50% rohkem.

Sa oled boss

Üksi reisimise eelised kaaluvad alati üles kõik väljakutsed. Varasemalt mainitud ABTA uuringus vastasid pea pooled osalejad, et nende arvates on üksi reisimise üks suurimaid eeliseid võimalus ise otsustada oma ajakava üle. 21% osalejatest ütlesid, et nende jaoks on suurim eelis uute inimestega tutvumine.

Siin on veel mõned põhjused, miks peaksid üksi reisima:

  • See sunnib sind välja oma mugavustsoonist
  • Sa kontrollid, kuhu minna ja millal
  • Sa kontrollid ise oma raha ja eelarvet
  • Saad oma päevakava planeerida
  • Sa otsustad ise, mida näha ja teha ning kui kaua

Niisiis, kuhu sa kavatsed reisida?