8 ideed, kuidas kodus töötada ja raha teenida

Kuidas oleks, kui oleksid iseenda boss? Paljude inimeste jaoks on see elu suurim unistus. Kui sa oled üks nendest inimestest, võid kaaluda koduse äri alustamist ja ettevõtjaks olemise võlude nautimist. Loe meie juhendit, kus selgitame 8 ideed, kuidas alustada kodus töötamist.

1. Hakka oma praegust tööd tegema kodust

Üks kõige lihtsamaid viisi koduse äri rajamiseks on oma praeguse töö koju viimine. Kaugtöö muutub aina populaarsemaks. Seetõttu on ka paljud tööandjad muutunud paindlikumaks. Kodus töötamine on kogu EL-is vaikselt kasvanud - Hollandis on suurim hulk kodus töötavaid inimesi (13.7%), Hollandile järgnevad Luksemburg ja Soome 12%-ga nagu selgub Euroopa Komisjoni statistikast.

Räägi oma töökaaslastega, kuidas selline variant praktiliselt välja näeks ning kui tihti oleks see võimalik. Kui sul on juba praegu arvutitöö, on võimalik kodus töötada kohe. On oluline, et sul oleks hea internetiühendus ning turvakaalutlustel ei pruugi olla võimalik ettevõtte kõikide tarkvarade kasutamine väljaspool kontorit. Kontrolli taoliseid faktoreid, kui räägid ideest töökaaslastega.

Isegi kodus töötades tuleks eraldada töö oma eraelust. On hea, kui sul on eraldi töölaud, mille taga teed ainult tööd. Mõned inimesed kasutavad ka muid variante, töötades näiteks kohvikus või rõdul. Pea meeles, et sa pead ikkagi töötama terve tööpäeva ning selleks on oluline, et sul oleks mugav ja ergonoomiline tööpaik.

2. Hakka vabakutseliseks

Vabakutselisena töötamine on hea viis, kuidas hakata iseseisvamaks. Sellega seoses tuleb kaaluda mitmeid asjaolusid - alates klientide leidmisest kuni arveldamise ja tulude deklareerimiseni. Teisest küljest on sul aga rohkem kontrolli selle üle, milliste projektide kallal sa töötad, kuidas sa oma aega haldad ning selline kodune ettevõtmine ei nõua erilist investeeringut.

Vabakutselise sissetulek ei pruugi olla nii stabiilne kui 9-st 5-ni töö puhul. See-eest on aga võimalik, et su tunnipalk on märkimisväärselt suurem nagu on tõestanud statistika. See tähendab, et pikas perspektiivis on võimalik, et sa pead töötama vähem, aga teenid sama palju kui täiskohaga tööl. Forbes selgitas, et vabakutseliste töö-eraelu tasakaal on üllatavalt hea, kuna 84% täiskohaga vabakutselistest tundsid, et nende töö võimaldab neil elada sellist elustiili nagu nad soovisid (võrreldes 63%-ga traditsiooniliste täiskohaga töötajate hulgas).

See variant ei sobi neile, kellel on raskuseid organiseerimisega, kuna ettevõtte juhtimine kodust nõuab tõsist pühendumist. Kui sa alustad, mõtle realistlikult sellele, kes sinu kliendid oleksid ning hangi tutvuseid. Ehkki enamikke projekte saab teha kaugtööna (sa võid isegi töötada välismaisete ettevõtete heaks, olenevalt kohalikust maksusüsteemist), on võimalik, et pikaajaline koostöö nõuab reisimist ja silmast-silma kohtumisi.

3. Muuda oma kirg ettevõtteks

Kas sul on oskus või hobi, mida sooviksid teha täiskohaga? Digitaalsel ajastul lähevad paljud inimesed tagasi nö lihtsate asjade juurde - seega see on hea võimalus neile, kes on osavad käsitöös. Kas sa oled osav lõngaga? Kas sinu kireks on mööbli taastamine? Võib-olla saad sa need oskused muuta rahaks.

Üks viis, kuidas katsetada oma äriidee reaalsust, on testida oma toodete müümist portaalides, mis on loodud loomingulistele valdkondadele, nagu näiteks Etsy. On kasulik, kui lood endale internetis maine ning kasutad sotsiaalmeediat. Kui sul on veebileht ja oled aktiivne sotsiaalmeediakanalites nagu Instagram, saad tasapisi levitada sõna oma brändi kohta. Kõige olulisem on jõuda inimesteni, kes võivad olla huvitatud sinu toodetest, tagada, et sul on viis kauba kohaletoimetamiseks ning leida uusi kliente ja tekitada huvi.

Lisaks internetis tegutsemisele võid uurida kohalikke turge ja laatasid, kus on võimalik rentida müügiala ning müüa oma tooteid. Sa võid müüa unikaalseid tooteid või luua isegi personaliseeritud tooteid. Ükskõik, millise lähenemise valid, veendu, et suudad tooteid tõhusalt pakkuda ning sul on piisavalt aega, et tegeleda klientide soovidega.

4. Proovi kasutatud asjade müümist

Võib-olla ei soovi sa asju ise valmistada, vaid naudid kasutatud asjade ostmist või kogumist. Nendeks asjadeks võib olla misiganes, alates disainerriietest kuni antiigikaupadeni. Isegi igapäevased praktilised asjad võivad olla kasulikud, kuna inimesed otsivad tihti taoliseid asju soodsamalt, selle asemel, et kulutada uutele asjadele.

Igasuguste toodete müümiseks sobivad hästi paigad nagu Ebay või muud taolised lehed. Kui sa oled spetsialiseerunud teatud toodetele, näiteks vanadele disainerriietele, siis üle kogu maailma on palju ettevõtteid, kes lasevad sul tooteid müüa või ostavad need sinult ära.

Nagu teistegi koduste äriideede puhul, nõuab ka see palju aega, energiat ja uurimistööd. Kui sa arvad, et oled leidnud oma tõelise kutsumuse, võib see kõik end ära tasuda. Samuti tuleb arvestada mõningate esialgsete kuludega, sealhulgas näiteks veebipoe loomine, turundus ja muud ärikulud.

5. Hakka trennieksperdiks

Ka see idee on seotud inimese kirgedega. Kas sa oled fitnessiekspert, kes sooviks oma teadmiseid teistega jagada? Kui sa oled litsentseeritud personaaltreener (ja kui ei ole veel, võid hankida litsentsi), on kodus töötamine võimalik.

Võib-olla muudad näiteks mingi ruumi oma kodus jõusaaliks või stuudioks. Või reisid selleks, et oma klientide juurde jõua. Igal juhul on alati nõudlust personaaltreenerite järgi, kes aitaksid inimestel vormi saada, parandada nende üldist füüsilist tervist ja jõuda tervislike eluviisideni.

Trenniekspertide valdkonda kuuluvad mitmed alakategooriad: joogainstruktorid, tantsuõpetajad või muud konsultandid, kes võivad isegi töötada ettevõtete heaks. Selle valdkonnaga on seotud ka ametid nagu toitumisnõustaja ja füsioterapeut, ehkki nende ametite jaoks on vaja konkreetset haridust.

6. Hakka stilistiks või juuksuriks

Pulmad, koolilõpetamised ja sünnipäevad - inimesed tahavad näha välja suurepärased oma elu suursündmuste jaoks. Kui sa oled andekas juuksur või stilist, miks mitte ajada oma äri kodust? Kui sa oled valmis oma klientide jaoks ka ringi reisima, on see eriti hea koduse ettevõtte idee.

Oma oskuste reklaamimiseks ja rahulolevate klientide esitlemiseks on sotsiaalmeedia väga hea kanal. Instagram on suurepärane koht, kus näidata soenguid või stilistikapilte. Hangi kindlasti inimeste luba selleks, et pilte avalikult üles panna. Ära aga karda oma tööd avaldada ning näita inimestele, mida nad saaksid, kui kasutaksid sinu professionaalseid oskuseid.

7. Võõrusta inimesi, pakkudes majutusteenust

Majutusteenuste pakkumine ei ole mitte midagi uut ning ulatub tegelikult vähemalt sada aastat tagasi minevikku. Kodu avamine ränduritele on alati olnud populaarne ja on ka tihti eelistatud valik hotellide asemel. Sinu kui võõrustaja jaoks tähendab see, et sa saad kodust töötada, sest sinu kodust saab äri. Reisija jaoks tähendab see mõnusamat majutust ning tihtipeale ka soodsamat majutust.

Airbnb on majutusteenuste moodne väljund, mille puhul ei ole võõrustaja tihti isegi reisijaga samal ajal majutuspaigas. See on paljude inimeste jaoks lihtsam, kuna sa saad kasutada lihtsat kuulutuste nimekirja, et leida majutust. Kui hostel on pigem ametlik äripaik, siis Airbnb (olenevalt kohalikest seadustest) on rohkem nagu kõrvalsissetulek, mis ei vaja samasugust registreerimist. See ei tähenda, et see ei nõuaks aga tööd, kuna õnnelikud kliendid jätavad häid arvustusi ja see toob rohkem broneeringuid.

8. Kasuta oma kirjutamisoskuseid

Sa loed iga päev internetis tekste, mis pakuvad sulle huvi. Alates blogidest ja õpetlikest juhenditest kuni reklaamide ja artikliteni. Ettevõtetel ei pruugi olla aega ega vahendeid, et oma kirjutamisvajadusi täita, seega on võimalik saada tööd kõikjalt maailmas.

Ühest küljest on tegemist tõusuteel oleva valdkonnaga ning hetkel on tekstisisu järgi suur nõudlus. Teisalt tähendab see, et valdkond on väga tiheda konkurentsiga. Mis eristab sind kirjutajana? Kas sa oled iseõppinud ja sul on suurepärane portfoolio? Või sul on kõrgharidus mõnes keeles või muus valdkonnas, mida tahaksid ära kasutada? Näita oma tööd võimalikele klientidele, et nad näeksid, miks nad peaksid sinu oma kirjutajaks valima. Veendu, et su töö oleks veatu ja seda mitte üksnes trükivigade osas, vaid ka vormistamise osas - näiteks ei tohiks tekst sisaldada üleliigseid tühikuid või komavigu.

Selles valdkonnas leidub tööd ka spetsiifilistele kirjutajatele, nende hulgas näiteks tehniliste andmete kirjutajad, UX-kirjutajad ja juriidiliste tekstide kirjutajad. Sõltuvalt sinu haridusest, kogemusest ja huvidest - leia oma tööle sobiv kliendibaas ja loo endale maine valdkonnas, mis sobib sulle kõige paremini.

Ükskõik, mida sa otsustad teha, äriplaani loomine ja õigete vahendite hankimine on kõige olulisem oma ettevõtte loomisel. Kui sul on vaja abi stardikapitali leidmisega, uuri lühiajalisi laene ja finantseerimisvõimalusi, et saaksid alustada oma eduteega.

Sorry, there are errors on the page: