Väljakolimine – kuidas olla rahaliselt valmis eluks omaette

Kodust välja kolimine on üks olulisemaid asju, mida inimene teeb, sest seda peetakse sageli täiskasvanuelu alguseks. Pesast lahkumine on keeruline, kui teete seda ilma plaanita, ja enne kui teete lõpliku otsuse vanemate majast lahkuda ning kui olete kindel, et olete teele asumas, on palju tegureid, mida tuleks kaaluda. Selles artiklis vaatleme lähemalt mõnda viisi, kuidas saate tagada, et rahaga ei tekiks probleeme, kui alustate oma uut elu uues linnas.

Lühidalt

● Kas olete kindel, et saate seda endale lubada?

● Mida on elamiseks vaja ja mida mitte?

● Kuhu kolite?

● Millest saate loobuda?

● Ostke odavat mööblit

● Müüge maha ebavajalikud esemed

 

Kas saate endale tõesti lubada väljakolimist?

See peaks olema esimene küsimus, mida te küsite, kui plaanite alustada omaette elamist. Pidage meeles, et vanemate juures elamine on rahaliselt kerge elu, kuna nad ei pruugi teilt renti nõuda, nad pakuvad teile tõenäoliselt iga päev tasuta süüa ja kui teil tekib probleeme, võivad nad teid aidata.

Omaette elades on turvavõrgustik väiksem; paljud inimesed kolivad välja, uskudes oma võimesse hakkama saada, kuid pole kõike korralikult läbi mõelnud. Koostage nimekiri kõikidest asjadest, mida peate iga kuu ostma, ja seejärel koostage nimekiri ühekordsetest ostudest, mida peate tegema. Kasutage hinnavõrdluse tegemiseks mõeldud veebisaite, et saada teada, kui palju need esemed tõenäoliselt maksavad, ja kui olete koostanud tõenäolise kuueelarve, hinnake hoolikalt, kas saate väljakolimist endale lubada või ei.

Kui ei, siis pidage meeles, et vanematega koos elamine pole häbiasi – muutliku eluasemeturu ja suurte elamiskulude tõttu, võrreldes oma vanemate ajastuga, ootavad noored väljakolimisega üha kauem.

 

tühi kodu

 

Mida on elamiseks vaja?

Kui koostate nimekirja väljakolimiseks vajalikest asjadest, tõstke esile need esemed, mis on olulised, kui soovite elada tervislikult ja mõistlikult. Need on olulised esemed ja seetõttu ei saa te ilma nendeta hakkama. Kõik muu on tore, kuid see pole eluliselt tähtis, kui olete rahaliselt kitsastes oludes.

Mitteoluliste esemete näidete hulka kuulub üllatuslikult televiisor. Kui soovite midagi vaadata, on seda tänapäeval arvuti või nutitelefoni abil piisavalt lihtne teha ja paljud inimesed teevad nii esimest korda välja kolides. Meelelahutuse osas pole need voogesituse teenuse tellimused kindlasti olulised. On tore, kui saab vaadata viimaseid seriaale siis, kui need välja tulevad, kuid olgem realistid – kui proovite välja mõelda, kuidas väikese eelarvega hakkama saada, saate YouTube’i tasuta vaadata.

Kas seal, kuhu te kolite, vajate autot või saate kasutada ühistransporti? Veel parem, kas on võimalik jalgsi minna? Enamikus maailma linnades maksab busside, rongide ja metrooühenduste kasutamine raha ja seega jäävad kõndides need kulud tegemata. Kui kõndimine võtab liiga kaua aega, aitab võib-olla investeering uude või kasutatud jalgrattasse – jalgratta puhul on hea see, et kuigi see on esmalt üsna suur kulu, siis kui hoolitsete selle eest, võib see siiski palju aastaid vastu pidada ja nii tasub see kulu ennast lõpuks selle säästu näol ära.

 

seinavärv

 

Kuhu plaanite kolida?

Kinnisvaramaailmas öeldakse sageli, et kolm kõige olulisemat tegurit, mida arvesse võtta, on „asukoht, asukoht, asukoht“, ja see on vägagi tõsi, kui asi puudutab väljakolimist. Kas teil on juba mõnes linnas töökoht olemas? Kas te teate, kui palju te sellega teenima hakkate? Kui jah, kas see katab teie elamiskulud?

Kõik need aspektid tulevad mängu, kui mõtlete kolimisele. Pidage meeles, et pealinnades, nagu London, või linnades, kus asuvad paljud ettevõtted, näiteks New York või San Francisco, võivad isegi väikese stuudiokorteri üürihinnad olla rohkem kui kaks korda suuremad kui provintsilinnas. Sinna kolides näete ka, et ühistranspordi, toidu ja riiete ostmise ning paljude muude toodete kulud võivad olla suuremad, kui olete harjunud.

Selleks ettevalmistumiseks uurige palju selle linna kohta, kuhu kolite. Rääkige seal elavate sõpradega. Lugege artikleid selle piirkonna kohta. Külastage seda kohta, kui vähegi võimalik. Head uurimistööd ja ettevalmistust ei asenda miski – see aitab teid tohutult, kui peate pidama kinnisvaramaakleritega läbirääkimisi või leidma oma elukoha lähedal supermarketi, kus müüakse asju taskukohase hinnaga.

 

naine tugitoolis

 

Millest saate raha säästmiseks loobuda?

Kui olete suurema osa oma elust kodus vanemate juures elanud, võite olla harjunud teatud asjadega, mis võivad üksi või koos korterikaaslastega elavatele inimestele tunduda luksusena. Näiteks võite nautida öösel väljas käimist ja kui õhtu on läbi, siis kui teil väga veab, võib ema või isa teid koju sõidutada.

Kui välja kolite, siis seda ei juhtu – peate kas kasutama ühistransporti, maksma takso eest või sõitma ise koju, kui see on turvaline ja seaduslik. See kujutab endast tohutuid kulusid, mida te ei pruugi endale väljakolides saada lubada.

See on vaid üks näide harjumustest, mida peate võib-olla muutma, kui elate perekonnast eemal. Teine on korratu olemine ja asjade korteris vedelema jätmine. Lõpuks saate aru, et ainult teie ise saate selle ära koristada, või kui teil on korterikaaslasi, siis nad tahavad, et te aeg-ajalt neid aitaksite. Sisuliselt on palju rohkem kohustusi ja kui teil on täiskohaga töö, on teil majapidamistööde tegemiseks vähem aega ja energiat.

Mõelge hoolikalt läbi, kuidas saaksite oma elustiili muuta nii, et oleksite oma rahaasjade osas, aga ka oma elustiili osas vastutustundlikum, et saaksite väljakolides nautida oma vaba aega ja elada õnnelikku, tasakaalustatud elu.

 

naine kassiga

 

Ostke ainult hädavajalikku mööblit

Esimest korda eluaset üüriva või ostva inimese jaoks on üks suuremaid kulusid mööbel. Selle põhjus on asjaolu, et isegi kui ostate selle populaarsest supermarketist kokkupanemata kujul ja panete kokku korteris, kulub selle eest maksmiseks korraga palju raha. Võimaluse korral kaaluge juba möbleeritud korteri või maja rentimist.

See tagab, et te ei pea oma esimesel uues elukohas viibimise õhtul muretsema põrandal magamise pärast ega selle pärast, kuhu õhtul enne tööle minemist riided riputada. Kui kolite möbleerimata majutusse, siis kas teil on toole, lauda või voodit, mille saate oma perekonna kodust kaasa võtta? Kaaluge, kas saaksite kenasti paluda, kas teie vanemad saavad elutoa ja köögi jaoks hädavajalikke esemeid teile laenata või anda.

Sama kehtib ka kööginõude kohta, kuna tasside, taldrikute ja klaaside kvaliteet ja maksumus võivad metsikult erineda sõltuvalt sellest, kust neid otsite. Ostke kõigepealt soodsamast hinnaklassist ning kui teie lähedal on kasutatud asjade pood, heitke pilk sinna – võimalik, et leiate sealt mitte ainult suurepärases seisukorras esemeid, vaid võite sealt ostes aidata ka mõnda heategevusorganisatsiooni või toetada mõnda head eesmärki.

 

naine ja mees diivaniga

 

Auto pagasiruumist müük või veebimüük

Tõenäoliselt on teil palju asju, mida te väljakolides ei vaja. Mõned neist on asjad, mida teised inimesed võivad tahta või vajada. Põhjus võib olla see, et pehmetel mänguasjadel, mida teie lapsena armastasite, pole enam samasugust veetlust kui toona, või see, et te ei vaja seda vana hi-fi-süsteemi, kuna teil on arvuti ja Bluetooth-kõlar. Maailm on viimase paarikümne aasta jooksul palju muutunud ja tõenäoliselt olete ka teie ise sama palju muutunud.

Kui teie vanas magamistoas on mingit kola ja te ei soovi seda väljakolides endaga kaasa võtta, on mitmeid võimalusi. Võite korraldada vanamoodsa auto pagasiruumist müügi ja kutsuda oma kohaliku kogukonna inimesi tulema vaatama, mida müüakse ja mida saab osta üliodava hinnaga.

Teise võimalusena võiksite kaaluda veebimüüki sellise saidi kaudu nagu eBay, kui soovite oma asjadega rohkem raha teenida. Kui teete seda, postitage kindlasti iga eseme täpsed kirjeldused ja pildid ning kui oksjon on lõppenud, pange müügil olnud ese ostjale kohe posti.

Mõlemal juhul on teil võimalus koguda olulist raha, mille saate investeerida oma uue elukoha loomisesse ja mille üle uhke olla. Võite ka raha pangas alles hoida kehvemateks aegadeks.

 

kolimiskastid

 

Järeldus

Te ei saa valmistuda absoluutselt kõigeks, mis juhtub, kui esimest korda välja kolite – elu on täis üllatusi. Kuid järgige meie olulisi näpunäiteid ja saate vähemalt jätta nii vähe kui võimalik juhuse hooleks, nautides samal ajal loodetavasti ka esimest korda omaenda elukohas elamist.

Sorry, there are errors on the page: