Lapsed ja isa mängivad jalgpalli

 

Juuni tähendab võimalust veeta rohkem aega sõprade ja pere seltsis, nautida ilusat ilma ja rohkem aktiivset tegutsemist õues. Kuidas mõjutab see aga rahakotti? Tegelikult on suvel võimalik raha säästa mitmel üllataval viisil. Vaata siit 5 lihtsat nippi, mis võivad aidata sul juunis raha säästa.

  1. Ava puhkuse ajaks pangakonto või krediidikonto  

Suvel kulutatakse raha teisel tempol kui ülejäänud aasta vältel. Pere võiks suviste tegevuste ja reiside jaoks luua spetsiaalse pangakonto. Näiteks võid suve jaoks kanda sellele pangakontole teatud summa ning kulutada raha ainult sellelt pangakontolt. Võib-olla pole raha piisavalt? Sel juhul proovi säästa raha järgmise suve tarbeks või võid isegi kasutada lühiajalist laenu või krediidikontot, et tasuda puhkusekulude eest.

Rahakotisõbraliku juunikuu võti peitub nutikas rahahaldamises. Kui sul on suve jaoks määratud kindel summa, saad sa selge ülevaate oma tegelikest kulutustest ja saad paika panna realistlikud eesmärgid selle osas, mida sa soovid teha ning kuidas selle eest tasuda.

  1. Valmista toitu õues 

Väljas söömas käimine on aastaringne tegevus. Suvel on aga võimalusi toiduvalmistamiseks rohkem kui muidu. Inimesed grillivad suvel rohkem ning tihtipeale on väga lihtne valmistada grillil soodne toit. Sa võid korraldada ka aiapeo, kus kõik inimesed toovad peole pisut juua ja süüa. Nii ei ole kiusatust minna restorani ning saad valmistada kodus soodsamaid toite.

Siinkohal on tähtis veel üks asjaolu: sinu aed. Juuni on suurepärane kuu, kuna sa saad omaenda koduaias kasvatada köögivilju ja maitsetaimi. Isegi aknalaual saab kasvatada mitmeid maitsetaimi, kas või näiteks paprikat. Niiviisi säästad raha, kuna ei pea ostma nii tihti värskeid köögivilju ning saad hoida kokku ka kütusekulu, kuna ei pea tihti poodi sõitma  - mine lihtsalt õue ja värske toit ongi olemas.

Suvel on ka toidupoes saadaval rohkem puuvilju, köögivilju ja muud taolist, seda nii supermarketites kui ka kohalikel turgudel. Miks mitte minna suvel poodi jalgsi või jalgrattaga?

  1. Lapsed on suvepuhkusel 

Pere noorimad lapsed ei pruugi võib-olla rahaliselt majapidamist toetada. Seda juhul, kui sa just ei arvesta aega rahana. Sel juhul toetavad nad niikuinii. Suvi on parim aeg, mil kaasata lapsi majapidamistoimingutesse ja väiksematesse töödesse. See õpetab neile väärtusliku õppetunni ja säästab ka sinu aega ja energiat.

Vanemad lapsed saavad aga suvel võimaluse toetada majapidamist rahaliselt kas või kaudses mõttes. Suvi on aeg, mil haarata väiksemaid tööotsi ja iseseisvust. See tähendab, et teismelistel on rohkem raha kulutamiseks ning see võib vanemate jaoks lõpuks raha kõvasti kokku hoida.

  1. Odav meelelahutus võib olla lähedal 

Alates spordist ja ujumisest kuni metsas matkamise ja discgolfini. Paljud sooja ilma tegevused on kas väga soodsad või täiesti tasuta. Näiteks võid sa perega pidada maha väikese pikniku. Võta kaasa ka mõned aiamängud või pall, mida visata.

Paljud lapsed, nii väiksed kui suuremad, võivad kasutada oma loomingulisust, et leida õues tegevust. Lastega pered saavad säästa meelelahutuselt väga palju raha, kui lihtsalt veeta õues aega. Veelgi enam, see annab võimaluse kõigil oma telefonid käest ära panna ja veeta kvaliteetaega oma pere seltsis.

  1. Hooajaväline ostlemine säästab raha 

Lühikeses perspektiivis ei tundu eriti mõistlik kulutada suvel ostlemisele rohkem raha. Pikas perspektiivis võivad aga suvised soodusmüügid aidata raha kokku hoida. Suvel võib küll külma ilma riideid ja hooajaväliseid kaupu olla vähe, kuid kui sa leiad neid, on need tõenäoliselt müügis väga soodsa hinnaga. Seega, hoia silmad lahti.

Hooaja kulgemisel võivad soodushinnaga müüki tulla ka aiamööbel ja aiatarvikud. Üleüldiselt on mõistlik mõelda tulevastele hooaegadele selle asemel, et teha oste hooaja kõrgpunkti ajal. Näiteks, sa võid teha nimekirja asjadest, mida sooviksid osta sügis- või talveajaks ning uurida lähemalt veebipoode ja kaubanduskeskuseid, et leida häid pakkumisi. Sa tänad end hiljem selle eest, kuna saad kõvasti raha kokku hoida.

Tahad veel teada nippe, kuidas raha hallata? Loe, kuidas alustada pere jaoks nö mustade päevade säästufondi.