Perekond laua ümber

Säästufondi loomine mustadeks päevadeks on noore pere üks kõige olulisemaid samme majandusliku turvalisuse tagamise jaoks. Elu on täis ootamatuid üllatusi ning on parem olla valmis võimalikeks elu keerdkäikudeks, kuna nii saab sinu pere rahulikuma südamega elada.

Säästufondi tähtsus

Tasakaalustades igapäevakulutusi, toetades rahaliselt oma perekonda ning üritades raha säästa oma lapse tuleviku tarbeks oled sa ilmselt kursis sellega, kuivõrd valusalt võib ootamatu väljaminek rahaasjad rööpast välja ajada.

Võib-olla on palgapäevani aega paar nädalat. Võib-olla läheb su auto katki samal ajal, kui sul on vaja tasuda mitu arvet. Misiganes olukord ka poleks, pole vaja palju selleks, et kogu eelarve oleks tasakaalust väljas.

Just siinkohal tulebki mängu mustade päevade säästufond. Säästufondi alustamine on oluline samm, mis aitab kaitsta sind ja sinu pere ootamatute olukordade ning väljaminekute eest.

Kui palju raha tuleks säästufondi panna?

See, kui palju raha sa peaksid panema oma säästufondi, sõltub sinu sissetulekust, sinu pere suurusest, sinu igakuisetest kuludest ning muidugi sinu elustiilist. Eksperdid on aga ühel meelel selle osas, et säästa tuleks vähemalt 3-6 kuu kulutuste ulatuses.

Alusta kusagilt ja hakka ehitama

Kuigi 3-6 kuu kulutuste summa võib kõlada suure summana, on oluline kusagilt algust teha. Mis on minimaalne summa, mida sa saad iga kuu kõrvale panna?

Alusta sammhaaval. Säästa nii palju kui võimalik ning varsti on summa juba suurem. Pärast seda, kui oled kuus kuud kõrvale pannud minimaalse summa, suurenda summat iga kuu, kas või natukese haaval.

Kui sajab, siis sajab paduvihma

Sel ajal, kui ehitad vaikselt oma säästufondi, võib aga ette tulla ootamatu kulutus ning nagu me kõik teame, järgnevad tavaliselt muud kulutused. Nagu ütleb vanasõnagi, siis kui juba sajab, sajab paduvihma.

Sellises olukorras võib juhtuda, et säästufondist ei piisa ootamatu kulutuse katmiseks. Mis siis saab? Siinkohal tuleb appi lühiajaline laen nagu näiteks Ferratumi kiirlaen, mis aitab ootamatusega toime tulla.

Taotle igal ajal, igal pool 24/7. Ei mingit paberimajandust, ei mingit ootejärjekorda. Taotluse tegemine võtab vaid paar minutit aega ning pärast positiivse otsuse saamist kantakse summa sinu pangakontole loetud tundide jooksul.

Maksa laen ja sellega seotud intress tagasi 30 päeva jooksul ning jätka oma säästufondi ehitamist nii nagu varasemalt. Nii saad alati olla rahuliku südamega!