Lihtsalt säästke – viis väikest muudatust teie ostuharjumustes, mis avaldavad suurt mõju

10.11.2021#Säästunipid

Millegi uuega alustamine võib olla hirmutav ja oma kulutamisharjumuste muutmine ei ole erand. Alguses väikeste sammude tegemine aitab hoogu juurde saada ja kui hakkate oma pangakontol kasvu nägema, muutub see veelgi hõlpsamaks ja on põnev näha, kuidas säästud kogunevad. Raha kokkuhoiust rääkimine ei pea tunduma nii kohutav ja see võib olla tõeliselt nauditav, kui näete oma edusamme. Me kõik oleme oma harjumuste orjad, kuid juba selle muutmine, kuidas oma ostusid teete, võib teile olulist kasu tuua – alates lihtsatest näpunäidetest toidupoodides kasutamiseks kuni keskkonnasõbralike viisideni, kuidas otse oma kogukonnas palju säästa. Veelgi parem on, kui midagi uut alustades on teil rohkem toetust, nii et paluge sõbral või pereliikmel olla teie ostusõber ja võrrelge, kui palju te mõlemad suudate iga kuu kokku hoida, lihtsalt järgides allpool toodud näpunäiteid. Paremate harjumuste tekitamiseks, suurte summade säästmiseks ja lõppkokkuvõttes veidi enam lõbutsemiseks lugege edasi.

1. Valitsege oma kööki

Kulutused toidule on kogu maailmas üks suurimaid igakuiseid kulutusi. Enda kulutamisharjumuste ratsionaliseerimine toidu osas võib teie finantsseisule tervikuna suurt mõju avaldada. Koostage ostunimekirjad alati selle põhjal, mis teil juba olemas on, näiteks külmutatud toidud, sahvris olevad asjad või külmikus olevad maitseained. Toidukaupade ostunimekirja kavandades arvestage nende köögiseadmetega, mida on vaja retseptide järgi toidu valmistamiseks, ning kasutage neid seadmeid, mis teil juba olemas on. Kui soovite järgi proovida uusi retsepte, võib tekkida kiusatus osta uusim lahe köögiseade, kuid proovige retseptide järgimisel keskenduda meisterlikkuse saavutamisele juba olemasolevate seadmetega ja vaadake, kui palju erinevaid toite saate valmistada. On tuhandeid roogasid, näiteks supid või hautised, mille tegemiseks on vaja ainult keedupotti, natuke aega ja minimaalset pingutust. Proovige iga oma nimekirjas olevat toodet vahetada sarnase toote vastu, mis sellel päeval võib olla müügil allahindlusega. Enamikul toidupoodidel on oma kaubamärgiga tooted või kallimate toodete korral margitoote asemel tavatoode, mis maksavad oluliselt vähem ning on tavaliselt maitse ja kasutuse poolest samaväärsed. Nii raha säästmiseks kui ka paremate maitseomaduste nimel proovige loobuda üksikuteks portsjoniteks pakendatud või kiireks tarbimiseks mõeldud eelpakendatud toidust. Toit, mille saate ise valmistada, maksab ühe portsjoni kohta vähem kui kiireks tarbimiseks mõeldud, eelpakendatud kaubad, ja maitseb tõepoolest tohutult palju paremini.

2. Vaadake ringi

Uurige, mis on saadaval, kui olete tegemas suuremat ostu. Auto ostmine on enamiku leibkondade jaoks tohutu kulu, nii et uurimistöö tegemine säästab pikas perspektiivis nii raha kui ka hoiab ära muresid. Kui asi jõuab ostmiseni, kasutage pakkumiste leidmiseks Internetti. Teie vajadustele vastavate parimate automudelite kohta uurimine ja klientide arvustuste lugemine aitab teil teha rahaliselt kõige mõistlikuma otsuse, mis kokkuvõttes säästab teie raha. Arvutite ja seadmete osas on samuti vaja natuke aega olemasolevate pakkumiste uurimiseks, enne kui uksest välja tormate. Uurige, milline mudel sobib teie vajadustele kõige paremini, ja vaadake, kas mõnel jaemüüjal on soodusmüük, kampaaniapakkumine või isegi eelmise aasta mudel saadaval. Kodumajapidamises kasutatavaid seadmeid, nagu külmikud või nõudepesumasinad, võib leida kauplustes vaatamiseks välja pandud mudelite seast soodushindadega, kuid selleks, et saada teada, kus need on saadaval, peate eelnevalt veidi uurimistööd tegema. Enne uksest välja astumist tasub tõesti olla teadlik sellest, mis on saadaval.

3. Ostke kohapeal

Uurige välja, milline veebipõhine kauplemissait on teie piirkonnas populaarne, et osta pisut kasutatud seadmeid suure allahindlusega. Lastele kasutatud sporditarvete ostmine säästab märkimisväärselt palju, võrreldes igal aastal uute asjade ostmisega kasvavatele lastele. Lastele mõeldud jalgrattad, jäähokivarustus või kummiülikonnad on sama kallid kui täiskasvanutele mõeldud versioonid, ja neid saab osta eelnevalt kasutatuna suurepärases seisukorras ja oluliselt vähema raha eest kui uue ostmiseks kulub. Beebivarustus on samuti suurepärane näide esemetest, mida alati läheb vaja ja kasutatakse vaid nii lühikese aja jooksul. Meeldivaid mööbliesemeid otsides on tore kauplemiskohtades ringi vaadata ning imelisi pakkumisi võib leida vintage- või disaineritoodete osas, mida jaekauplustes on raske leida. Nende asjade müümine, mida te enam ei vaja, on omakorda suurepärane viis teenida lisaraha tõesti väga väikese vaevaga. See on võit nii teile endale kui ka keskkonnale, et pikendada nende toodete eluiga.

 

online shopping

 

4. Teadke, mis on kodus olemas

See võib ostunõuandena kõlada veidralt, kuid teadmine, mis teil juba olemas on, võib tõesti muuta seda, kui palju te iga kuu kulutate. Olgu tegemist toidupoe, rõivapoe või ilutoodete kaupluse vahekäiguga – kui teil on alati käepärast nimekiri sellest, mis teil on juba olemas, aitab see üleliigsete asjade vajaduse ära hoida. Koostage ülevaade oma sahvrist ja pange tähele juba olemasolevaid vürtse, makaronitooteid või konserve. Olge loominguline ja tehke mõned retseptiplaanid selle jaoks, mida saaksite neid asju kasutades söögiks valmistada. Tehke oma ilutarvete – kreemide, seepide ja meigi –inventuur.  Vaadake, mida teil on mitu või mis on aegunud ja tuleb välja vahetada. Enne uute asjade soetamist tehke oma vannitoa panipaigas ruumi ja kasutage ära juba olemasolevad tooted.

Puhastusvahendid võivad samuti kuhjuda, nii et seadke oma olemasolevad asjad korda, et hoida ära veel ühe vannitoa puhastusvahendi ostmine. Alati, kui te olete sisseoste tegemas, on hea, kui on olemas üksikasjalik loetelu kõigest, mida vajate, näiteks telefonis olev märge on suurepärane tööriist teie vajaduste kontrolli all hoidmiseks. See võib aidata teie mälust esile tuua asjad, mida tegelikult vajate, mitte ainult soovite. Lihtne on unustada ning lihtne on suurepärasel pakendil end ahvatleda lasta, kuid kui nimekirjast kinni pidada suurenevad säästud tõesti.

5. Valmistage ise

Võtke appi oma loovus ja tehke midagi, selle asemel et seda osta. Sõbrale sünnipäevaks salli kudumine paneb hindama teie aega ja arvestamist. Harrastuse, näiteks kudumise või heegeldamisega tegelemine leevendab stressi ja avab teie silmad lõpututele loomisvõimalustele. Leiva küpsetamine soolaleivale mineku kingitusena on aegadetagune viis tähistada kellegi uut kodu ja proovida kätt küpsetamise alal. Proovige kiire retsepti järgi valmistada pärmivaba leiba, mille valmistamine võtab algusest lõpuni väga vähe aega. Lõhnastatud küünalde valmistamine just teile tundub palju rahuldust pakkuvam kui lihtsalt poest nende ostmine. Andke rohkem tähendust sellele, mida annate, pannes selle asja loomisele enda käed külge. Internet, teie kohalik raamatukogu või eripoed on suurepärane ressurss, et saada ideid peaaegu kõige loomiseks. Unistage suurelt ja vaadake kartmatult, mida saate meisterdada. Võib-olla leiate selle protsessi käigus isegi oma varjatud talendi!

Ostlemine võib ikkagi olla nauditav, isegi kui keskendute raha säästmisele. Olge loominguline ja leidke veelgi võimalusi, kuidas tavalistel poeskäikudel kulusid kärpida, kui keskendute nii säästmisele kui ka poodlemisel lõbutsemisele. Pidage arvestust igal kuul kokkuhoitud raha kohta ja proovige seada eesmärk aasta lõpuks saavutatavaks kokkuhoiuks. Ostud on osa elust ja kulutatavad summad aja jooksul alati suurenevad ja vähenevad. Ettevalmistus mitte ainult plaani, vaid positiivse suhtumise abil annab teile parima võimaluse säästmise alal edu saavutamiseks. Teid hämmastab, kui näete, mida saate teha, mida saate säästa ja kui palju rõõmu sellest tekib!

Sorry, there are errors on the page: