Jooksmine

Rahalise olukorra taastamine pärast suve

Suvel kasutame me kõik võimalust, et lõõgastuda ja elu täiel rinnal nautida. Sööme ja joome rohkem kui ehk peaks, magame veidratel kellaaegadel ja murrame tavalist rutiini. See on kõik lihtsalt lõbutsemise osa!

Kõik väljaskäigud, söögid-joogid, üritused, hotellid ja reisimine tähendavad paratamatult eelarve lõhki minemist. Samas ei saa sa ju panna hinnasilti külge kaunitele suvistele mälestustele ja sõprade ning perega ajaveetmisele, kas pole nii?

Nüüd, kus suvi on läbi, on aeg eelarve taas joonele saada. See tähendab enamasti taas normaalset toitumist, trenni tegemist, oma rutiini taastamist ja rahalise olukorra joonde ajamist.

Vaata tõele näkku ja hakka eelarvestama

See võib küll tunduda hirmutavana ja stressi tekitavana, kuid esimene asi, mida suvepuhkuselt naasmist peaksid tegema, on olukorra ülevaatamine. See tähendab ühtlasi ka oma võlaseisu kontrollimist.

Enne seda on aga väga oluline võidelda võimalike negatiivsete emotsioonidega ja luua positiivne meeleolu. Seega, nii pea, kui oled oma rahalist seisu kontrollinud, hakka kohe eelarvet kokku panema.

Tee oma eelarvega selgeks, kui palju raha saad sa suunata võlgade tasumisele. Isegi 50 euro suurune võlamakse on piisav, et anda sulle tunde nagu sa oleksid taas olukorra üle kontrolli saavutanud.

Tegutse kohe praegu

Lisaks suve jooksul kogunenud võlgnevustele tervitavad sind kodus tasumist vajavad arved, pead tasuma krediitkaardilt kasutatud rahasumma makse ning ostma ka nädalaks koju süüa, kuid sa ei saa palka enne järgmist nädalat?

Mõnikord on vaja pisut abi, et saada tagasi õigele teele. Seepärast ongi Ferraum loonud lihtsad paindlikud lühiajalised laenud, mis annavad sulle lisaraha kiiremas korras.

Laenutaotluse saab täita internetis vaid mõne minutiga ning laenuotsust jõuab e-mailile väga kiirelt. Ei mingit paberimajandust või kontori vahet jooksmist.

Hoolikalt tehtud plaanid

Kui oled selgeks teinud, kuidas kiiremalt asjad korda ajada ning oled ka eelarve loonud, on oluline luua selge plaan, millal ja kuidas kavatsed tasuda kõik suve käigus kogunenud võlgnevused.

Olenevalt oma võlgnevuse suurusest ja makseperioodist võid sa otsustada, et lisaks palgast saadavale summale, mida võla maksmise alla suunata iga kuu, tasuks leida lisanduv sissetulekuallikas, mis aitaks kiiremini võlgnevused ära klaarida.

Kas sul on oskuseid, mis võimaldaksid sul näiteks võtta vabakutselise tööotsi paaril tunnil nädalas või nädalavahetusel?

Milline su otsus ka poleks, on oluline saavutada kontrollitunne oma rahaasjade osas. Ära lase enda elu varjutada võrratu suve järel tekkinud muredest.

Klõpsa "meeldib" sellele postitusele, kui sa arvasid, et see oli kasulik. Jaga seda ka teistega, kes võivad seda nautida! Leiad meie blogist veelgi kasulikke lugusid ja nippe!

Tahad teada, kuidas Ferratum aitab sul elu lihtsamaks muuta?