Kuidas säästa raha internetis ostlemisel

Internetis ostlemine on muutunud aina lihtsamaks. Mõnes mõttes saavad tarbijad kasu internetis olevast suurest valikust ja tellimise lihtsusest. Samas on aga internetis väga lihtne kulutada ülemäära palju raha. Loe meie nippe ja nõuandeid, et säästa internetis ostlemisel raha.

Küsi endalt: kas sul on seda vaja?

Esiteks peaksid endalt küsima, kas sul on üldse vaja seda, misiganes su ostukorvis parasjagu on. Levima on hakanud rahvusvaheline trend korrastada oma elu ning selle hulgas on ka ostuinnule vastupanemine, selle asemel, et osta asju, mis jäävad lihtsalt kasutamata. Mõtle sellele, kas tegemist on esemega, mida sa kasutaksid regulaarselt?

Paljud inimesed näevad internetis midagi, mis neile meeldib, kuid unustavad, et neil on juba midagi sarnast kodus olemas. Võib-olla leidsid ägeda teksapaari, kuid võib-olla tõmbab sind nende poole lihtsalt seetõttu, et need on sinu stiilile vastavad. Enne, kui võtad oma pangakaardi välja, mõtle sellele, ega sul ei ole juba midagi sarnast olemas. Kui kahtled ostu tegemisel: mine magama. Kui sa tahad seda asja ka järgmisel päeval, on tõenäoline, et tegemist on ostuga, mida sa väärtustad kõrgelt.

Ära lange soodusmüükide ja eripakkumiste lõksu

“SOODUSMÜÜK” suurte tähtedega, üheskoos soodusprotsendi märgiga. Just nii püütakse sind lõksu. Vahel on tegemist tõesti heade pakkumistega, mida tasub kasutada. Vahel pannakse soodushinnaga müüki aga tooted, mis olid juba niigi üleliia kõrge hinnaga - seega näiteks võib 25%-ne soodus olla pigem nagu 5%-ne soodus.

On palju juhtumeid, kus sinu kohalik pood võib olla veebipoele üsna sarnase hinnaga. Hoia silmi lahti ja proovi välja selgitada erinevate toodete tüüpilised hinnad. Kui sa tead, mis on erinevate toodete tavalised hinnad, oskad ka hindu paremini võrrelda.

Kas mõnes teises portaalis on veel sarnaseid tooteid? Ava mõned veebipoed ja võrdle neid. Just nagu füüsiliste poodide puhul, võid leida suuremaid soodushindu hooajavälistele toodetele. Näiteks suve lõppedes võid leida eripakkumisi suvekaubale jne.

Suured kaupmehed kasutavad suuri andmestikke - ole valmis

Ajaleht “The Atlantic” uuris mõningaid viise, kuidas kaupmehed sind õnge tõmbavad ning panevad sind rohkem kulutama. Näiteks leiavad 60% internetipoodidest, et tasuta saatmine on üks parimaid turundusviise. Kui sa saad tasuta saatmise näiteks 100-eurose tellimuse korral, on väga lihtne kaotada oma eesmärk. Selle asemel kulutad tunduvalt rohkem raha kui esialgu soovisid, lihtsalt selleks, et saada tasuta saatmine.

Suured kaupmehed nagu Amazon on tuntud oma keerukate algoritmide ja personaliseeritud hinnapoliitika poolest. See võib kõlada hea asjana. Mida see aga tegelikult tähendab, on see, et hinnad põhinevad tarbijate andmetel ja isegi sinu isiklikel ostlemisharjumustel. Lõplik eesmärk on panna sind rohkem raha kulutama. Just siinkohal on mõistlik pidada meeles meie esimest nõuannet: kas sul on seda vaja? Ja kas see hind on tõesti hea?

Jälgi oma igakuist kulutamist ja pane paika eelarve

Kuna internetis on nii lihtne ostelda, ei pane me niivõrd tähele seda, kui palju me raha kulutame. Poes pead sa andma kassapidajale raha (mis on väga hea viis, kuidas olla rohkem teadlik oma väljaminekute osas) või võtma välja maksekaardi. Internetis, eriti kasutades internetipõhiseid rahakotte nagu PayPal, teeme vaid paar hiireklõpsu selle asemel, et rahakott avada. Kujuta ette, kui palju raha võib niimoodi iga kuu ära kuluda?

Pane internetiostude tegemine oma igakuisesse eelarvesse ja sea ranged piirid. See võib sind aidata mitmel viisil - võib-olla ei osta sa enam asju, mida sul pole tegelikult praegu vaja (näiteks 24-osaline lambipirnide komplekt või neoonsed pikendusjuhtmed, mis on soodushinnaga müügil) ning niiviisi jääb su eelarvesse rohkem raha selleks, et osta asju, mida sa tõesti sooviksid omada.

Sorry, there are errors on the page: