Sügis on käes ja see tähendab, et meil on aeg oma soojemad jakid selga panna ning vihmavarju ning ka talvesaapad välja otsida. Kuum kakao, soojad kaminad ja puudelt langevad värvilised lehed ning esimene lumi teevad sügisest ühe kõige ilusama ja hubasema aja aastas.

Sügis tähendab paljude täiskasvanute jaoks ka kooli naasemist. Niisiis, kuidas sul õpingutega läheb? Kas oled juba suutnud millelegi keskenduda või on aju veel puhkuserežiimis? Siin on viis nõuannet, mis aitavad sul keskenduda ja produktiivsemalt õppida.

1. Lülita end õigele lainele

Üks parimaid abivahendeid õppimise "lainele" lülitumiseks on muusika. YouTube'ist ja Spotify'st leiad õppimiseks kümneid suurepäraseid esitusloendeid, mis erinevad oma stiili, tempo ja meeleolu poolest - kõik loodud selleks, et aidata sul keskenduda. Tee lihtne otsing "study music" märksõnaga ja vaata, mis sinu jaoks kõige paremini toimib.

Instrumentaalne filmimuusika, filmide heliribad, "uue ajastu" muusika, klassikaline muusika ja ambient-muusika kipuvad õppimise jaoks parimad olema. Soovitame vältida "peohümne", tipp 40 lugusid ja suuremat osa vokaalset muusikat, kuna laulusõnad võivad sinu tähelepanu hajutada.

Teine suurepärane heliallikas, mis võib aidata tähelepanu segavaid tegureid blokeerida, on "valge müra" - pideva elektroonilise tausta või muu helimüüri (näiteks vihma hääle) kuulamine.

2. Sea kõik valmis

Sea "lava" valmis, sooritades selleks õppimisele eelnevad "rituaalid", mis võivad aidata nii öelda käiku vahetada ja saata ajule sõnum, et plaanid õppima hakata.

Kõige valmis seadmine võib hõlmata tööpaiga korda seadmist ja kontrollimist, et kõik õppimisvahendid oleks olemas. See võib tähendada ka õige valgustuse leidmist - mõne jaoks võib see tähendada ruloode avamist, et päikesevalgust sisse lasta ja teiste jaoks võib see olla ruloode sulgemine ja küünalde süütamine. Pange kindlasti ka oma suupisted, vesi ja tee või kohv käeulatusse valmis. Viimase asjana võib ka viiruki põletamine või eeterlike õlide kasutamine olla võimas abivahend vaimu õppimiseks ettevalmistamiseks.

Veel leiavad mõned, et teistest ümbritsetud olemine aitab neil keskenduda. Mõned inimesed leiavad, et kodus on liiga palju segavaid asju ja nad ei suuda kodu klassiruumist magamistoaks ümber muuta. Sel juhul võib sobida hästi õppimine kohvikus või raamatukogus, kus on minimaalselt segavaid tegureid - ja kus sul ei saa tekkida kiusatus asju edasi lükata ning enda ümbrust koristada!

3. Lülita kõik segav välja

Just nimelt. On aeg Facebook'ist välja logida ja oma telefonil kõik teavitused, märguanded ning helid, sealhulgas vibreerimine, välja lülitada. Kõigi võimalike segavate tegurite likvideerimine vähendab tähelepanu mujale liikumise võimalust ja selle asemel saad viivitused pikalt saata. Teiste inimestega koos elades andke neile julgelt märku, et vajate õppimise ajal nii ja nii mitmeks tunniks privaatsust.

4. Kuula oma sisemist kella

Oluline on teada, millal sa kõige paremini töötada suudad. Oled sa hommikuinimene või on sul kõige rohkem energiat just õhtul? Mis kell sa magama jääd ja ärkad? Kuula oma keha sisemist kella, et otsustada, millal on sinu jaoks parim aeg õppimiseks.

5. Lülita end õppimise mõtteviisile

Viimane, kuid kindlasti mitte kõige ebaolulisem nõuanne on, et sa asuksid õppima "õppimise mõtteviisiga". See tähendab, et negatiivne sisekõne ei ole lubatud.

On täiesti normaalne, et mõni osa on teistest keerulisem - see on osa õppimisest ja arenemisest. Perfektsionismi ja enesekriitika asemel pööra tähelepanu oma arengu äratundmisele ja hindamisele. Pea meeles, et sinu ülesanne on õppida. Pealegi - kui sa juba teaksid kõike, siis ei käiks sa ju koolis. Niisiis ära ole endaga nii range. Ole kannatlik ja mõista, et teed edusamme, olgu need suured või väiksed.

Soovime sulle edu! Kui sul on pärast suvepuhkust vaja abi asjadega õigele järjele saamiseks või kooli minemisega seotud kulutuste jaoks,siis Ferratum Bank aitab sind hea meelega!