Eesmärgi saavutamise ahelefekt

Meie Outdo Yourself võistluse käimalöömisest on möödas peaaegu aasta, kuid võitjate Lucase ja Liisa Lotta jaoks on tegemist eluaegse unistuse tõeks saamisega.

“Ära löö kunagi unistusele käega lihtsalt aja tõttu, mida on vaja selle saavutamiseks. Aeg möödub niikuinii.” - Earl Nightingale

Meie varasemates Outdo Yourself teadaannetes jagasime videosid, kus nägime, kuidas Lucas ja Liisa Lotta valmistuvad oma suurteks seiklusteks Aafrikas ja Lõuna-Aafrikas ning jälgisime, kuidas nad viisid oma unistusi täide - Lucas oli ümbritsetud Aafrika koolides rõõmsatest lastest ja Liisa Lotta nautis safarit. Viimases videos vaatavad nad tagasi oma seiklustele ning projektidele, mis viisid nende unistused täide.

Õnnitleme Lucast ja Liisa Lottat oma unelmate täideviimisel!

Mis järgmiseks?

Kui eesmärk on saavutatud, mõistab meie aju, milline on edutunne ning mida on vaja eesmärkideni jõudmiseks. Seega kui me jõuame eesmärgini, on meil motivatsiooni, et pürgida uute eesmärkide poole ning alustada uusi projekte. Seda motivatsiooni saab kasutada selleks, et planeerida järgmist edukat projekti.

Ühest positiivsest mõjust teiseni

Tihti võib pärast ühe eesmärgi saavutamist tekkida aina kasvav lumepalliefekt.

Sydney Morning Heraldi artikkel räägib loo 32-aastasest naisest Laurast, kes oli mitme aasta eest autoõnnetuses ning kelle elu jäi seetõttu toppama, kuid ta otsustas, et on aeg oma elu taas rajale saada. Esmalt hakkas ta trenni tegema, eesmärgiga võistelda üliraskel takistusrajal.

Laura ütles, et alguspunkt oli üksainus otsus ning see inspireeris kõike, mis elus edaspidi juhtus. Lisaks triatlonil osalemisele lahkus Laura oma töölt ning järgis oma soovi hakata tegelema mentorlusega. Nagu artiklis on öeldud: “Vaid ühe esialgse otsuse tõttu avas Laura positiivsete sammude laviini: üks hea otsus tõi kaasa järgmise.”

Lumepalliefekt

Lumepalliefekt tähendab seda, et kord, kui sa koged edu ühes eluvaldkonnas, hakkad sa kogema edu ka teistes eluvaldkondades.

Dr Greg Wells, raamatu “The Ripple Effect” autor, ütleb: “Maga paremini ja sa toitud paremini. Toitu paremini ja sa liigutad end rohkem. Kui sa liigutad end rohkem, sa magad paremini ja mõtled ning tunned end paremini.”

See on suurepärane näide sellest, kuidas lumepalliefekt töötab.

Lumepalliefekt ja teised inimesed

Business Insider kirjeldab, kuidas lumepalliefekt võib tekkida isegi kaalukaotuse protsessis. Artikkel räägib Kaalujälgijate tehtud uuest uuringust, kus avastati, et üheskoos teise inimesega kaalu jälgides on võimalik, et kaaslane aitab sul paremini kaalu kaotada. Seoses selle uuringuga ütles Amy Gorin, Connecticuti ülikooli käitumispsühholoogia professor: “Kui üks inimene muudab oma käitumist, muutuvad ka inimesed tema ümber.”

“Alusta sealt, kus sa oled. Kasuta seda, mis sul on. Tee seda, mida sa saad.” - Arthur Ashe

Aitäh, et oled liitunud meiega Outdo Yourself seiklusel! Liitu nüüd meiega, et õnnitleda Lucast ja Liisa Lottat!