Ilusa ja värvilise sügise lõpp saabub aina lähemale, temperatuur on muutumas üha jahedamaks ja päevad lühemaks. Õnneks on meil veel natuke aega, et valmistuda saabuvaks talveks. Talv on loomulikult see aeg aastas, kus me kõik märkame oma gaasi- ja elektriarvete kiiret kasvu ning seda valdavalt lisavalguse ja küttekehade kasutamise tõttu. Vaatamata suurenenud elektrienergia kasutamisele, on olemas viise, kuidas saate talvel raha säästa. Siin on kuus kasulikku nõuannet, kuidas kulutusi kontrolli all hoida:

1. Sulgege kõik avad

No ilmselt ei pea te minema nii kaugele, et sulgete kõik avad, kuid esimene asi, mida peaksite talveks valmistumisel tegema, on üles otsima kõik liigsed praod, mis võivad lasta külma õhku teie korterisse või majja. Kõige tavalisemad kohad sellisteks pragudeks on akende ja uste servades. Paigaldades metallist liistu oma ukse alusele saate vältida külma õhu tuppa tungimist ukse alt. Ukseliistud on odavad ja neid saab osta igast ehitusmaterjalide kauplusest. Et sulgeda praod ja lõhed akna ümber, ostke üks pudel silikoni oma kohalikust tööriistakauplusest. Eemaldades kõik üleliigsed avad, te mitte ainult ei väldi külma õhu tuppa tungimist, vaid hoiate ka soojust kauem sees.

2. Pange end riidesse

Sellel järgmisel nipil on kolm kasulikku külge: saate säästa raha ostes hooajalist toitu, säästate raha kodus toitu valmistades mitte väljas süües ja kasutate ahjust tulevat soojust oma maja soojas hoidmise jaoks.

Hooajaliste puuviljade ja köögiviljade ostmine ning toidu valmistamiseks kasutamine on suurepärane võimalus säästa raha. Kartulid, õunad, kõrvitsad, porgandid ja muud juurviljad on kõik hooajalised ja imeliselt mitmekülgsed toiduained. Võite teha suppe, hautiseid ja palju muud, mis on ideaalsed külmematel kuudel. Pärast ahju kasutamist tervislike pirukate, röstitud köögiviljade või kaneelisaiade valmistmiseks, avage ahjuuks ja laske ahju soojusel soojendada ka tuba.

3. Pange end riidesse

Mäletate lapsepõlve: iga kord kui tahtsite soojemat tuba ütlesid teie vanemad "Kui sul on külm, pane kampsun selga"? Noh, me räägime teile täpselt sama asja! Alati kui olete kodus, püüdke piirata oma kasutatavaid kütteenergiat. Lisa küttekehad on number üks põhjus teie elektriarvete suurenemisel sel aastaajal. Kui olete voodis või diivanil telekat vaatamas või lugemas, võtke tekk ja pange see üle oma jalgade või õlgadele. Kui teil on seljas ainult T-särk ja soovite kütet juurde keerata, sest teil on külm, pange hoopis kampsun selga. Kas kõnnite majas paljajalu? Pange sokid jalga ja hoidke oma jalad soojas. Kui teie jalad on soojad, märkate, et ka ülejäänud keha tundub soojem.

4. Liigutage oma kardinaid

Veel üks suurepärane võimalus energia ja raha säästmiseks on kasutada otstarbekalt oma ruloosid ja kardinaid. Kui päike paistab, kasutage selle soojust ja avage oma rulood või kardinad ning laske päikesevalgus tuppa. Õhtuti tõmmake oma rulood ja kardinad akna ette, et säilitada soojust maja sees. Kasutades oma kardinad lisate isolatsioonikihi oma korterile või majale.

5. Kütke oma tuba soojaks

Isegi lisa riidekihiga on aegu, kui te peate ikkagi kasutama lisa küttekeha. Kui kasutate lisa küttekeha, veenduge, et kasutate selle soojust korralikult. See tähendab, sulgege selle toa uksed, kus te olete, nii ei lase te soojusel põgeneda teistesse ruumidesse. Küttekehad on palju tõhusamad soojendama väiksemat ruumi kui suuremat ruumi. Te märkate ka, et teil on vaja kasutada lisa küttekeha vähem. Näiteks, suletud ustega võib teil olla vajadus küttekeha kasutada vaid 30 minutit kontsentreeritud ruumis.

6. Kasutage LED elektripirne

Talvel lühemate ja pimedamate päevadega kasutame me palju rohkem elektrit. Nutikas viis säästa energiat ja raha on kasutada LED-pirne. Jah, esialgu on LED-pirnid kallimad osta kui tavalised lambipirnid, kuid nad teevad suure erinevuse teie elektriarvel kuna kasutavad umbes 20% tavalise pirni energiast. Samuti kestavad need palju kauem. Lisaks on Põhjamaades väga populaarne küünlavalguse kasutamine ja see aitab luua hubase ning kutsuva atmosfääri. See pole mitte ainult ilus, vaid see loob ka soojust ja valgust.

Teil on endal mõned talvel raha säästmise nipid? Jagage neid julgelt.