Mees jalgrattal

6 põhjust, miks sõita tööle jalgrattaga

Rattaga sõitmine muutub aina populaarsemaks. Üks põhjuseid on asjaolu, et inimesed muutuvad aina keskkonnateadlikumaks. Ka linnades olevad ametiasutused aitavad sellele trendile kaasa, luues rattasõbralikumad paigad või isegi rentides jalgrattaid. Kui päike paistab ja ilm on soojem, on hea mõte alustada jalgrattaga sõitmist. Siin on 6 parimat põhjust, miks sõita jalgrattaga tööle:

1. Riiklikud ja rahvusvahelised rattapühad 

Rattasõit on trendikas. Üle maailma on loodud mitmeid pühasid, et julgustada inimesi valima jalgratta auto asemel. Ameerikas toimub maikuus “Jalgrattaga tööle” päev, kasutades ära kevadist päikest ja kõrgemat energiataset. Suurbritannias on omaenda versioon, mis toimub augustis ning kutsub samuti üles inimesi mõtlema ümber oma transpordiviisi osas.

Sellega asi aga ei lõppe. Mõned inimesed tähistavad isegi pikemalt, sõites rattaga tööle terve nädala ja harjudes rohkem selle tervisliku viisiga. Enamus inimesi arvavad, et rattasõit sobib ainult sooja ilmaga. Teised on aga niivõrd vaprad, et trotsivad külma ilma ja osalevad rahvusvahelisel talvisel rattasõidupäeval, mis toimub veebruaris. Ükskõik, milline on sinu eelistus, rattaga sõitmine on lahe.

2. Jalgrattad on keskkonnale head 

Autodest tekkiv saaste on tõsine probleem üle kogu maailma. Inimesed on hakkanud eelistama teisi valikuid nagu näiteks sõidujagamine või ühistransport. Kuigi need sammud lähevad õiges suunas, on rattaga tööle sõitmine täiesti saastevaba.

Olenevalt sinu vajadusest on olemas ka mitmeid tarvikuid, mis võivad sõidule kaasa aidata. Alates jalgrattakorvidest kuni lasteisteni - spordipoodides on hulk tarvikuid, mille abil saab jalgratast kohandada vastavalt oma soovidele, et muuta sõit mugavamaks.

3. Rattasõit on tervisele hea 

Rattasõit on hea viis, kuidas püsida vormis. Aeroobne trenn on tõestatult hea viis, kuidas tugevdada südame tööd ning üleüldist tervist. Rattasõit on seejuures ka suurepärane viis, kuidas kaloreid põletada ning sul on võimalik valida just endale sobiv kiirus, nautides endiselt kõiki rattasõidu eeliseid.

Uuringud on näidanud, et rattaga sõitjad naudivad oma tööelus mitmeid positiivseid mõjusid. Lisaks mitmetele eelistele, mida annab regulaarne trenn kehale, aitab aktiivne liikumine ka psühholoogiliselt, parandades keskendumisvõimet ja energiataset. Mitmed moodsad tööpaigad on seda arvesse võtnud ning üritavad rohkem arvestada ka nendega, kes sõidavad tööle jalgrattaga.

4. Jalgrattaga saab linnas kiiremini sõita

Linnas on täiesti võimalik, et jalgrattaga sõitmine on kiirem viis tööle jõudmiseks kui autoga sõitmine. Linnateed ja teetööd ei ole just autojuhi suurimad sõbrad. Tihti tuleb aega raisata ka parkimiskoha leidmisele. Vahel võib ka juhtuda, et linnateed on loodud nii, et sa pead sihtkohta jõudmiseks tegema suure tiiru. Kuna sa ei ole tavaliselt sugugi ainus hommikune liikleja, võid sattuda ummikusse üheskoos teiste autojuhtidega. Rattaga sõites saab aga liikluse, teetööde ja jalakäijatega palju paremini hakkama.

5. Jalgrattad on head varuvariandid 

Plaan B ei pea alati olema halvem plaan. Paljudel inimestel ja majapidamistel on pidevalt muutuvad graafikud. Võib-olla tuleb kasutada peres olevat autot millegi muu tarbeks? Või on pereliikmete graafikud pisut erinevad, mis tähendab, et keegi peab minema pisut varem, veendumaks, et kõik jõuavad kohale õigel ajal.

Uus harjumus jääb ka paremini külge, kui sa võtad seda realistlikult. Mõtle näiteks oma uue aasta lubadusele. Kas see oli liiga ambitsioonikas? Liiga üldine? Üks täiesti reaalne valik on hoida jalgratast teise või kõrvalise transpordiviisina. Isegi, kui sa sõidad rattaga tööle vaid päikeselise ilmaga või paar korda kuus, teed sa ikkagi head nii oma tervisele kui keskkonnale.

6. Rattasõit hoiab raha kokku 

Isegi, kui sul pole veel jalgratast, on jalgrattaga sõitmine kordades odavam kui auto kasutamine. Esiteks - kütuseks oled sina, mitte midagi muud. Auto hooldamine nõuab pidevalt raha, alates kindlustusest kuni tehniliste probleemide, rehvide ja muuni.Hea uudis on ka see, et jalgratta ostmine on põhimõtteliselt kogu kulu, mida tuleks kanda. Kui sa ei soovi ratast ise hooldada, siis tuleb mõne aasta järel teha võib-olla mõningaid väikeseid hooldustöid. Need kulud ei ole aga absoluutselt võrreldavad auto hooldamisega.