Pliiats ja märkmik

Tavainimesele tundub ehk, et raha säästmisega alustamiseks peab olema suur palk ja algkapital. Tegelikult on raha säästmisega alustamine lihtsam, kui seda arvata osatakse. Toome teieni mõned väiksed nipid, mis võivad teile aastas kokkuhoida mitusada eurot. Tihtipeale on inimestel igakuised otsekorraldused, millega lähevad automaatselt arved maha. Seetõttu jäävad mõned lepingud ja kuutasud tükiks ajaks tähelepanuta.

  1. Eemaldu kasututest lepingutest

Tihtipeale on inimestel igakuised otsekorraldused, millega lähevad automaatselt arved maha. Seetõttu jäävad mõned lepingud ja kuutasud tükiks ajaks tähelepanuta. Näiteks ajakirjade ja ajalehtede tellimused, erilised teleripaketid. Kokku maksavad need kuus teile 10-30 eurot, kuid aasta peale moodustab see juba 120-360 eurot. Mõelge läbi, kas teil on vaja neid ajalehti-ajakirju tellida või saaksite te neid ehk lugeda tasuta töö juures või näiteks raamatukogus?  Võib-olla tellite sõbrannaga ühte ajakirja? Tehke diil, et tellite ühe ajakirja ja maksate kumbki poole vähem! Sama lugu on teleripakettidega. Inimestel on tavaliselt tellitud erinevaid kanaleid, kuid reaalsus on see, et vaadatakse siiski oma kindlaid kanaleid. Vaadake üle kõik lepingud ja teenustasud. Säästate samuti hulga raha!

  1. Tee endale enim külastatavates poodides kliendikaart

Selle lihtsa nipiga saab kuu jooksul nii mõnedki eurod kokku hoida, mida hiljem säästudesse lisada või mõne muu vajaliku asja jaoks kasutada. Kliendikaardi tegemine on väga mõistlik lahendus, sest tänapäeval on paljudes poodides võimalik kliendikaart siduda ID-kaardiga, mis ei tekita üleliigseid kaarte rahakotti.  Samuti on väga tihti ID-kaardi kliendikaart tasuta, kuna kaupmehel jääb ära kaardi valmistamise tasu. Riidepoodides on võimalik säästa kliendinda 10-20% ja toidupoodides kehtivad eraldi soodustused erinevatele toodetele.  

  1. Valmistu üritusteks varakult

Tulemas on sõbra sünnipäev, jõulud või mõni muu tähtpäev? Juhul, kui tegemist ei ole kiiresti rikneva kaubaga, siis tasuks hakata mõtlema kingituse  peale juba varem. Juhul kui sul on juba teada, mida sa soovid kingituseks osta, tasub läbi vaadata ka internetipoed. Netipoodidega peab vahel arvestama pikema tarneajaga, kuid üldjuhul leiab sealt asjad soodsamalt kui tavapoest. Seega valmistu tähtpäevadeks varakult ja võid säästa ka selle arvelt mitukümmend eurot.

  1. Tee endale poenimekiri ja jää sellele kindlaks

Üks lihtsamaid säästmise nippe, kuidas säästa ja raha kokku hoida on nimekirjade koostamine. On teada tuntud tõsiasi, et kui lähed toidupoodi tühja kõhu ja nimekirjata, siis satub sinu ostukorvi ka palju muid selliseid asju, mida sa ei plaaninudki osta. Nimekiri ja nädala menüü planeerimine on siinkohal asja võti!

  1. Riiete ära viskamise asemel paranda need

Ära viska ära oma särki ainuüksi katkise nööbi tõttu.  Ole loov ja õmble külge, kas sarnane nööp või midagi uut ja huvitavat. Sama kehtib ka pükste kohta. Ära viska pükse minema ühe väikese augu pärast. Auku parandades hoiad kokku 10-50 eurot ja lisaks sellele saad ka enda käsitööd arendada.  Lihtsamad tööd saab ära teha kodus väikese vaevaga ja paljud ömblejad küsivad paranduste eest väga väikest tasu.

  1. Joo rohkem vett

Vee joomisel ei ole ainult tervislikud mõjud, vaid ka finantsilised. Enne igat söögikorda joo klaasitäis vett, et vältida ülesöömist ja seeläbi püsib ka kõht kauem täis.  See mitte ei säästa sind ainult suuremast arvest, vaid ka hoiab sinu keha paremini varustatud, kuna meie keha koosneb siiski suures osas veest.

Samuti on paljudes söögikohtades kraanivesi tasuta, mis säästab sinu hambaid ja rahakotti erinevatest karastusjookidest. Ja ära unusta, et kraanivesi on sama puhas, kui pudelivesi  - seda on näidanud mitmed uuringud.

 

Laenulimiit

See summa saadaval vaid olemasolevatele klientidele.
Väljamaksetasu*: X
Päevaintress:
Maksimaalne KKM: X
Minimaalne periood: 3 kuud**
Või maksa tagasi 30 päeva jooksul: 0.00 €
Maksimaalne periood: 99 kuud**
 

Või maksa igakuiste maksetena

Esimene minimaalne makse: 0.00 €