Koer kuuse all kingitusega

Väikelaen on üks paindlikumaid laenuliike, võimaldades laenata raha lausa paari tuhande euro väärtuses. Mugava laenuprotsessi tõttu võib laenu võtmine olla väga ahvatlev, ent kas laen on alati parim valik? Räägime lähemalt viisidest, kuidas väikelaenu kasutada ning millal on laenu võtmine otstarbekas.

Mis otstarbel väikelaenu võtta

Tagatiseta väikelaen, tuntud ka kui tarbimislaen on üks eelistatumaid laenuliike siis, kui vajad pisut suuremat summat. Kiirlaenude summad jäävad üldiselt paarisaja euro juurde, väikelaenu summa võib küündida aga isegi tuhandetesse. Ka väikelaenu intress on üks oluliseid eeliseid, olles tavaliselt kiirlaenude intressist tunduvalt madalam. See asjaolu tuleneb peamiselt pikemast laenuperioodist - kuigi väikelaenu võib võtta ka kuuks ajaks, on tihti võimalik laenata suuremaid summasid paariks aastaks. Sellised paindlikud tingimused selgitavad, miks on väikelaen niivõrd populaarne valik. Tagatiseta väikelaenude sihtotstarve ei ole laenuandja poolt määratud - laenusummat võid kasutada otseses mõttes milleks iganes sa soovid. Seejuures tuleb aga olla ka ettevaatlik ning laenata üksnes mõistlikul eesmärgil. Laenu ei tohiks võtta igapäevaste kulutuste tarbeks või lihtsalt šoppamiseks ja pidutsemiseks, kuna nii võid kulutada liialt palju ilma, et oleksid lõpuks saanud midagi olulist korda aetud. Väikelaenu tuleks kasutada eelkõige selliste kulutuste peale, mis teenivad end ära pikka aega, nagu näiteks:

1. Kodu remontimine

2. Sõiduvahendi ostmine

3. Kodutehnika ostmine

4. Mööbli ostmine

5. Kolimine

6. Õpingutesse panustamine

7. Reisimine

8. Investeerimine

9. Ettevõtte alustamine

10. Kiirlaenude refinantseerimine.

Nii ei ole tunnet, et laenusumma lihtsalt sulas sõrmede vahel ära ning oled tagasi samas olukorras, mis enne laenu võtmist. Väikelaenu paindliku suuruse tõttu tasuks laenamisel pidada meeles kuldset reeglit: ära võta laenu lühiajaliste naudingute jaoks, võta laenu kui pikaajalist investeeringut - seda eriti siis, kui võtad suurema laenu paariks aastaks.

Raha kindel suunamine

Tagatiseta väikelaen aitab hädast välja ka neid, kellel on näiteks mitmeid väikeseid kiirlaene: soodsad väikelaenud võimaldavad tagasi maksta olemasolevad kiirlaenud ning sedasi tasuda edaspidi üksnes ühte pisut suuremat laenu. Selle toimingu nimi on refinatseerimine ning see on üks parimaid rakendusi väikelaenu summale. Väikelaen on enamjaolt tunduvalt soodsama intressiga kui kiirlaenud, kuna väikelaenu tagasimaksmise periood on pikem kui kiirlaenul. See tähendab, et kui võtad väikelaenu ja maksad tagasi varasemalt võetud kiirlaenud või muud väikesed laenukohustused, saad sa maksta tagasi ühte soodsat laenu, võites sedasi ka intressikuludelt. Samas on ühte laenu tunduvalt mugavam tagasi maksta kui mitut ja vähendad igakuist laenumaksetega tegelemise koormat. Kuigi kõlab veidralt, et laenude tagasi maksmiseks võiks võtta uue laenu, on see igati õigustatud nende puhul, kes näevad iga kuu vaeva mitme kõrgema intressiga kiirlaenu tasumisega. Seejuures tuleks aga silmas pidada, et uue laenu võtmine on üksnes siis hea mõte, kui sa saad refinantseerimise tõttu märgatava majandusliku kasu - ehk intressivahe on üpris suur ja hoiad igakuisetelt maksetelt kokku. Vastasel korral võib juhtuda, et võtad uue laenu, mis on sinu jaoks täpselt sama koormav ning ei lahenda kokkuvõttes rahaprobleemi. Kui sul on aga mõni kiirlaen, mille sooviksid tagasi maksta, tasub mõelda väikelaenu võtmisele - soodsam intress, paindlikud tagasimaksmise tingimused ja sõbralik teenindus tagavad, et uue laenu võtmist ei pea kahetsema.

Ferratumi väikelaenu saab kiirelt ja intress on mõistlik

Ferratum Bank väikelaen on mugav valik neile, kes otsivad mõistliku intressiga laenusummat. Väikelaenu tagasimakse perioodi saad valida ise, seega võid laenu tagasi maksta nii 30 päeva kui ka pikema aja jooksul. Tänu paindlikele osamaksetele on tagatiseta väikelaenud eelistatud nende seas, kes hindavad vastutulelikke tingimusi ja soovivad teha mõne kiireloomulise väljamineku. Soodsad väikelaenud kuni 1200 euro ulatuses on täpselt parajad, et kodu uuendada või hankida midagi vajalikku - valik on sinu!

Laenulimiit

See summa saadaval vaid olemasolevatele klientidele.
Väljamaksetasu*: X
Päevaintress alates:
Maksimaalne KKM: X
Minimaalne periood: 3 kuud**
Või maksa tagasi 30 päeva jooksul: 0.00 €
Maksimaalne periood: 99 kuud**
 

Või maksa igakuiste maksetena

Esimene minimaalne makse: 0.00 €