Naiste ja meeste palgavõrdsus on aastaga teinud suure muutuse

Naine arvutiga

Värskes World Economic Forumi soolise majandusliku võrdsuse raportis on Eesti 145 riigi seas 21. kohal, mis on 41 kohta kõrgem koht kui mullu. Mida kõrgem on koht edetabelis, seda suurem on naiste ja meeste (palga)võrdsus ühiskonnas.


Eesti oligi tabeli suurim tõusja ning see tulenes naiste suuremast osalemisest poliitikas – raportis tuuakse välja, et naiste osakaal parlamendis tõusis aastaga 19 protsendilt 24 protsendile ja ministrite seas suisa 17 protsendilt 46 protsendile. Sellega saavutas Eesti kõrgeima koha tabelis viimase kümne aasta jooksul. Arvutus pidi toimuma 2014. aasta kevadel ametisse astunud Taavi Rõivase esimese valitsuse alusel, kus oli 14 ministrit, kellest tipphetkel olid 6 naised.
Edetabeli tipus on endiselt põhjamaad: Island, Norra, Soome ja Rootsi. Tabeli lõpetavad Tšaad, Süüria, Pakistan ja Jeemen. Edetabelikoha aluseks on naiste majanduslik, poliitiline, hariduslik ja tervislik seis riigis. Raport pandi kokku juba kümnendat korda.
Indeks näitab korrelatsiooni riigi palgalõhe ja konkurentsivõime vahel, kuna naised moodustavad poole riigi potentsiaalsest talendibaasist ja seega oleneb rahvuse konkurentsivõime paljuski sellest, kuidas naisi haritakse ja tööturul kasutatakse.
Raportis leitakse, et kui naiste ja meeste võrdsus suureneb viimaste aastatega samal kiirusel, siis jõutakse võrdsuseni maailmas alles 2133. aastaks.

Allikas: http://majandus24.postimees.ee/3405599/eesti-tegi-aastaga-soolise-vordsu...

Laenulimiit

See summa saadaval vaid olemasolevatele klientidele.
Väljamaksetasu*: X
Päevaintress:
Maksimaalne KKM: X
Minimaalne periood: 3 kuud**
Või maksa tagasi 30 päeva jooksul: 0.00 €
Maksimaalne periood: 99 kuud**
 

Või maksa igakuiste maksetena

Esimene minimaalne makse: 0.00 €