Rootsi laud

Olgem ausad - me elame üsna mugaval ajastul, kas pole nii? Valikuvõimaluste hulk, mis meil on iga päev, on lausa uskumatu. Mine kas või kohalikku toidupoodi ja vaata, kui palju on võimalusi, mille seast valida.

Teel tööle võid küsida endamisi: "Kas võtta täna sojapiimaga kohv või madala rasvasisaldusega Frappuccino?" või "Kas hankida uusim Android telefon või jääda truuks oma iPhone'le?" Me oleme tõeliselt hellitatud valikuvõimaluste poolt.

Neile meist, kes elavad läänemaailmas, on valikuvõimalused piiramatud - mitte üksnes materiaalsete hüvede poolest, vaid meil on õnn teha vabalt otsuseid igas eluvaldkonnas. Meile esitatakse pidevalt valikuvõimalusi.

Otsuste tegemine

Huffington Posti artikli kohaselt teeb keskmine töötav täiskasvanu enne kella 9 hommikul umbes 12 otsust. Sama artikkel viitab Cornelli Ülikooli uuringule, kus märgiti, et täiskasvanuna teeme me umbes 70+ otsust päevas.

Tõde on see, et vahel oleme hõivatud otsuste tegemisega ilma, et sellel oleks mingi reaalne tagamõtegi. Iga otsus, mis me vastu võtame, kujundab samas meie olemust ja vormib meie eluteed. Tööandja, töökoha, elukoha valimine - need on kõik teadlikud valikud. Meie elu mõjutavad ka pisikesed otsused, mida me võtame vastu iga päev, kuid millele me eriti tähelepanu ei pööra. Suur või väike, tegemist on siiski otsusega.

Kuidas sa asju näed

Meie otsuseid mõjutab perspektiiv, millest me asju näeme. Näiteks, me võime öelda, et meil ei ole piisavalt raha, et teha seda, mida soovime või osta, mida tahaksime. See, kuidas me raha kulutame või mida me rahast arvame, on samuti otsus. Kas raha on miski, mis paneb sind muretsema või miski, mis sind motiveerib tegutsema? Vahel lükkame me edasi otsuse tegemist, sest arvame, et otsus on liiga keeruline. Raske otsuse mitte tegemine on samas aga irooniliselt ka ise otsus.

Õigete otsuste tegemine

On oluline teadvustada, milliseid otsuseid sa elus teed. Vahel teeme me otsuseid teiste inimeste - sõprade, kallima, pere - arvamuse põhjal ning ei mõista seejärel, miks me ei ela sellist elu nagu tegelikult sooviksime. Mida see tähendab, kui ma kulutan oma raha "x" ostmisele? Kas ma oleksin õnnelikum, kui ma kulutaksin oma raha hoopis "y" ostmisele? Oluline on mõista, et sa teed tegelikult otsuseid iga päev ning on tähtis, et sa teeksid enda jaoks õigeid otsuseid. Isegi, kui need hõlmamavad laenu taotlemist, ei tähenda see seda, et see oleks halb otsus. 

Klõpsa "meeldib" sellele postitusele, kui sa arvasid, et see oli kasulik. Jaga seda ka teistega, kes võivad seda nautida! Leiad meie blogist veelgi kasulikke lugusid ja nippe!

Tahad teada, kuidas Ferratum saab su elu lihtsamaks muuta? 

 Hinnake Meid! Palun hinnake vestlust, et saaksime pakkuda paremat teenindust. +