mees lapsega kasvuhoones

Käes on uus aastaaeg ning nüüd on õige hetk mõelda, mis on meile oluline ja millele me oma raha kulutame? Elame praegu oma tavapärasest üsna erinevat elu ja see mõjutab ka meie tarbimisharjumusi. Raha, mille tavaliselt panime kõrvale reisideks, uute rõivaste ostmiseks või väljas einestamiseks, on nüüd meile kätte jäänud. Uuringute kohaselt on üle maailma toimunud muutus perekondade, paaride ja üksikute inimeste rahakulutuse prioriteetides. Inimesed soovivad panustada oma energiat ja raha sellele, et kodus veedetud aeg oleks kvaliteetne, et hoolitseda oma keha eest ja värskendada vaimu. Loe edasi ja ammuta inspiratsiooni, kuidas sel aastal edasi liikuda!

Värskenda oma hoovi

Praegu on just õige aeg mõelda sellele, mida tahad õues ette võtta. Kas soovid hakata ise toitu kasvatama, luua õues rohkem ruumi või paigaldada hoopis basseini, millest oled alati unistanud? Leia üles see, mis just sind rõõmustab, ja mõtle, kuidas oma aeda kasutada. Pane oma ideed kirja, koosta eelarve ja hakka juba pihta, et suveks valmis olla.

aed ja mööbel

 

Heida kõik vana kõrvale

Nüüd, kus veedame palju rohkem aega kodus ja eriti köögis, on selle väljanägemine ja pakutavad võimalused olulised, et sina ja su pere oleksite terved ja õnnelikud. Vanad iganenud seadmed tarbivad rohkem energiat kui uued, mis muudavad toiduvalmistamise palju tõhusamaks. Enamik meist täidab oma sahvrit ja sügavkülmikut toiduga, ilma et meil oleks asjade jaoks piisavalt ruumi või mahti neid korrastada. Kiire ja selge ülevaade sellest, mis sul juba olemas on, tekitab süüa tehes hea tunde ja annab sulle söögi planeerimise üle rohkem kontrolli. Uus espressomasin, millega saad serveerida erinevaid piimajooke, või võrratu köögikombain küpsetiste valmistamiseks muudab kodus viibimise veelgi põnevamaks!

köök

 

Alusta puhtalt lehelt

Kevadel tärkab maailm meie ümber ning see on ühtlasi täiuslik aeg vaadata ka enda sisse ja kasvada, et liikuda edasi. Vaimsele tervisele ja heaolule tuleb kasuks, kui karjääri muutmiseks uusi oskusi omandada või uue hobi leidmiseks kursustel käia. Võta aega, et leida endale sobivad valikud, ja süvene neisse. Internetis leidub arvukalt programme ja kursusi, seega otsi üles see, mis vastab sinu soovidele.

Leia pelgupaik

Välismaale reisimine on praegu keeruline, kuid nutika planeerimisega saad siiski puhkusele minna. Leia side loodusega ja mine üksildasse mägionnikesse või talumajja, kus veidi aega akusid laadida. Jalutage perega looduses, vestelge lõkke ümber ja vaadelge tähti. Kuna nii täiskasvanud kui lapsed veedavad viimasel ajal palju aega internetis, on meie vaimse tervise seisukohast enneolematult oluline anda ohjad looduse kätte.

mees telgiga

 

Sõida vastutustundlikult

Vastutustundlik suhtumine sõidukitesse on tähtis, et hoida keskkonda ja säästa tankimisel raha. Kevad on suurepärane aeg, mil teha proovisõitu erinevate elektri- ja hübriidmootoriga sõidukitega. Tee veidi eeltööd ja selgita välja, milline sõiduk sobiks kõige paremini sinu elustiili, vajaduste ja eelarvega. Keskkonnahoidliku sõiduki valimisel võta arvesse ka kütusesäästu.

auto tankimine

 

Lase tuppa värsket õhku

Pärast seda, kui oled veetnud talvel nii palju aega siseruumides, võivad toad näida veidi väsinud ja sünged. Nüüd on õige aeg oma eluruume värskendada. Lisa seintele värvi, hangi uusi taimi ja vaheta välja vana aegunud mööbel. Mööblit ümber paigutades, välja vahetades ja värskendades on hea võimalus kodus suurpuhastus teha ning uusi asju hankida. Ava aknad, tõmba põrandad ja liistud tolmuimejaga üle ning puhasta hoolikalt kõik pinnad. Kui kõik on puhas ja mööbel näeb värske välja, siis võta hetk, et seda kõike nautida.

Mõtle, mis on sulle praegusel aastaajal oluline. on praegu keeruline ja otsuseid langetades lähtu oma isiklikest soovidest ja vajadustest. Mõtle oma kulutused läbi ja tee teadlikke otsuseid – nii toovad need sulle suurimat rõõmu!

värvid