5 näidet, mille tarbeks laenu ei tasu võtta

Leidub kindlasti palju põhjusi, miks on võimalik väikelaenu kasutada. Paljud neist on mõistlikud valikud, kui leidub ka neid põhjusi, mille tarbeks ei ole mõistlik laenu võtta.
Siin on 5 erinevat põhjust, mille puhul laenu võtmist tasuks mitte kaaluda:

1. Laenu võtmine sõbra aitamise eesmärgil

See tundub väga üllas idee võtta laenu ja aidata hea sõber hädast välja, eriti kui see sõber ei saa mingil põhjusel ise oma nimele laenu võtta. Kohe selgitame, miks see võib halb idee olla. Esiteks pead meeles pidama, et igasugune laen ning selle tagasi maksmine on sinu vastutada, kuna laenuleping on sinu nimel. See võib mõjutada sinu edaspidist krediidi ajalugu, kui laenu õigeaegselt ei tagastata. Teiseks on oluline meeles pidada, et teie sõprussuhteid mõjutab see kõvasti ning üldjuhul halvemuse poole. Kolmandaks tasuks mõelda, kas on ikka hea idee aidata sõpra, kes ise enam laenu taotleda ei saa. Kui sõbral on juba niigi palju kohustusi, siis ehk on see lisalaen veelgi suuremaks koormaks ning selle õigeaegse tagasimaksmise plaan juba eos läbikukkunud?

2. Raha laenamine pulmapeo pidamiseks

Leidub vähe selliseid asju, mis oleks kallimad kui pulmapidu. Juhul, kui sa pole suutnud säästa piisavalt selleks tähtsaks päevaks, on väga riskantne võtta laenu paari tunnise peo jaoks.

Mõtle tagajärgedele, mis võib juhtuda, kui sa võtad laenu abielu alguses. Näiteks võib sinu kodulaenu taotlus saada eitava vastuse, kuna Sul juba on kehtivad kohustused. Kindlasti ei taha ükski noorpaar sellele enne abiellumist mõelda, kuid umbes 50% abieludest lahutatakse ning sellega peab arvestama, et pulmapeo jaoks võetud laenu peab ka pärast lahutust maksma.

3. Raha laenamine suure riskiga investeeringu jaoks

Sulle tehti pakkumine, mille jaoks on kõigepealt vaja raha investeerida. Mõtle hoolega, kas sellise investeeringu puhul on ikka kasu saamine tõenäoline või on see suure riskiga investeering, mille tulemust ei oska keegi ette ennustada. Laenamine selliste investeeringute jaoks ei ole hea lahendus, sest on võimalus, et Sa kaotad kogu raha ning siis tuleb Sul siiski ka kogu laen tagasi maksta.

4. Laenu abil luksusesemete ostmine

Laenu võtmine erinevate asjade ostmiseks, mis on täiesti ebavajalikud, võivad hiljem põhjustada erinevaid majanduslikke probleeme. Asi on lihtne – kui sa ei saa seda endale lubada, siis sa ei peaks seda ostma. Kingitused ei ole samuti ettekäändeks. Kingitused lähedastele peaksid olema läbimõeldud, kuid mitte alati ülearu kallid. Kujutle, mida see inimene võib tunda, kui ta saab teada, et sa oled tema kingituse ostmiseks laenu võtnud.

5.Laenamine elustiili toetamiseks

Eelnevad näited võivad kõlada väga loogilistena, kuid ometi võid Sa üllatuda, kui saad teada, kui paljud inimesed kasutavad erinevaid laene selleks, et näidata nagu neil oleks rohkem raha kui neil tegelikult on. Mõned inimesed arvavad, et on normaalne võtta laenu ning kulutada seda disainerrõivastele, pidutsemisele, puhkusele või kalli auto liisingule. Lühiajalised laenud on aga mõeldud ootamatuteks olukordadeks, mitte selleks, et kaotada majanduslik kindlus viimastele moetrendidele.

Enne laenu võtmist on väga oluline läbi mõelda, mille jaoks sa laenu vajad, kui pikaks perioodiks sa laenu vajad ning kust tuleb selle tagasimaksmiseks raha. Juhul kui Sa suudada kõigile neile küsimustele vastused leida, siis Sa võid kaaluda laenu võtmist.

Mõeldes laenu tagasimaksmisele, tasub kindlasti mõelda ka sellele, kas praegu on selleks hea aeg. Kas on talv tulemas – küttearved suurenemas? Kas on tulemas jõulud või kellegi sünnipäev?

Loomulikult on neid ootamatuid olukordi palju, kus laenu võtmine on õigustatud. Kõiki oste ei saa pidada luksuseks ning väga tihti on väljaminekud vältimatud. Näiteks kui sul on vaja külmik kodus välja vahetada ning leiad just sobiva pakkumise, siis on kindlasti mõistlikum võtta lühiajaline laen, kui oodata ja koguda selleks raha. Külmik on väga vajalik ost, küll aga pole seda viimase klassi nutitelefon.

Sorry, there are errors on the page: