Kuidas luua eelarvet ja oma rahalised vahendid taas korda saada

Mees ja naine istuvad diivanil

Kulutasid sel suvel liiga palju? Sa ei ole üksi. Tarbijakrediidiagentuuri Experian poolt 2015. aastal läbi viidud uuringu käigus leiti, et 68% inimestest kulutab puhkusel olles rohkem, kui peaks. Veelgi enam - 40% uuringus osalenud inimestest ütles, et neil tekkis puhkuse ajal krediitkaardile võlg ning 46% küsitletutest väitis, et nad kasutasid oma puhkuse rahastamiseks oma krediitkaarti.

Isegi kui sina ja su partner ei reisinud sel suvel kuhugi, võib teie eelarve kõigi muude tegevuste ning jookide ja söökide tõttu kergesti tasakaalust välja minna.

Kahjude hindamine

Kuid kuna suve lõpp on lähedal, on nüüd käes hea aeg oma rahaasjad tagasi kontrolli alla saada.

Esimene asi, mida sa pead tegema, on oma rahalise olukorra hindamine ja kõigile võlgadele ausalt otsa vaatamine.

Vaata oma pangakonto väljavõtteid veebis veendumaks, et näed seal kõiki hiljutisi tehinguid ja praegust kontojääki - et näha, kui palju sa kokku võlgned.

Kulude kindlakstegemine

Seejärel on aeg eelarve koostada, tehes selleks esmalt nimekirja oma igakuistest kuludest. Seejärel tugine oma praegusele eelarvele ja elamiskuludele ning mõtle, kui palju raha saad sa oma võlgade tagasimaksmiseks kasutada ja kui kaua võlgade tasumiseks kulub?

Seejärel pead sa analüüsima seda, milliseid kulusid saaksid sa vähendada või täielikult kõrvaldada. Mõne korrigeerimise ja loova lähenemise abil saad sa oma võlad tagasi maksta ja samas ikkagi ka oma elu nautida.

Kulutuste kärpimine

Selgita välja viisid, kuidas sa koos oma partneriga saaksid kulusid vähendada. Näiteks võite mõlemad lõunasöögi ise tööle kaasa võtta - selle asemel, et iga päev lõunasööki osta. Kas saaksite auto asemel ühistranspordiga sõita? Kas saaksid rattaga tööle sõita või sinna kõndida - selle asemel, et igal kuul bussipileteid osta? Ehk saate ka vabaneda oma igakuistest jõusaali liikmetasudest ja teha trenni hoopis kodus või pargis?

Kui olete kindlaks teinud selle, kuidas te koos oma kulusid vähendada või kõrvaldada saaksite, saate ilmselt näha ka seda, kui palju raha te säästaksite. Kui eraldaksite selle säästetava raha oma võlgade tagasimaksmiseks, siis kui kaua võtaks võlgadest priiks saamine aega?

Võlgade eest hoolitsemine

Kui oled oma eelarve paika pannud ja sulle tundub, et teie võlgade tasumine võib teid mõjutada rohkem kui paar kuud, võib nüüd olla hea aeg täiendava sissetulekuallika otsimiseks.

Kas teil on vaba tuba, mida saaksite Airbnb-s välja üürida? Kas saaksite mõneks kuuks osalise tööajaga lisatöö võtta? Kas teie töökohal pakutakse ületunnitasu täiendavate töötundide eest? Mõelge sellele, kuidas te koos võiksite oma võlgadega hakkama saamiseks lisaraha teenida.

Lühiajalises perspektiivis

Kui teie suvised kulutused on viinud teid olukorda, kus teil on vaja rahalisi vahendeid oma igapäevaste kulude eest tasumiseks (nt elamiskulud või mõne hea võimaluse ära kasutamine), kuid palgapäevani on veel paar nädalat aega, siis võib Ferratumi lühiajaline laen teie jaoks õige lahendus olla.

Taotle Ferratumi online-laenu meie hõlpsasti kasutatava veebiportaali platvormi kaudu ja sa saad kinnituse vaid mõne minuti jooksul. Kui sinu laen on heaks kiidetud, siis väljastatakse raha sinu pangakontole ühe päeva jooksul - mis tähendab seda, et sa saad iga pakilise rahalise probleemi kohe kontrolli alla.

Oma rahalise seisu tagasi kontrolli alla saamise terviseks!