Ferratum Group asub toetama Läti rallikrossiässa võistlustiimi

Ralliauto

Ferratum Group toetab Austria rallikrossimeeskonna STARD osalemist FIA rallikrossi maailmameistrivõistlustel ning tiimi mootorispordi teadus- ja arendustegevust.

Alanud rallikrossihooajal kannavad STARD-i tiimi võistlusmasinad Ford Fiesta RXS Ferratum Groupi logosid.

Võistkonna ridadesse kuulub kolmandat hooaega Läti rallikrossisõitja Jānis Baumanis, kelle sõitudele paljud Eesti motospordihuvilised suure innuga kaasa elavad. Baumanis osaleb tänavu kõigil MM-sarja etappidel. STARD-i tiimi piloodid on ka soomlased Jani Paasonen ja Jere Kalliokoski ning norrakas Pål Vetle Try.

Finantsvallas tegutseva Ferratumi ja tuntud rallikrossitiimi viisid koostööni ühised väärtused: mõlemad peavad oluliseks panustamist innovatsiooni. Ferratumit tuntakse ärimaailmas kui uute finantstehnoloogiate eestkõnelejat, kes toetab uuenduslike digilahenduste väljatöötamist ja kasutamist. STARD-i tiimi meeskond tähtsustab uute tehniliste lahenduste arendamist ja rakendamist motospordis.

Ferratum Groupi asutaja ja tegevjuhi Jorma Jokela sõnutsi püüab Ferratum pakkuda kõige kiiremaid ja mugavamaid laene ning teisi finantsteenuseid. Partnerlus STARD-i rallikrossitiimiga aitab Jokela hinnangul tema juhitaval ettevõttel oma brändi ja teenuseid inimestele lähemale tuua.

„Maailma kiireimad autod reklaamivad võidusõidul Ferratumi pakutavaid teenuseid, mis on sama kiired kui need autodki – see kõlab ju hästi! Nii nagu meie edendame innovatsiooni finantsteenuste valdkonnas, seisab STARD-i meeskond hea tehnoloogiliste edusammude eest motospordimaailmas. Sellel tiimil on eriti uuendusmeelne ja nutikas meeskond. Loodetavasti kujuneb meie koostöö viljakaks ja jätkub veel pikalt,“ märkis Jokela.

STARD-i tiimi looja ja juht Michael Sakowicz ütles, et ka neil on hea meel Ferratum Groupiga koostööd teha. „Oleme leidnud kaasava ja avatud mõtlemisega partneri, kellel on sama tööfilosoofia ja samasugused eesmärgid nagu meilgi. Ferratumi tugi lubab meil kasutada tänavustel rallikrossi maailmameistrivõistluste etappidel kaht täiesti uut masinat. Ilma Ferratumi abita ei oleks me saanud neid autosid nii varakult rajale tuua,“ tõdes Sakowicz.

Sakowiczi ütlust mööda võib STARD-i tiimi ühistegevus Ferratumiga laieneda ka väljapoole rallikrossimaailma. „Ma ei saa veel detailidesse laskuda, kuid võin kinnitada, et meil on kavas üllatusi,“ lisas ta.

Sakowiczi hinnangul on nende vastne koostööpartner võidusõidumeeskonna seniste sponsorite hulgas üks põnevamaid – tegemist on kiiresti areneva finantsettevõttega, kelle tegevusvaldkond pole seotud mototehnikaga.  „Mul on hea meel, et meie ühine teekond on alanud just nüüd, ühes äsja Abu Dhabis toimunud rallikrossi MM-i hooaja avaetapiga, kus meie esisõitja Jānis Baumanis saavutas suurepärase tulemuse, jõudes sõitjate arvestuses kolmandale kohale. Uued autod ja uus sponsor – see on hooajale suurepärane algus,“ avaldas Sakowicz.

FIA rallikrossi maailmameistrivõistluste etapid on publiku hulgas aasta-aastalt aina populaarsemad. Viimase kahe aasta jooksul on etappide tele- ja internetiülekannete vaadatavus kasvanud ligi veerandi võrra. Mullu jälgis rallikrossi MM-i sõite enam kui 678 miljonit vaatajat üle kogu maailma, see on tervelt 22% rohkem kui aasta varem.

Rallikrossi MM-i sarjas sõidetakse tänavu kümme etappi. Järgmine etapp toimub 27. ja 28. aprillil Hispaanias Barcelonas.

Hooaja eelviimane sõit toob rallikrossimasinad Lätti Biķernieki ringrajale. Lõunanaabrite juures toimuval võistlusetapil on raja ääres alati palju eestlastest kaasaelajaid.