Ferratum Grupp viis edukalt läbi kaheksandat korda järjest suvepuhkuse uuringu Summer Barometer™. Ligikaudu 22 000 leibkonda osales iga-aastasel küsitlusel, mis teiste seas uuris, millised tegevused on puhkuse ajal populaarseimad, kui paljud uuringus osalejad teevad internetioste ning millise riigi elanikud teevad enim kulutusi suvepuhkuse ajal.
Selle aasta tulemused näitavad, et 26% vastanutest kavatsevad sel suvel kulutada rohkem kui eelmisel, kuid tervelt 40% vastanutest ütlesid, et nende kulutused suvepuhkuse ajal jäävad samale tasemele kui eelmisel aastal.
Suurima protsendi oma kuupalgast kavatsevad puhkusele kulutada Norra (68.5%), Läti (67%), Horvaatia (61.2%), Mehhiko (60.3%) ja Eesti (58.9%). Uuringus osalenud riikidest kavatsevad kõige vähem kulutada Soome (39.7%), Rootsi (37.9%), Poola (14%) ja Brasiilia (13.1%).
"Eestlased kulutavad suvepuhkusele päris suure protsendi leibkonna sissetulekust, kuid võrreldes eelmise aasta numbritega, on puhkuse eelarve siiski drastiliselt vähenenud,“ lisas Ferratum Eesti üksuse koordinaator Tanel Tarkmees.
Mitte eriti üllatuslikuna vastasid 70% Norra ja Rootsi osalejatest, et nad eelistavad pangakaardi kasutamist sularahale. Need ei ole ainult Skandinaavia riigid, kes on sularahast loobunud – üle 50% kõigist uuringus osalenutest ütlesid, et nad kasutavad pangakaarte sularaha asemel.
Lisaks ütlesid üle 60% kõigist osalenutest, et nad kasutavad mobiilipanka suvepuhkuse ajal. Vaadates tulemusi lähemalt selgus, et mobiilipanka kasutavad kõige enam Rootsi, Kanada, Norra ja Hollandi elanikud (üle 80%).
Ligikaudu 30% vastajatest ütlesid, et nad teevad suvepuhkusega seotud oste internetist. Kõige suuremad internetiostlejad elavad Suurbritannias ja Hispaanias, kuid samal ajal Soome, Läti ja Mehhiko eelistavad endiselt traditsioonilisel viisil oma sisseoste teha
11.3% kõikidest uuringus osalejatest ütlesid, et nende puhkuseaegsed reisiplaanid on seotud kodumaaga ning kõigest 8.7% kõikidest vastanutest plaanivad reisida väljaspoole koduriiki.
Need, kes plaanivad reisida, arvasid et ligikaudu 40% tervest puhkuse eelarvest kulub reisimisele – see on 7% rohkem kui eelmisel aastal. Riigid, kes plaanivad reisimisele kõige enam kulutada, on Saksamaa (50.8%), Bulgaaria (45.8%), Soome (41.1%) ja Poola (40.1%).
Osalejad Bulgaariast, Brasiiliast ja Taanist plaanivad kulutada enim välismaal reisimisele ja panustavad selleks 15-21% oma igakuisest sissetulekust.
Norra vastajatest tervelt 99.43% on valmis kulutama hotelliöö eest rohkem kui 100 €. Samal ajal ütlevad Saksamaa (72.18%), Tšehhi (52.03%) ning Bulgaaria (48.72%) vastajad, et nende peamiseks valikuks majutuskoha leidmisel on AirBnB.
Me küsisime kõikidelt vastajatelt, mis on kõige suurem kuluartikkel, millele suvepuhkuse ajal kulutatakse ning populaarseim vastus oli reisimine kodumaal (11.3%). Sellele järgnesid riided ja mood (10.7%) ning lõõgastumisega seonduvad kulutused nagu näiteks päev rannas ja restoranide külastamine (10%).
Osalemine spordiüritustel ja hobidega tegelemine olid kõige populaarsemad valikud Mehhikos, Kanadas ning Tšehhis. Ainult Läti pani aianduse ja koduga seonduvad kulutused esikohale – tervelt 16% leibkonna sissetulekutest kulub sellele.
“Eelmisel aastal kulutasid eestlased suvepuhkuse ajal rohkem aianduse ja koduga seonduvale ning samuti oli olulisel kohal riiete ja jalanõude ostmine, kuid sellel aastal on uuringu tulemused hoopis teistsugused ning näitavad, et eestlased plaanivad varasemast rohkem reisida. Ligikaudu 24% suvepuhkuse eelarvest on seotud reisimisega kodumaal või välisriikides,” kommenteeris Tarkmees.