Millised on varased näitajad, et minu rahaline olukord halveneb?

Me kõik tegeleme oma rahaasjadega erineval viisil. Inimese olemus on läheneda asjadele moel, kuidas tunneme end kõige mugavamalt ja see ei ole erinev ka selles osas, kuidas me oma rahaga ümber käime. Aga mis siis, kui kõige mugavam viis millegagi tegelemiseks pole tingimata parim? Mis oleks, kui nii meie rahalist olukorda kui ka üldist heaolu saaks märkimisväärselt parandada, jälgides probleemide tundemärke, et saaksime kiiresti tegutseda?

Enamik inimesi ei taipa – või ei taha tunnistada –, et neil on rahalisi probleeme, kuni on liiga hilja. Siiski on äärmiselt oluline probleem kiiresti üles leida, nii et saaks panna paika kiire päästeplaani ja saada abi.

Oleme pannud kokku lühikese loetelu peamistest hoiatusmärkidest, mis annavad märku sellest, et võite olla sattumas rahalistesse raskustesse.

 

segaduses naine

 

Kulutate rohkem kui on teie kuusissetulek

See on üsna enesestmõistetav, kuid nii sageli kahe silma vahele jäetud küsimus. Tänu krediitkaartidele ja paindlikele makseviisidele on tänapäeval väga lihtne kulutada rohkem, kui teil on selleks vahendeid. Neid arvutusi on väga lihtne teha ja see annab ka hea ülevaate oma rahaasjadest.

Positiivne on see, et kui olete saanud selgeks kunsti kulutada vähem, kui teenite, saate hakata säästma, nii et kogunev jääk jääb teile endale kulutamiseks ning mitte kellelegi teisele maksmiseks.

Teil pole aimugi, kui palju raha te võlgnete (ja see teid eriti ei huvitagi!)

Kui teil on pangas miljoneid, võidakse teile andeks anda, kui kulutate raha oma kontojääki pidevalt kontrollimata – ehkki me ei soovita seda. Neile meie hulgast, kellel on realistlikumad pangakonto jäägid, võib kulutatavate summade üle arve mitte pidamine olla hukatuslik, eriti kui hakkate kasutama arvelduskrediite ja krediitkaarte.

Kui kaotate ülevaate selle kohta, kui palju ja kellele võlgnete, hakkavad probleemid kontrolli alt väljuma. Kui teil pole selget pilti sellest, millised on teie rahalised kohustused, ei saa te rahalises mõttes pinnal püsida. Üks esimesi samme teel võlavaba elu suunas on panna kokku ülevaade oma võlausaldajatest, summad, mille olete neile võlgu, ja kui palju võiksite iga kuu igaühele neist tagasi maksta.

 

 

mündid

 

Teil on üks või mitu maksimaalselt kasutatud limiidiga krediitkaarti

Enamik meist võtab endale krediitkaardi parimate kavatsustega. „See on hädaolukordadeks“ või „Maksan võla iga kuu tagasi“ või teatud kaartidega: „Kasutan seda suurte asjade ostmiseks, mille osas soovin, et need oleksid kaetud juhusliku kahju kindlustuse või reisikindlustusega.“ Imetlusväärne, mõistlik ja loogiline. Kuid mõnikord ei lõpe lugu nii hästi.

Kui krediitkaardi limiit on maksimaalselt kasutusse võetud, muutub see sisuliselt kalliks laenuks. See uus tahvelarvuti või elektriline tõukeratas (millega te peaaegu ei sõidagi ja mida te poleks tavapäraselt kunagi ostnud) toovad endaga kaasa suure intressimakse, mis muudab nende nautimise mõrumagusaks. Tõsi on see, et enamik krediitkaardiga ostetud esemeid on ammu ununenud, samas kui näete ikka vaeva nende eest maksmisega. See võib tunduda tasuta ja lihtne raha, kuid on tegelikult üks kõige kulukamaid laenu võtmise viise.

Suudate teha ainult minimaalseid krediitkaartide tagasimakseid

Ideaalses maailmas võtaksime raha krediitkaardilt ainult siis, kui meil oleks kuskil mujal raha olemas, kui on vaja tagasi maksta. Paljude jaoks pole reaalsus nii optimistlik. Krediitkaarte on tavaliselt lihtsam saada kui laene, peamiselt kõrgemate intressimäärade tõttu ja seetõttu, et neid väljastab sageli pank, kes teab teie ajalugu. Sel põhjusel kasutavad paljud inimesed neid kiirlaenudena.

Kui teie krediitkaardivõlg on suurem kui teie vabalt kasutatava raha hulk või kui te pole suuteline maksma rohkem, kui on minimaalne makse, on aeg kaaluda kaardi pooleks lõikamist ja koostada maksegraafik, et võla jääki vähendada. Peamine on proovida maksta iga kuu nii palju kui võimalik, et võlga kustutades intressidelt kokku hoida.

Teie säästud on väga väikesed või puuduvad need üldse

Nagu kõik rahaküsimustega seonduv, on see vägagi seotud teie isiklike oludega. Sündmus, mis sunnib ühte inimest krediiti võtma, võib teise inimese säästud ära nullida – elu kulgeb omasoodu ja me anname endast parima, et sellele reageerida. Säästmisest peaks saama meie teine loomus ja kui see pole nii, siis peate endalt küsima, miks ja mida saate selles osas ette võtta.

Rahaliselt turvalises olukorras olles raha kõrvale panemise tähtsust ei tohiks alahinnata, tegelikult on see parim viis puhversumma loomiseks elus ette tulevate väikeste üllatuste jaoks. Säästud võivad kriisis kannatada saada, kuid see leevendab vajadust pöörduda krediidi võtmise poole, mis tuleb kriisi lõppedes tagasi maksta. Samuti võib säästude näol oleva puhvri puudumine olla märk sellest, et on aeg oma rahalist seisu põhjalikumalt uurida.

Hilinete sageli arvete või laenumaksete tasumisega

Muidugi on mõned põhjused, millal arved ja laenumaksed võivad tasumata jääda. Võib juhtuda, et olete reisil, haige või lihtsalt pisut organiseerimatu. Tänapäeval on otsekorraldused ja automaatsed maksed siiski sedasorti laissez-faire rahaga majandamise lõpetanud ning kui teil jäävad maksed ikkagi tegemata, on tõenäolisem, et teil lihtsalt pole raha nende tasumiseks.

Lisaks rahalistest probleemidest märgiks olemisele pole see ka teie rahakotile kuigi hea. Sageli lisavad pangad ja laenuandjad hilinenud maksete korral lõivusid ja tasusid ning lisaks sellele saab kahjustada ka teie krediidiskoor. On aeg heita pilk sellele, kuhu teie raha läheb, ja lõpetada kõik ebavajalikud kulutused. Kui teil on endiselt probleeme oma kohustuste katmisega, peaksite võtma ühendust laenuandjatega, et panna paika ajutised maksekavad.

 

mees elektroonikapoes

Olete hakanud oma krediitkaarti kasutama igapäevaste asjade eest tasumiseks

Kui rahaliselt lähevad asjad kitsaks ja pere on toita, teeme sageli kõik endast oleneva, et elu kulgeks nagu tavaliselt. Kui meil on arvelduskrediite või krediitkaarte, siis kipuvad need olema turvavõrgustik, mille poole me kõigepealt pöördume, kuid need ei ole alati parim valik.

Krediidi kasutamine igapäevase elu kulude katmiseks tähendab, et teie rahaasjades on midagi valesti ja sellega tuleb tegeleda. Kuid on mitmeid asju, mida saate kohe teha, et olukorda natuke lihtsamaks muuta. Esiteks heitke pilk sellistele mittehädavajalikele asjadele, mille eest ehk maksate. Meelelahutused ja kaasaostetud toit võivad olla toredad, kuid kas need on hädavajalikud? Jätke need ära. Teiseks, kui teie sissetulek ei kata endiselt teie elustiilist tulenevaid kulutusi, peate uurima teile saadaolevaid võimalusi suurema hulga raha teenimiseks. Võib-olla on aeg seda edutamist küsida?

Jätkate võlgade kasvades krediidil põhinevat kulutamist

Sageli on lihtsalt vaja probleem tuvastada ja selle lahendamiseks õige tegutsemisviis valida. Rahaliste probleemidega saab alati toime tulla, peate lihtsalt tõmbama selge punase joone ja sealt edasi võtma endale vastutuse. Oht ilmneb siis, kui otsustate probleeme ignoreerida ja jätkata kulutamist suuremas summas, kui teil selleks võimalus on, kuni viimane pank või laenuandja ütleb teile ei.

Isegi sellisel hetkel on võimalik lahendus leida, kuid kui tegeleda tuleb mitme krediidiandjaga ja suuremate võlgadega, muutub see lihtsalt palju pikemaks ja keerulisemaks protsessiks. See viib meid kenasti selle juurde, mida võib positiivselt nimetada lõpu alguseks kõigile neile, kellel on võlaprobleeme ...

Teile hakatakse krediidi andmisest ära ütlema

 

Krediidi andmisest keeldumine tähendab sageli võlgade käes vaevlejate jaoks tee lõppu ja see on sageli tervitatav sekkumine, sest krediidi lõppemine tähendab kindla plaani algust rahaasjade ja krediidiskooride parandamiseks. Teie võlgnetav summa võib sellel hetkel olla väga erinev, kuna pankadel kipub teie olukorrast pildi saamine veidi aega võtma. Inimesele, kellel on täiuslik krediidi- ja kindel finantstaust, võivad teoreetiliselt koguneda suured võlad, samas kui ka üliõpilane, kes kaotas oma esimest krediitkaarti kasutades mõistuse ning kellel jäi paar makset järjest vahele, võib mõneks ajaks krediidiõiguse kaotada.

Kasutage sellist aega oma rahaasjade ümberhindamiseks, kohandage oma elustiili, heitke pilk oma sissetulekuallikatele ja vaadake, kuidas muuta üldine saldo oma finantseeliseks. Hea viis oma krediidiskoori parandamiseks on praeguste võlgade tasumine, tagades samal ajal, et te ei jäta tasumata makseid nende lepingute alusel, mille eest te pole veel võlgu jäänud.

 

 

mees õues

 

Kuhu siit edasi minna?

  • Võtke ühendust oma pankadega, nad pole vaenlased ja on sageli valmis aitama.
  • Täitke ära sissetulekute ja kulude vorm, see aitab teil näha, kus saate säästa ja ebavajalikke kulutusi kärpida.
  • Koostage iga võlausaldaja jaoks makseplaan ja andke neile sellest teada, paljudes riikides võib lubadus, et iga kuu makstakse ära mingi taskukohane summa, hoida kahjustavate õigustoimingute eest.
  • Hävitage krediitkaardid, mille maksimaalne krediidisumma on kasutusse võetud, siis ei ole teil võimalik neid uuesti kasutada, ja neid saab alati uuesti välja anda, kui olete jälle olukorra enda kontrolli alla saanud.
  • Rääkige oma rahalistest probleemidest pereliikmete ja sõpradega. Rahast rääkimine on asi, mida me ei tee piisavalt, aga see võib surve ja eraldatuse korral aidata – samuti võib teistel olla häid nõuandeid, millest muidu võite ilma jääda!

Sorry, there are errors on the page: