SMS-laen.

Ferratum pakub laenulimiiti, mis on soodsam ja paindlikum alternatiiv kiirlaenule (endine “SMS laen”)

Krediidi kulukuse määr on 26,85%-48,90% aastas.

Krediidi kulukuse maksimaalne määr on 48,90 % aastas järgmistel näidistingimustel: laenulimiit 2000 €, krediidi tagasimaksmiseks ja krediidi kogukulu kandmiseks tehtavate maksete kogusumma 2438,52 € (sisaldab lepingutasu 0 €) fikseeritud aastaintress  40.4785%. Määr on arvestatud eeldusel, et laenulimiit võetakse kasutusele viivitamata ja täies mahus ning makstakse tagasi 12 võrdse tagasimaksena võrdsete ajavahemike järel alates kuu aja möödumisest laenulimiidi kasutusse võtmisest. Enne iga lepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ning vajadusel konsulteerige asjatundjaga.

Esimene väljamakse tasuta, tasu rakendub alates teisest ülekandest Laenulimiidi kontolt oma arveldusarvele, 3% väljavõetavast summast. Laenulimiidi tagasimaksmise periood sõltub laenulimiidi summast, kliendi poolt tehtavate väljamaksete ning tagasimaksete summadest.

Miks taotleda Ferratumist laenu? 

Konto avamisel esimese väljamakse puhul on 30 päevaks intress 0%

Lepingutasu on 0 € ja esimene väljamakse samuti 0 €.

Igakuine kontohaldustasu - 0 €

Taotle mugavalt interneti teel!

01.

Vali summa

02.

Sisesta oma andmed ja kinnita taotlus.

03.

Laenuotsuse saad loetud minutitega.

Ferratumiga on lahendus alati käepärast

Oleme peatanud kiirlaenude väljamaksmise alates 04.09.2018. Põhjus, miks me edaspidi enam kiirlaenu ei väljasta, on selles, et meil on olemas kliendi jaoks soodsam ja paindlikum alternatiiv – laenulimiit. Laenulimiiti saab samuti taotleda meie veebilehelt või iseteeninduskeskkonnast, laenusumma 30-3000 eurot. Maksimaalne laenusumma on 10 korda suurem seni pakutud kiirlaenust.

Laenulimiidi tagasimakse periood ei ole kindlaks määratud, kuna laenulimiidi puhul saab tagasimakstud summa uuesti kasutusele võtta. Klient saab ise otsustada, millise perioodi jooksul ta soovib laenu tagasi maksta. Igakuiselt peab sellisel juhul tasuma vähemalt arvel näidatud minimaalse osamakse.

Lisaks puudub laenulimiidiga kohustus esitada käendusleping. Samuti on intressiarvetus kliendi jaoks soodsam – juhul kui klient soovib tasuda laenu 10 päeva pärast laenu väljastamist, siis intressiarvestus toimub vaid kasutusel olnud 10 päeva eest. Lisatasusid ennetähtaegse tagastamise eest ei lisandu.

Näide 1:

Laenutoode

Laenusumma

Periood

Kogukulu

Kiirlaen

300 €

30 päeva

369 €

Laenulimiit

300 €

30 päeva

311,80 €

 

Näide 2

Laenutoode

Laenusumma

Periood

Kogukulu

Kiirlaen

100 €

30 päeva

123 €

Laenulimiit

100 €

30 päeva

103,93 €

 

SMS-laen ehk kiirlaen on laenuliik, mille puhul klient saadab laenu taotlemiseks SMS-i. SMS laenamine oli väga populaarne laenutaotlemise viis 2006. aastal, mil esimesed sellised teenusepakkujad turule tulid. SMS-laen on kiire, kerge ja mugav võimalus laenu taotlemiseks, kuid sellega kaasnevad riskid ja probleemid laenuvõtja tuvastamisega. See ongi peamine põhjus, miks selliseid laene enam Eesti laenuturult naljalt ei leia. Ferratum Bank lõpetas SMS-laenude pakkumise mõnda aega tagasi.

SMS-laenu omapärad?

SMS-laen kui ilma isikutuvastuseta antav laen tekitas ühiskonnas mitmeid probleeme. Esimene probleem oli SMS-laenu andmisega suurenenud pettuste hulk. SMS laen võimaldas pahalastel teise isiku mobiiltelefoniga tema teadmata laenu võtta. SMSlaenu teine probleem oli laenutaotlemise lihtsusest tulenev impulsiivne laenamine. SMS-laene kasutasid kõige rohkem noored vanuses 18–25. Laenutaotlemise lihtsus võimaldas impulsiivselt laenu võtta, mistõttu langetasid laenuvõtjad laenuotsuse tihtipeale korralikult läbimõtlemata. Selline teguviis ei olnud kooskõlas vastutustundliku finantskäitumisega käitumisega. SMS-laenu kolmas probleem oli kõrge risk laenuandjate jaoks, mis tõi kaasa suuremad laenuintressid. Kuna SMS-laenu pettused sagenesid ja laenuvõtjate finantskäitumine ei olnud kaalutletud, suurenes laenuandjate risk SMS-laenu pakkudes, mis kajastus kõrgemates laenuintressides. Vastutustundliku ettevõttena lõpetas Ferratum SMS-laenude pakkumise ja tõi turule kiirlaenu, mis on sisuliselt SMS-laen ilma eelnimetatud probleemsete aspektideta.

SMS-laen või kiirlaen?

Ferratum soovitab eelistada kiirlaenu. SMS-laenu miinusteks on turvalisuse küsimused, klientide impulsiivse finantskäitumise võimaldamine ja kõrgem risk laenuandjale. Kiirlaenu eelisteks on madalamad laenuintressid, vastutustundlikuma laenamise toetamine ja isikutuvastusega kaasnev turvalisus meie klientidele. Seetõttu soovitab Ferratum kasutada kiirlaenu SMS laenu asemel.

SMS-laenu miinused?

2008. aastal läbi viidud SMS-laenude uuringu tulemused andsid alust arvata, et 60 000 inimesel on probleeme SMS laenu tagasimaksmisel. 2008. aasta lõpus oli Krediidiinfo portaalis kirjas 15 842 inimest, kellel olid SMS-laenud tagastamata jäänud. Kusjuures, Krediidiinfo andmebaasi sattumiseks peab võlg olema piisavalt suur. Et paljud petturid proovisid mitmesuguste petuskeemidega teiste inimeste nimele laenu võtta, muutis riik laenuseaduse karmimaks. Selle tulemusel on enamik panku ja laenufirmasid loobunud SMSlaenude pakkumisest.

Ferratum SMS-laenu pakkujana?

Ferratum on lühiajaliste laenude valdkonna teerajaja, olles esimene ettevõtte Euroopas, kes hakkas juba 2005. aastal pakkuma SMS-laene, mida sai taotleda mobiilitelefoniga sõnumit saates. Eestis tõi Ferratum SMS-laenud turule aastal 2006. Nüüd on Ferratum SMS laenud asendanud kiirlaenuteenusega. Ferratum on usaldusväärne kiirlaenude pakkuja, kes tegutseb 22 riigis ja on edukalt teenindanud üle kahe miljoni kliendi. Ferratum pakub paindlikke tagasimakse-perioode ja erinevaid laenusummasid, et iga klient leiaks just talle sobiva kiirlaenu, tarbimislaenu või laenulimiidi.

SMS-laen Ferratumist?

Ferratum SMS-laenu ei paku. Ferratum on vastutustundlik ettevõte, kelle jaoks on esikohal klientide turvalisus ja oma klientide vastutustundliku maksekäitumise toetamine. Seetõttu ei ole Ferratumi kiirlaenu võimalik taotleda ilma isikutuvastuseta. Isikutuvastus tagab selle, et laenusoovi ja taotluse esitamise vahele jääb piisavalt aega, et klient jõuaks laenutingimustega tutvuda, end tagasimaksesummaga kurssi viia ja langetada vastutustundliku laenuotsuse. Kiirlaenuga kaasneb SMS-laenuga võrreldes märkimisväärselt madalam pettuste risk. Samuti on kiirlaenu intress SMS-laenu intressist madalam.

SMS-laenu ja kiirlaenu erinevus?

SMS-laenu asendav kiirlaen sobib igapäevategevuste toetamiseks ja ootamatuteks väljaminekuteks. SMS-laenu asendava kiirlaenu puhul on tegemist tagatiseta väikelaenuga. Ferratumi kiirlaenu SMS-i saatmisega taotleda ei saa. Kiirlaenu saab taotleda internetis. Erinevalt SMS laenust, nõuab kiirlaenu taotlemine isikutuvastust. See tähendab, et esmakordselt kiirlaenu taotledes on võimalik isikutuvastus teha Eesti Posti postkontorites üle Eesti või kodulehel ID-kaardi abil.
 

Kiirlaenude eelised SMS-laenude ees?

Kiirlaenud, mis asendavad 2007. aastal populaarsuse tipul olnud SMSlaene, pakuvad kliendisõbralikumat ja turvalisemat alternatiivi SMS-laenudele, kuid on sisuliselt sama paindlikud, kiired, diskreetsed ja mugavad laenud. Kiirlaenude (enne tuntud nime all “SMS-laenud”) peamised eelised on laenusumma kiire laekumine, ühekordne tagasimakse ja esmakordsel laenamisel üheeurone laenutasu. Kiirlaen sobib ootamatult esile kerkinud finantsprobleemi või hetkelise kriisi rahuldamiseks. Kiirlaen ei ole kõige sobivam lahendus suuremate kulutuste finantseerimiseks. Suuremate kulutuste finantseerimiseks pakume tarbimislaenu. Samuti ei ole kiirlaen sobiv korduvaks laenamiseks või laenusumma suurendamiseks. Korduvaks laenamiseks soovitame kasutada laenulimiiti, sest see võimaldab laenusummat maksevõime ulatuses suurendada. Enne kiirlaenu kasuks otsustamist tuleb tutvuda laenutingimustega, intressimääraga ja arusaadavaks teha kiirlaenu tagasimakse summa suurus.

Kiirlaenu intressid?

Kiirlaenule (tuntud ka kui SMS laen) on iseloomulik väike laenusumma ja lühike tagasimakseaeg. Pakume kiirlaenu summas 50–300 €. Kiirlaen tuleb tagasi maksta 30 päeva jooksul. 300 € esmakordsel laenamisel 30 päevaks fikseeritud intressiga 0% ja sõlmimistasuga 1€ on krediidi kulukuse määr 4,13%. Korduval kiirlaenu taotlemisel või teiste laenusummade ja tagasimakseaegade intressimäära on võimalik kontrollida laenukalkulaatoriga.

Kiirlaenu alternatiivid?

Ferratum pakub laenulimiiti, mis on soodsam ja paindlikum alternatiiv kiirlaenule (endine “SMS laen”). Laenulimiiti saab taotleda summas 30–2000 € tagasimakseperioodiga 3–67 kuud. Laenulimiidi maksimaalne summa sõltub kliendi maksevõimest. Laenulimiiti on võimalik kasutada korraga või osade kaupa.

Kuidas taotleda?

Kas teadsid, et uuele kliendile pakub Ferratum kiirlaenu (tuntud ka kui “SMSlaen”) 1-eurose lepingusõlmimise tasuga? Loe uue kliendi pakkumise kohta lähemalt laenutaotluse leheküljelt. Kiirlaenu taotlemiseks täida laenutaotlus, soorita isikutuvastus internetis ID-kaardiga või Eesti Posti postkontoris ja oota raha arvele laekumist. Kiirlaenu taotluse täitmine võtab aega mõne minuti. Laenu taotlemisel tuleb sisestada nimi, e-post, telefoninumber, isikukood, aadress ja info oma sissetulekute kohta. Seejärel tuleb sooritada isikutuvastus. Enne laenuotsuse langetamist kontrollitakse kliendi andmeid maksehäireid kajastatavatest registritest. Kui maksehäireid ei eksisteeri, tehakse positiivne laenuotsus. Kiirlaenu andmine kiidetakse tavaliselt heaks mõne minuti jooksul.

Sissetuleku tõendamine laenu taotlemisel?

Nagu SMSlaenude puhulgi, ei ole ka kiirlaenude võtmisel vaja sissetuleku tõendamiseks vaeva näha pangast dokumentide hankimise või tööandja tülitamisega. Ferratum lähtub seadusest tulenevast vastutustundliku laenamise põhimõttest. Vastutustundliku laenamise põhimõte tähendab, et laen peab olema inimesele sobiv. Kiirlaenu (endine nimetus “SMS-laen”) saab taotleda ilma pangakonto väljavõtet esitamata, kuid see ei tähenda, et Ferratum seda üldse ei küsi. Vastutustundliku laenajana võime me seda siiski küsida.. Samuti ei ole kiirlaenu taotlemisel vaja esitada palgatõendit või tööandja kinnitust töötasu suuruse kohta. Kiirlaenu võtmiseks on vaja vaid ID-kaarti, et sooritada isikutuvastus internetis, või mõnda teist dokumenti, et tuvastada enda isik Omniva postkontoris. See muudab kiirlaenu taotlemise lihtsaks ja mugavaks. Klient säästab paberimajanduselt aega ja saab keskenduda sellele, mis talle tõeliselt oluline on.

Kiirlaen maksehäirega?

Ferratum Bank lähtub vastutustundliku laenamise põhimõttest. See on põhjus, miks me ei väljasta kiirlaenu klientidele, kellel on kehtiv võlgnevus Krediidiinfos või muus maksehäireid kajastavas registris. Ferratum tegutseb iga päev selle nimel, et laenukliendid suhtuksid laenuvõtmisesse kohusetundlikult ja mõistaksid, et tegemist on finantskohustusega. Juhul, kui klient soovib kiirlaenu, kuid tal on hetkel kehtivad maksehäired, peab ta enne uue kiirlaenu taotlemist oma maksehäired likvideerima.

Sorry, there are errors on the page: