Restoran

Sel sõbrapäeval on raske väljendada, kui palju oleme viimase aasta jooksul oma sõpradest ja lähedastest puudust tundnud. Selle tähtpäeva põhisõnum ei saaks olla rohkem torkiv ja see on ideaalne aeg kinkide lahti mõtestamiseks. Kogemused, mis on seotud toidu ja heaoluga, kohalike disainerite kodu jaoks kaunite asjade või ehetega, mis kestavad kogu elu, on palju sisukamad kui lihtsalt masstoodetud šokolaadikarp. Nii et valige sel aastal kingitused, mis toetavad kohalikke tegijaid ja väikeettevõtteid -   näiteks oma elukoha lähedased restoranid, kunstnikud, disainerid. 

videkõne

Siin on mõned ideed oma lähedaste üllatamiseks sõbrapäeval ja kohalike ettevõtjate toetamiseks:

Kohalikud restoranid ja toidukaupmehed

Toit ja meie suhe toiduga on viimase aasta jooksul muutunud. Me kõik paneme rohkem rõhku sellele, mida me tarbime ja miks. Mitte ainult söömine, vaid ka mitmekülgsem kohalike põllumeeste või toiduvalmistajate toetamine terve kogukonnaga on aina olulisem. Otsige kohalike kokkade käest inspiratsiooni, mida söögiks valmistada  ja kostitage end toiduga, mis on elamus. Lähedasele kinkige kinkekaart teie piirkonnas tegutseva restorani külastamiseks või toidu koju toomiseks. See toidab nii keha kui hinge ja on kindlasti praegusel ajal mõnus valik. 

toidu tellimine

Teadlikud iluvalikud 

Kohalike koostisosade hankimine seepide, õlide ja kreemide valmistamiseks pole midagi uut. See on juhtunud sajandeid ja otsinud kohalikke müüjaid, kes hoiavad neid traditsioone tugevana, luues samal ajal midagi kaasaegseid vajadusi silmas pidades. Enda ja oma lähedaste eest hoolitsemine on praegu eriti oluline ning erinevate ilu- ja kehahooldustoodete kinkimine on väga luksuslik valik. Juhul, kui sa ise ei oska kehahooldustooteid valmistada, siis meil on mitmeid ettvõtteid, kes kasutavad puhtaid ja looduslikke koostisosi. Kindlasti leiad sealt oma sõpradele ja lähedastele sobivaid tooteid. 

kohalik ettevõte

Käsitööna valmistatud kodukaunistused

Oleme kõik möödunud aastal viibinud oma kodudes rohkem kui kunagi varem ja nüüd on ideaalne aeg investeerida erilistesse asjadesse, millega soovite end ümbritseda. Täispuidust käsitööna valmistatud lauad, toolid või hopis kohaliku maalikunstniku kätetöö, võib tuua igapäevaellu värskendust ja olla samal ajal praktiline. Lisaks kestavad need asjad aastaid ja võivad ka tulevikus olla palju rohkem väärt, kui praegu. Toetage kohalikke disainereid ja kunstnikke kogu elu kestva kingituse ostmisel ning elavdage oma kohalikku majandust.

kingitused

Erilised ehted

On sõbrapäev, nii et millegi sädeleva ja ilusa kingituse tegemine on ajatu. Laske teha mõni eritellimusel valmistatud ehe või otsige selliseid, mis on ainulaadsed. Püüdke leida midagi, mida saaks igapäevaselt kanda ja nautida, mitte ainult üks või kaks korda aastas. Kindlasti  leiate aasta jooksul väikese glamuuri ja luksuse hetke, mis pakub teie lähedasele rõõmu.

ehted

Tehke sel hooajal valikuid, mis võivad teie sõpradele, perele ja kogukonnale kasuks tulla. Kulutage mõnda aega uurimisele, milliseid ettevõtteid on sinu elukoha lähedal, mida saaksid toetada. 

Tule kindlasti ka meie Facebook’i lehele ja osale loosis, kus on auhinnaks 2x50 € kinkekaart Eesti Disaini Majalt! Kliki SIIA