8 rahakotisõbralikku terviseharjumust, mis rikastavad su elu

10.11.2021#Säästunipid

Me võime vahel niivõrd kinni jääda kiiresse elutemposse, et unustame, kuidas elu ei keerle alati raha ümber. Kuulus Rooma poeet Virgil märkis juba enam kui 2000 aastat tagasi, et “suurim rikkus on tervis”. Tervisliku elu elamiseks ei ole vaja ilmtingimata hunnikutes raha. Raha võib küll kaasa aidata tervislikule eluviisile, seda orgaanilise toidu, tervisekontrollide ja vähema raha pärast muretsemise kaudu. Selles artiklis räägime tervislikest harjumustest, mida saaksid rakendada juba kohe praegu. Mõned nendest on tasuta, mõned on mõõduka hinnaga ja mõned võivad isegi raha kokku hoida.

Tee kodus trenni

Sörkjooks ei maksa mitte midagi, välja arvatud higi, aega ja jõupingutusi. Teisalt on aga tulemused seda väärt. Uuringud on näidanud, et jooksmine võib elu pikendada. See on kasulik su immuunsussüsteemile ja vereringele. Lisaks annab jooksmine energiat ja tõstab tuju.Inimesed arvavad ekslikult, et hea füüsilise vormi saavutamiseks peavad nad minema jõusaali. Kätekõverdused, kõhulihaseharjutused ja muud harjutused on hea viis, kuidas kodus trenni teha ilma igasuguse varustuseta. Osta endale hantlid või raskused, et saada veelgi rohkem kasu kodusest jõutrennist.

Maga korralikult

On ammutuntud fakt, et uni on vajalik tervisliku elu jaoks, andes su kehale ja mõistusele energiat. Mõned uuringud on näidanud, et unepuudus võib mõjutada kõike, alates sinu südamest kuni vereringeni - ja isegi vaimse võimekuseni.Nagu ka laste puhul, täiskasvanutele tuleb kasuks regulaarne unerütm, mis hõlmab samal ajal magamaminemist iga õhtu. Enamus eksperte soovitavad täiskasvanul magada 7 kuni 9 tundi, lapsed ja teismelised peaksid magama rohkem. Enne magamaminemist tasuks telekas kinni panna ja telefon endast kaugemale panna, et su keha saaks tasapisi rahuneda ning uneks valmistuda.

Söö tervislikult

Korraliku toitumise jaoks ei tule kulutada suuri rahasummasid orgaanilisele GMO-vabale toidule. Toitumisjuhendid rõhutavad aina enam puuviljade ja köögiviljade regulaarse tarbimise vajalikkust. Ka külmutatud köögiviljade küpsetamine võib tuua kaasa värskete köögiviljadega sarnased toitumiseelised.Ära unusta ka valke ja teisi mineraale ning vitamiine, olgu sinu näol tegemist lihasööjaga või taimetoitlasega. Võta pisut lisaaega selleks, et lugeda toidu pakendil olevat infot ning proovi iga nädal teha kodus süüa.

Vähenda rämpstoitu

Nagu selle nimigi viitab, ei ole rämpstoit kõige parem toitumisvalik. See võib olla aga käepärane variant ning vahel ei pruugi isegi aru saada, mis üldse on rämpstoit. Taolised toidud sisaldavad hulgaliselt rasva, suhkrut ja soola, mistõttu maitseb see toit paremini. Pole mingi ime, et taoline toit võib tekitada sõltuvust ja ülesöömist. Parim variant on piirata rämpstoidu, maiustuste, krõpsude ja karastusjookide tarbimist. Vahel võib endale midagi lubada, aga võimalusel haara hoopis veeklaas või õun. Puuviljad on ka odavamad kui kommid.

Ära suitseta

Suitsetamise mahajätmiseks on nii palju põhjuseid, kuid siiski suitsetavad nii paljud inimesed ja see võib olla tappev. Suitsetamine tapab iga aasta miljoneid inimesi, see on kopsu- ja suuvähi peamine põhjustaja ning see tekitab kümneid teisi terviseprobleeme. Kui sa ei ole seda veel teinud, pole liiga hilja sellest harjumusest lahti öelda. Internetis on selle jaoks mitmeid kasulikke infoallikaid, kuid ära karda küsida nõuandeid ka oma arstilt. Sa näed terviseefekte kohe ja ka su rahakott tänab sind - sa säästad iga aasta sadu kuni tuhandeid eurosid.

Loe raamatuid

Teadmistes on jõud ja lugemine on parim viis, kuidas teadmisi omandada. Eeliseid on aga rohkemgi. Ilukirjanduse lugemine arendab kujutlusvõimet, empaatiat ja ka kriitilist ning analüütilist mõtlemist. Mitmed uuringud on näidanud, et lugemine aitab peletada depressiooni, vähendab stressi ja vähendab isegi Alzheimeri haiguse tekkimise võimalust. Uued raamatud võivad olla üsna kõrge hinnaga, kuid on ka teisi valikuid nagu näiteks teise ringi raamatupoed, kust võib leida soodsamaid raamatuid, isegi klassikuid. Raamatute lugemine on tõenäoliselt kõige soodsam ja tõhusam viis, kuidas end inspireerida vaimselt ja isegi spirituaalselt.

Mediteeri

Mitte millelegi mõtlemine on palju keerulisem kui tundub. Oma mõtete suunamine on justkui jõusaali minemine ja oma “tähelepanulihase” treenimine. Veelgi enam, aja jooksul õpid sa end paremini tundma ning oled teadlikum oma mõtetest. Miks mitte alustada kohe? Mediteerimist saab alustada igal ajal - leia lihtsalt vaikne koht ja hinga.

Naudi päikest

Päike aitab toota D-vitamiini, mis on oluline üleüldisele tervisele. Päike aitab ka reguleerida serotoniinitaset, muutes seega tuju paremaks. Kontrolli lihtsalt päikese käes olles oma keha - kuumadel ilmadel hoia veepudel läheduses ning veendu, et kaitseksid end liigse päikesevalguse eest kaitsekreemi, mütsi ja päikeseprillidega.

Loodetavasti inspireerisid sind need soodsad terviseharjumused. Hakkame kõik tervislikumateks - alates tänasest!

Sorry, there are errors on the page: