Korduvalt Küsitud Küsimused

Kes saab taotleda laenu?

Laenulimiiti saab taotleda vähemalt 18-aastane Eesti Vabariigis alaliselt elav sissekirjutust omav eraisik. Vanuse ülempiiriks laenu taotlemisel on 70 eluaastat k.a.

Millal saab taotleda laenu?

Laenu saab taotleda 24 tundi ööpäevas. Laenutaotlustele vastatakse esmaspäevast reedeni kella 8.00-20.00 ja laupäeval ning pühapäeval kella 10.00-18.00.

Kuidas toimub laenu taotlemine?

Laenu saab taotleda ainult interneti teel.

Kas ma saan laenu taotleda, kui mul on maksehäireregistris avatud maksehäired?

Ei, avatud maksehäiretega ei saa me laenu väljastada.

Mis on isikutuvastus ja millal seda teha tuleb?

Lähtuvalt 28.01.08 jõustunud ,,Rahapesu ja terrorismi tõkestamise seadusest""peavad kõik esmakordsed laenutaotlejad enne laenusumma väljastamist ennast oma isikuttõendava dokumendiga ühekordselt identifitseerima. Teistkordsel laenutaotlemisel piisab interneti teel taotluse esitamisest ja oma isikut enam identifitseerima ei pea.

Kuidas ma saan oma isikut identifitseerida?

Selleks on 2 võimalust: Kodulehel on võimalik ennast identifitseerida ID-kaardiga või Mobiil-IDga kohe peale taotluse tegemist.

Kui olete uus klient, siis toimige nii: 1) esitage laenutaotlus interneti kaudu; identifitseerige ID-kaardi või Mobiil-ID abil oma isik kohe peale taotluse saatmist; 2) oodake laenuotsust ja kui see on positiivne, siis vastake omapoolse kinnitussõnumiga või kinnituskoodiga 48 tunni jooksul; 3) laenusumma makstakse Teie arveldusarvele peale Teie isiku identifitseerimist.

Kui kaua kulub laenuotsuse tegemiseks?

Laenutaotluse läbivaatamiseks ja meiepoolse otsuse tegemiseks kulub vaid mõni minut. Vastuseid saadame klienditeeninduse tööaegadel. Juhul kui saatsite oma taotluse väljaspool meie tööaega, siis vastuse saate järgmise päeva hommikul.

Miks laenuhaldur soovib näha minu konto väljavõtet?

Ferratum Bank lähtub seadusest tulenevast vastutustundliku laenamise põhimõttest. Vastutustundliku laenamise põhimõte tähendab, et laenutoode peab olema konkreetsele inimesele sobiv. Iga laenuotsus põhineb laenuanalüüsil ning parema analüüsi tegemiseks võivad laenuhaldurid küsida Teie konto väljavõtet.

Kuidas toimub laenu väljastamine?

Kui olete meie püsiklient, siis kuulub peale teiepoolset kinnituskoodi saatmist, laenusumma koheselt väljamaksmisele. Laenusumma kantakse üle vaid Teie isiklikule pangaarvele, milline oli näidatud laenutaotluses.

Kas laenu on võimalik taotleda ka kellegi teise arveldusarvele?

Ei, laenu väljastatakse ainult laenutaotleja enda isiklikule arveldusarvele.

Miks on laenutaotluses vajalik märkida sissekirjutuse aadress?

Meie laenutingimuste kohaselt peavad laenutaotlejad omama sissekirjutuse aadressi ja selle laenutaotluses märkima. Juhul kui Teie tegelik aadress erineb sissekirjutuse aadressist, siis palun teavitage meid sellest. Püsiklientide puhul on võimalikud ka erandid ja elukoha aadressina võib märkida tegeliku elukoha aadressi.

Kui mul ei ole sissekirjutust konkreetsele elukoha aadressile?

Sellisel juhul me kahjuks Teile laenuteenust osutada ei saa.

Kas samaaegselt saan võtta mitu laenu?

Ei.

Millal saan taotleda uut laenu?

Uut laenu saate taotleda üks päev peale seda, kui olemasolev laenusumma koos laenutasuga on tagasi makstud.

Mis on laenulimiit?

Laenulimiit on paindlik ja mugav alternatiiv kiirlaenule. Näiteks võib klient, kelle laenulimiit on 400 €, võtta täna laenu 150 € ja vajadusel nädala pärast veel 250 €.

Kui palju ma saan laenulimiiti kasutada?

Laenulimiidi puhul on konkreetne summa individuaalne ning sõltub kliendi maksevõimest. Laenulimiidi maksimaalne summa on 2000 eurot.

Kui kiiresti ma pean laenulimidii tagasi maksma?

Laenulimiidil ei ole konkreetset tähtaega. Laenulimiidi puhul saate ise valida, kas maksate minimaalse osamakse või maksate ettenähtud osamaksest suurema summa. Suurema summa tagasi maksmise puhul lüheneb laenuperiood.

Kui suur on minimaalne osamakse?

Osamakse suurus on 5% kasutatud laenulimiidi summast koos arvestatud intressidega, kuid mitte vähem kui 10€. Laenulimiidi päevaintress on 0,1340 % laenujäägilt.

Kas pean laenulimiidi tasumisel ootama arvet või võin ka varem tasuda?

Meie soovitame oodata arve saabumist, kuna sellisel juhul võite kindel olla, et tasutud saab korrektne summa. Juhul, kui te teete makseid enne arve saabumist, siis seda arvestatakse laenu põhiosa tasumisena ning teie laenujääk väheneb. Laenu põhiosa maksete tegemine enne arve saabumist, ei vabasta teid laenulimiidi miinimum osamakse tasumisest. Enne arve väljastamist tehtud laenu põhiosa maksed kajastuvad järgmisel arvel.

Arvel on minimaalne osamakse 10 eurot. Kas ma võin ka rohkem tagasi maksta?

Jah, laenulimiidi puhul võite korraga maksta tagasi ka kogu summa.

Maksin kogu summa ära, aga soovin uuesti laenu taotleda. Mida ma pean selleks tegema?

Juhul kui olete kogu summa ära tasunud, siis Teie konto jääb endiselt avatuks ning soovi korral saate laenulimiiti uuesti kasutada. Taotlemiseks logige sisse oma kontole meie kodulehe kaudu ning seal on näha laenulimiidi maksimaalne summa, mille saate uuesti kasutusele võtta.

Kas viitenumber arve tasumiseks muutub iga kord?

Ei, laenulimiidi puhul viitenumber ei muutu.

Kas laenulimiidi puhul on vaja käendajat?

Ei, laenulimiidi puhul ei ole vaja käendajat.

Kuidas laenu tagasi maksta?

Laen tuleb tagasi maksta arve alusel, mis saadetakse hiljemalt 15 tööpäeva jooksul Teie elukoha aadressile või kui taotlus on tehtud interneti teel, siis antud e-posti aadressile. Kui Te soovite saada arvet mingile teisele aadressile, siis tuleb Teil sellest koheselt teatada meie e-maili aadressile ferratum@ferratumbank.ee. Juhime Teie tähelepanu, et vastavalt lepingutingimustele tuleb laen tagasi maksta Teie enda nimel olevalt pangakontolt.

Millised on panga rekvisiidid arve tasumiseks?

Saaja: Ferratum Bank PLC
Arvelduskonto number: EE217700771003759894

Kui kaua läheb aega, et Teie tagasimakse laekuks meie kontole?

Teie poolt tehtud makse laekub meie kontole üldjuhul 2 pangapäeva jooksul

Mis tuleks maksekorralduses ära märkida?

Maksekorralduses palume kindlasti ära märkida viitenumber ja selgitusse lisada arve number. Laenulimiidi puhul onviitenumber alati sama.

Kas ma pean ka siis maksma, kui pole arvet kätte saanud?

Jah. Kui Te ei ole arvet kätte saanud hiljemalt 15 tööpäeva jooksul peale laenusumma väljastamist, palume võtta ühendust klienditeenindusega. Arve mittekättesaamine ei vabasta kohustusest seda õigeaegselt tasuda.

Kui ma ei saa tasuda laenu tähtajaks?

Juhul kui olete sattunud makseraskustesse, siis palun võtke meiega koheselt ühendust telefonil 6 652 433 või e-maili aadressil volgnevus@ferratum.com. Tehke seda kindlasti, sest kui laen ei ole tähtajal tagastatud, antakse nõue edasi inkassofirmale, millega kaasnevad lisakulutused laenu tagasi nõudmise eest. Laenu tasumata jätmisel võivad Teil tulevikus tekkida raskused edaspidiste laenude taotlemistega teistest finantsasutustest.