10 nippi, kuidas alustada raha säästmisega

Ootamatute olukordade jaoks on oluline omada piisavalt sääste, mis aitaksid Sul toime tulla probleemidega, mida Sa ette ei oska näha.
Allpool anname mõned soovitused, kuidas alustada säästmisega samm-haaval ja väikeste nippidega.

Koosta pere eelarve. 

Esmapilgul tundub kindlasti raske ja üleliigne kohustus, kuid tegelikkuses annab tšekkide kogumine ja korraliku arvestuse pidamine ülevaate sellest, millisest kohast saaks säästmisega alustada. Internetis on olemas erinevaid programme, mis muudavad eelarve tegemise lihtsamaks.

Kontrolli üle erinevad lepingud. 

Kindlasti on Sul vormistatud leping mobiiltelefoni operaatoriga, elektrifirmaga ning telekapildi vaatamise eest tuleb samuti tänapäeval maksta. Nimetatud lepingud oleks soovitatav üle vaadata vähemalt korra aastas ning uurida ka teiste teenusepakkujate hinnakirju, sest tihedas konkurentsis võivad sama teenuse eest hinnad olla väga erinevad. Samuti pakuvad paljud firmad ka lisateenuseid, mis oleks mõistlik lõpetada, kui Sa pole neid juba mitu kuud kasutanud (näiteks telekale salvestusteenus, internet mobiilis).

Spordisaal koju. 

Sügiseti hakkavad palju inimesed suure hooga spordiklubides käima, kuid paljudel jääb see ühel või teisel põhjusel mõne kuu pärast pooleli. Enamik spordiklubid aga sõlmivad pikaajalised lepingud, millest lahti öelda on kulukas. Enne spordiklubiga liitumist tasuks hoolega kaaluda, kas ikka tasub lepingut sõlmida, sest tänapäeval on võimalik ka kodus teha väga edukalt trenni. Erinevad vahendid selleks maksavad vähem kui on spordiklubi kuumaks. Lisaks sellele säästad kodus trenni tehes ka aega, mis muidu kuluks spordiklubisse minekuks.

Valmista ise kodus süüa. 

Lõuna ajal kohvikus käimine ning poest poolfabrikaatide ostmine on tõesti mugavam, kuid kindlasti on pere rahakotile soodsam ning ka tervislikum valmistada kodus ise süüa. Lisaks sellele võid Sa avastada uusi ja põnevaid maitseid ning saad proovile panna oma kokaoskused!

Osta soodushinnaga tooteid. 

Allahindluste ajal tasub ette osta esmatarbekaupu, mida nagunii igas majapidamises kulub (nt hambapasta, pesupulber jms). Lisaks saab toidukorvi hinda vähendada valides teadlikult soodsamaid alternatiive.

Lõpeta paberkandjal ajalehtede ja ajakirjade tellimine. 

Digilehtede tellimus on soodsam kui paberkandjal ajalehe koju tellimine. Samuti on paljude digilehtede puhul ühe kuutasu eest võimalik lugeda 3-4 erinevat ajalehte. Muidugi ei tasuks ka unustada, et antud teguviisiga säästad ka loodust ning lisaks ei pea hiljem mõtlema, kuhu kasvavad paberihunnikud kodus ära mahutada.

Planeeri asju varakult. 

Lennukipiletite, kontserdi- ja teatripiletite puhul on juba tavapäraseks saanud, et esimesed ostjad saavad piletid soodsamalt. Viimasel päeval ostetud piletid võivad  ka 50% kallimad olla.

Vaata üle oma garderoob ja panipaigad. 

Kindlasti leidub iga inimese kodus asju, riideid ning jalanõusid, mis seisavad niisama ja koguvad tolmu. Pane oma üleliigsed asjad müüki! Paljudel portaalidel on kuulutuste lisamine tasuta, Sinu vaevaks on vaid asjad üles pildistada. Pea meeles, et ilus ja selge pilt on oluline, kui tahad asjade eest soovitud hinda saada. 

Loobu pahedest. 

Suitsetamine ning alkoholi tarvitamine võivad võtta pere eelarvest suurema osa, kui Sa oled siiani arvanud. Vaata uuesti esimest punkti ning alusta eelarve koostamisega juba täna.  

Taaskasutus on IN. 

Kasutatud riiete poodidest leiab huvitavaid ja omapäraseid leide. Lisaks on nende riiete puhul kvaliteet kohe näha, sest nad on juba üle elanud mitmed pesukorrad. Samuti ära unusta, et tühja taara eest oled juba raha maksnud. Ära jäta seda lihtsalt prügimäele. 

Sorry, there are errors on the page: