“Kas sa arvad, et sa saad või arvad, et sa ei saa - sul on õigus.” - Henry Ford

Siin me oleme, mõned nädalad uues aastas. Millised eesmärgid oled sa selleks aastaks püstitanud? Kas sa oled valmis endale väljakutseid esitama, õppima midagi uut või minema uude paika?

On tõenäoline, et kui me just järjepidevalt ei tõuka end tegudele, püstitame me eesmärgid, mis on meile tuttavad ja mugavad. Meil on enese kohta teatud uskumused ning meie võimed põhinevad meie mõtteviisil.

Seega määrab su mõtteviis, millised eesmärgid sa endale püstitad.

Millisena sa ennast näed?

Me kipume püstitama eesmärke vastavalt sellele, millisena me näeme oma võimeid olevat.

Võta hetk, et mõelda, kuidas on teiste inimeste arvamused ja kommentaarid sinu ja sinu oskuste kohta mõjutanud sinu eesmärke, eraelus ja tööelus. Sa võid näha, miks sa oled teinud otsuseid ja püstitanud eesmärke oma mõttemaailmale vastavalt.

Eesmärkide püstitamisel võib meie mõtteviis meid julgustada või takistada uusi asju proovida, endale väljakutseid esitada või avastada uusi asju, mida me võime nautida või milles me oleme head.

Seepärast on oluline eneselt küsida valiku korral, miks sa valid valiku A valiku B asemel. Kas see on seepärast, et see on lihtsam, see tundub turvalisem või on see varasemate edude või tagasilöökide tõttu?

Ole uudishimulik

Oma raamatus “Mindset: The New Psychology of Success” arutab Carol Dweck, autor ja Stanfordi ülikooli psühholoogiaprofessor teadlikke ja alateadlikke uskumusi ja kuidas meie uskumuste muutmine võib märkimisväärselt mõjutada meie elusid.

Fikseeritud mõtteviisiga näeme me oma võimeid paigal seisvat. Arengule suunatud mõtteviisiga aga usume me, et suudame pidevalt õppida, areneda ja edasi jõuda.

Arengule suunatud mõtteviisi rakendamisel proovime me tõenäoliselt uusi asju, mis tunduvad huvitavad. Arengule suunatud mõtteviisiga usume me, et tänu oma pingutustele suudame me saavutada oma eesmärke, isegi, kui kogeme tagasilööke või viivitusi.

Arenguruum

Arengule suunatud mõtteviisiga on leitud, et isegi, kui me näeme väikest edasiminekut milleski, mida me teeme või üritame õppida, tekib meis austus jõupingutuse suhtes.

Lisaks, selle asemel, et hoida kinni uskumusest nagu me ei oleks teatud tegevuses hea või lasta sellel uskumusel end tagasi hoida, näeme me oma jõupingutustest, et on ruumi enesetäiendamiseks ja arenguks.

Niisiis, kuidas on sinu uskumused enese kohta mõjutanud sinu eesmärkide seadmist?

Ole see, kes sa tahad olla, mine sinna, kuhu sa tahad minna

Nüüd, kus uus aasta on kohale jõudnud, võta hetk selleks, et mõelda, mida sa sooviksid proovida, mida sa sooviksid teha, kuhu sa sooviksid teha ning vaata, mis sa välja mõtled.

Kui sa unistad teistsugusest elust või olukorrast kui sinu praegune olukord, vaata oma mõtteviisi ja mida see on sulle öelnud. Küsi endalt, kuidas sa saad oma mõtteviisi muuta, et jõuda eesmärgini, mida sa soovid.

Muutus saab alguse siit

Ferratumis julgustame me inimesi püüdlema selle poole, mis on neile elus kõige olulisem. Julge elada sellist elu nagu sa soovid elada.

Vahel on teel takistusi. Takistused on vaid ajutised blokeeringud, mille sa pead teelt liigutama enne edasi jätkamist. Nagu võti teeb ukse lukust lahti, annab Ferratum Bank lühiajalisi laene neile, kellel on vaja abi selleks, et jõuda sinna, kuhu nad soovivad jõuda.

Meie internetilaenud on kõige kiiremad ja käepärasemad viisid, kuidas asju liikuma panna. Vaid loetud minutitega saad sa internetis taotluse täita. Ei mingit paberimajandust, ei mingeid kontoreid, ei mingit ootejärjekorda. Taotlus ei kohusta sind millekski ning sa saad otsusest teada minutite jooksul!

Toeta ennast. Sa saad sellega hakkama.