Reisiks pakkimine

Aina kallinevate kütuse hindade ja reisijatele lennuettevõtjate kehtestatud lisamaksudele, võib olla üsna keeruline leida soodsaid lennupileteid. Kuna on võimatu igasse sihtkohta autoga sõita, siis on lendamine vahel ainuke valik. Lisaks sellele on lendamine kiireim viis oma sihtkohta jõudmiseks. Õnneks on mintmeid asju, mida Sa saad meeles pidada ja teha, et leida soodsaimad piletid ja vältida erinevate lisatasude maksmist.

Vali parim pakkumine

Kõige rohkem soodsaid lennukipileteid leidub lendudele, mis toimuvad teisipäeviti. Vaata ja võrdle hindu erinevatel võrdluslehtedel, näiteks Kayak või Fare Compare. Lisaks saad seadistada automaatsed teavitused, mis annavad Sulle märku, kui Sinu reisi sihtkohta on müügile tulnud soodsamad piletid.  

Lenda perioodidel, mil on vähem rahvast

Teisipäevad, kolmapäevad ja laupäevad on kõige vähem rahvarohked päevad lennujaamades, mis tähendab, et kohti saab reserveerida odavamalt kui teistel nädalapäevadel. Samuti on varajane hommik suurepärane aeg, et leida odavaid pileteid, sest paljud inimesed ei ole valmis enne päikesetõusu ärkama, et oma lennule minna.

Osta pilet õigel ajal

Paljud reisijad pole teadlikud, et lennukipileti ostmiseks on olemas nii-nimetatud ideaalne aeg. Kui ostate pileti liiga vara või liiga hilja (nt väljumiskuupäevale liiga lähedal või väljumiskuupäevast liiga kaugel), võite maksta rohkem, kui soovite. Ideaalne aeg lennupileti ostmiseks on kolm kuud ja kuus nädalat enne reisi lõppkuupäeva. Seda järgides võite oma lennukipiletitelt säästa sadu eurosid. Samuti on väga paljud reisid soodsad ajal, mil hooaeg hakkab sihtkohas lõppema. Sellel on ka teine pluss – turiste on palju vähem ja majutus võib ka olla soodsam.

Väldi võimalikke lisatasusid 

Täna on palju lisatasusid, mida lennufirmad võivad lisada. Hullumeelsus, aga mõned lennufirmad isegi küsivad lisatasu klientidelt vee eest või tualeti kasutamise eest! Jälgige muid salakavalaid tasusid, sh pane tähele, et klienditeenindusega kontakteerumine ja broneerimine telefoni teel võivad olla üllatavate lisatasudega.  Üksi reisides ei ole väga oluline, kus sa istud. Võid säästa juba mitukümmend eurot, kui Sa ei vali endale ise istekohta. Samuti ei ole mõtet valida kiiremat pardale saamist – need on kõik lisatasu eest lisateenused, mis ei anna lõppkokkuvõttes reisile midagi juurde.

Vali võimalikult väike pagas

Pagasikulud erinevad suuresti ühelt lennufirmalt teisele, kuid tõde on see, et kõigil lennuettevõtjatel on oma kulud seoses pagasi veoga. Mõned lennufirmad lubavad käsipagasi kaasa võtta tasuta ning mõnel juhul veel lisaks väikse käekoti, kuid mida odavlennufirmadega võib juhtuda, et pead maksma kogu kaasaskantava ja äraantava pagasi eest. Selle asemel, et maksta lisapagasi eest, on parem vähendada reisi ajal kasutatavate asjade arvu. Küsi endalt, kas sa tõesti pead võtma selle lisa paari kingi või kaks paari teksasid. Muidugi võib see teatud olukorras keeruline olla, eriti, kui reisid lapsega, aga püüa piirduda ainult hädavajalikuga. Veel üks hea nõuanne on panna kohe selga oma raskemaid esemeid, nagu näiteks oma villane mantel või raske matkasaapad.

Lisaks meie antud nõuannetele, võid Sa leida sellelt inglise keelselt Independent Traveler leheküljelt veelgi rohkem nippe – kui sa loed inglise keelt, siis vaata SIIA!  

Kas Sul on mingeid nippe, kuidas leida soodsamaid pakkumisi piletitele? Jaga oma kogemusi!

Kliki “Like”, kui Sa leiad, et see postitus on inspireeriv. Jaga seda postitust, kui Sa leiad, et sellest võiks ka teistel kasu olla. Rohkem kasulikke lugusid ja nõuandeid leiad meie blogist!

Tahad teada, kuidas Ferratum saab muuta Sinu elu lihtsamaks? Vaata rohkem infot siit!