Paarike järve ääres

4 täiuslikku puhkepaika talveperioodiks Euroopas

Kui mõned inimesed jumaldavad talve ja sellega kaasnevaid tegevusi, ei meeldi teistele see aeg kohe sugugi mitte.

Ükskõik, kumba kategooriasse sa kuulud, talv on reisimiseks võrratu aeg. Olgu sul soov nautida lumesadu täiel rinnal või pääseda sellest võimalikult kaugele, alljärgnevalt toome välja neli suurepärast Euroopa reisisihtkohta talviseks puhkuseks:

1. Ateena, Kreeka

Kui soovid talve eest põgeneda, on Ateena väga hea valik. Talvel on seal vähem inimesi ja suvised hinnadki on läinud, seega saad linna nautida väiksema eelarvega ega pea trügima rahvamassis selleks, et Akropolises kena pilt teha.

Kuigi jaanuar on Ateenas aasta kõige külmem kuu just nagu mujalgi Euroopas, on temperatuur kesk- ja põhja-Euroopaga võrreldes üsna mahe, olles keskmiselt 10-15 kraadi ringis.

2. Rovaniemi, Soome

Ainult üks koht maailmas saab väita, et tegemist on jõuluvana koduga! Kui see ei ole juba arvestatav fakt, siis me ei tea, mis oleks! Otse arktika läheduses Soomes Lapimaal asub Rovaniemi linn - jõuluvana ametlik kodu.

Arktika metsikust loodusest ümbritsevas jõuluvanakülas on kogu maagia ellu äratatud poekeste, restoranide, kohvikute, kelgukoerte, põhjapõtrade, lumesaanisõitude ja palju muuga.

Ja ära muretse - isegi, kui jõulud on läbi, on jõuluvana küla avatud terve aasta vältel (kuigi talvel on see kõige vingem).

3. Kanaari saared

Praegusel aastaajal näivad Kanaari saared olevat lausa nagu teiselt planeedilt. Kui sa soovid külma eest põgeneda, pole selleks paremat viisi, kui külastada seda Hispaania saarestikku. Tenerifel näiteks on jaanuaris keskmiselt 21 kraadi sooja!

Kanaari saartel ootavad sind pikad valged liivarannad, mäestikud ja nõlvad ning palju aktiivseid tegevusi nagu näiteks sukeldumine, surfamine, kajakisõit ja veesuusatamine. Jah, seda kõike talvel!

4. Tallinn, Eesti

Kui rääkida piltilusatest lumega kaetud linnadest, siis Tallinn kuulub Euroopa tippude hulka.

Alusta jalutuskäiku võrratus keskaegses vanalinnas, mis kuulub UNESCO maailmapärandi paikade hulka ning imetle torne, kirikuid, müüre ja munakivitänavaid. Raekoja plats on eriti imeline. Lisa sinna ka pisut lumesadu ja küünaldega kaetud vaateaknad ning sulle avaneb vaatepilt ühest kõige kaunimast linnast, mida sa eales võid endale ette kujutada.

Kui tunned end julgelt, miks mitte hüpata jääauku pärast seda, kui oled lõõgastunud ühes linna paljudest saunadest? Või pane hoopis uisud alla ja külasta Harju tänaval asuvat jääväljakut.

Üheskoos fantastiliste restoranide, hubaste kohvikute ja mitmete põnevate muuseumitega on Tallinn suurepärane talvine puhkusepaik.