Istuv paar

Kuidas ostelda targemalt ja säästa Jõulude ajal raha

Nüüd, mil Jõulude ja Musta Reedeni on ainult mõned nädalad aega, on kasvanud ka ostlemise populaarsus.

Lisaks kingituste ostmisele toimuvad sel ajal erinevad seltskondlikud üritused ning seetõttu on jõuluaeg aasta kõige kulukam periood.

Enne, kui sina ja su partner avate oma rahakotisuud, on meil mõned nõuanded, kuidas targemalt ostelda ning säästa jõulude ajal raha.

Ole organiseeritud

Loo kõigepealt nimekiri lähedastest inimestest - sõpradest, pereliikmetest, kolleegidest - kellele tuleks kingitusi osta, mida sooviksid igaühele osta ning pea sellest nimekirjast kinni.

Kui lood nimekirja ja ostad asju vastavalt nimekirjale, aitab see sul hallata oma eelarvet ning vähendab spontaanse ostlemise ja üleliigse kulutamise riski.

Kui sa paned nimekirja kokku piisavalt vara, on sul ka aega selleks, et pisut poodides ringi vaadata ja osta tooteid parima võimaliku hinnaga.

Osta internetist

Selle asemel, et joosta oma jõuluostude nimekirjaga mööda ostukeskuseid, muuda oma elu lihtsamaks ja osta kingitused internetist. Lisaks sellele, et sa ei pea kodunt väljuma, trügima rahvamassis ega võitlema parkimiskoha leidmise nimel, on veebis ostlemise parim osa see, et sa leiad peaaegu alati tooteid odavamalt kui poest.

Kui rääkida mugavusest, kättesaadavusest ja soodsatest hindadest, on suured veebikaubamajad nagu Amazon paljude lemmikud. Paljude riikide puhul tuleb aga näiteks Amazonist tellides tasuda ka impordimakse ja muid makse, seega võib juhtuda, et kohalikust poest ostmine on tegelikult soodsam kui internetist tellimine.

Otsi soodusmüüke ja kuponge

Kõik müügikohad - nii füüsilised kui digitaalsed - üritavad saada tarbijate tähelepanu, seega on jaemüüjate vahel tihe konkurents. See on aga ostlejatele väga hea uudis.

Selleks, et meelitada kliente kulutama jõuluraha teatud veebilehel või poes, pakuvad müügikohad erinevaid soodustusi ja pakkumisi. Paljud veebipoed paluvad liituda uudiskirjaga, et saada näiteks 10% soodustust esimeselt ostult või pakutakse klientidele tasuta kohaletoimetamist. Paljudel poodidel on tänapäeval jõulueelsed soodusmüügid ja kampaaniad.

Hoia silma peal kliendipakkumistel, uudiskirja tellijatele mõeldud pakkumistel, kaks-ühes pakkumistel, ostuga kaasnevatel boonuskingitustel, kiirmüükidel ja muudel erilistel pakkumistel.

Vaata kohaletoimetamise hinda ja aega

Internetis ostlemisel tuleb meeles pidada, et soodsaim hind ei pruugi tegelikult osutuda kõige soodsamaks. Näiteks võib soodsa hinnaga toode olla isegi kallim, kui sellele on juurde lisatud ka kohaletoimetamise hind. Seega võib juhtuda, et toote ostmine on soodsam mõnes teises poes, kus on küll toote enda hind kõrgem, kuid kohaletoimetamine tasuta.

Enne internetis tellimuse tegemist veendu, et tooted on laos olemas ning need jõuavad ka kindlasti enne jõuluaega kohale. Kui sa oled organiseeritud ja teed tellimused varakult, võid sa valida ka aeglasema tarnemeetodi, selle asemel, et tellida tooted “järgmise päeva kohaletoimetamisega”, säästes niiviisi hulga raha saatmiskuludelt.

Hakkame kõik nutikamalt jõulude ajal ostlema!