5 viisi, kuidas otsustada, kui palju kulutada kihlasõrmuse peale

Oma armastatu käe palumine on elumuutev kogemus. Lisaks ootusärevusele selle osas, et kallim ütleb “jah”, on südames ka ärevus selle osas, et kallimale meeldiks sinu valitud sõrmus. See, kui palju kulutada kihlasõrmuse ostmisele, on väga isiklik otsus. Alljärgnevalt leiad 5 nõuannet, mis aitavad teha õige kihlasõrmuseotsuse vastavalt sinu rahaasjadele.

Palk ja kihlasõrmus

Levinud rusikareegli kohaselt peaks kihlasõrmuse hind olema võrdne sinu ühe kuni kolme kuu palgaga. Millel see number põhineb? Ütleme, et sa teenid 2000 eurot kuus ja oled valmis kallima kätt paluma. Keskmiselt on soovitatud hind kahe kuupalga ulatuses, seega peaks olema sõrmuse hind 4000 eurot. Selle eest saab juba üsna kopsaka kiviga sõrmuse.

Kõige olulisem on aga fakt, et sõrmuse näol on tegemist romantilise sümboliga, mis näitab sinu pühendumust oma partnerile - seega arvesta ka tema arvamust. Kas ta on alati näidanud välja, et soovib luksuslikku sõrmust? Või on ta tagasihoidlikum ja hindaks midagi, mis poleks niivõrd silmatorkav? Võttes seda arvesse saad tõhusamalt arvutada välja, millist sõrmust saaksid endale oma palga juures lubada.

Arvuta oma kulusid realistlikult

Unustame korraks “rusikareegli” ja võtame sinu praeguse olukorra luubi alla. Kas sul on raske ots-otsaga toime tulla? Kui nii, siis on mõistlik unustada niinimetatud reeglid ja mõelda sellele, kui palju sa saaksid välja käia.

Tee kihlasõrmuse ostmiseks eelarve nagu iga teise suure väljamineku korral - lõppude lõpuks ongi tegemist just sellega (kui romantika välja jätta) - ilusa väljaminekuga. Paljud juveeliärid lubavad maksta osamaksetega, seega võib ka see olla hea valik. Ära unusta lugeda kõiki tingimusi ning veendu, et sa ei maksa ülemäära palju juurde originaalhinnale.

Jäta sõrmuse ostukviitung alles

Täiusliku kihlasõrmuse ostmisel tuleks oma raha kaitsmiseks arvestada ka halvima stsenaariumiga. Võib-olla pole sõrmuse stiil õige või võib-olla pole õige aeg selle sammu astumiseks. Ükskõik, mis ka juhtub, on mõistlik osta sõrmus juveeliärist, millel on tagastuspoliitika või vähemalt vahetusvariandid. Uuri see välja enne sõrmuse ostmist.

Seetõttu tuleks hoida kõik originaalsed ostudokumendid alles. Samuti oleks mõistlik hoida sõrmuse personaliseerimine (nagu graveeringud) hilisemaks ajaks. Isegi sõrmuse suuruse muutmine (eriti, kui see on tehtud kuskil mujal) võib tühistada sõrmuse tagastusõiguse. Suure investeeringu tegemisel on oluline veenduda, et sinu ost on kaitstud.

Ära unusta pulmakulusid

Sinu unistus sai tõeks ning vastus oli “jah”. Õnnitlused! Kui mõtled sellele, kui palju peaksid kihlasõrmusele kulutama, arvesta ka muude kuludega, kuna järgmine väljaminek on väga suur: pulmapidu. Paljud mehed ja naised unistavad oma täiuslikust pulmapäevast. Ära rutta liialt ette ning hakka mõtlema sellele, kuidas maksaksid pulmapaiga ja kas või lilleteenuse eest.

Igal juhul on tegemist järgmise sammuga pärast kihlumist, seega on tähtis sellele mõelda. Kui teed eelarvet kihlasõrmuse jaoks, tuleks mõelda ka muudele plaanidele, mis aasta jooksul tulekul on: sealhulgas pulm ja muud suured ostud nagu kodu värske noorpaari jaoks.

Mõtle sellele, kas tahad kindlasti teemantsõrmust

Viimase asjaoluna tasub kaaluda, millist tüüpi sõrmuse valid küsimuse esitamiseks. Kuigi seda pole otseselt öeldud, siis üldiselt eeldatakse, et  valikuks langeb teemantsõrmus. Teemantidega kihlasõrmuste ajalugu ei ulatu tegelikult antiikaega. Tegemist on üsna uue fenomeniga, mida on väga võimsalt turundatud viimaste aastate jooksul.

Teemantide alternatiivid nagu värvilised kalliskivid, nende hulgas smaragdid või rubiinid, on hakanud populaarsust koguma. Isegi valged safiirid on ilusad, sarnanedes teemantidele, kuid ilma kõrge hinnata. Ükskõik, mille kasuks sa otsustad, mõistlik oleks välja selgitada ka oma partneri ootused. Üks variant on isegi sõrmuse väljavalimine koos, kuid pane enne paika selge ülemine hinnapiir ja ole hoolikas oma ootuste suhtes.

Sorry, there are errors on the page: