Kuidas saada võlgadest vabaks?

On vähe asju, mis tekitavad rohkem stressi kui võlad, mured, kuidas ots otsaga kokku tulla ja võlausaldajad Sind tüütamas. Sa oled mõelnud, kuidas saada võlgadest vabaks, kuid pole seda siiani suutnud teha. Võime kinnitada, et Sa ei ole oma muredega üksi. Õnneks on eksperte, kes saavad anda Sulle mõningaid praktilisi võimalusi, kuidas saaksid oma võlad ära maksta ja muretult elu edaspidi nautida.

Kindlasti on kõigil aegu, kus laenu võtmine on vältimatu. Levinumad põhjused laenu võtmiseks on osta kodu, auto, maksta arstitasusid või oma lapse õppemaksu. Kui Sul ei ole hetkel piisavalt raha, et teha korraga suurem väljaminek, siis võib laenu võtmine olla sageli väga tark tegu.

Siiski on olukordi, kui laenatakse rohkem raha kui suudetakse tagasi maksta. See on just see hetk, kui leiad end lõpuks hädas olevat. Siiski on oluline mitte paanikasse minna. Alati on võimalik leida lahendusi, mis aitavad Sul vabaneda oma võlgadest.

Siin on mõned praktilised nõuanded, mis aitavad Sul lahendada laenuprobleeme:

Hinnake oma finantsolukord ümber

Hinnake oma finantsolukord ümber. Alusta uut aastat alati vaadates nii oma eelmise aasta rahalisi vigu kui ka rahalist edu. Mida Sa saaksid sellest õppida? Mida Sa tegid hästi? Mida võiksid paremini teha? Koostage eelarve eelseisvaks aastaks, kasutades eelmise aasta tulemusi ja kasutage seda oma eelseisva aasta kulutuste suunamiseks.

Planeeri hästi ning ostle targalt

Tee alati enne toidupoodi minekut ostunimekiri ning nädala menüü. Kui Sa tead täpselt, mida on poest vaja osta ning Sa pead nimekirjas näpuga järge, ostes ainult eelarve piiresse jäävaid tooteid, pole ohtu lõhki kulutada. Proovige osta hulgi: proovi osta suuremad kogused koos pere või sõpradega, et saada toidukaupu hulgihindadega. Selleks võite külastada erinevaid laopoode.

Kui Sa kipud liialdama kinkide ostmisega jõulude ajal, kuid Sulle on oluline kingitusi lähedastele siiski teha, siis valmistu selleks juba pikemalt ette. Arvesta kingituste ostmise ja selle eelarvega aastaringselt ning väldi viimase hetke suuri kulutusi ja seeläbi võlgadesse sattumist.

Hangi osalise ajaga töö ja müü maha asjad, mida Sa ei vaja

Üks parimaid viise, kuidas vabaneda võlgadest, on hankida täiendav ajutine osalise tööajaga töö. Praegu on selleks loodud ideaalne võimalus - vaata lähemalt GoWorkaBit. Sealt saad valida endale sobiva lisatöö, mida saad teha täpselt siis, kui Sulle sobib. Samuti sobib see võimalus neile, kes tahavad erinevaid ameteid proovida. Ehk leiad hoopis uue ja põnevama püsitöökoha? Lisaraha teenimine on suurepärane võimalus arvete tasumiseks või säästude kogumiseks.

Veel üks suurepärane võimalus saada lisaraha võlgade maksmiseks on müüa asju, mida Sa enam ei vaja või ei kasuta. Selle asemel, et jätta asjad tolmu koguma, müü need esemed kasvõi ühekaupa või vii asjad komisjonipoodi ühe korraga. Saadud rahaga saad ära maksta kavõi osa oma võlgadest. Müümisel kasuta tasuta keskkondi - Facebook'i müügigrupid, soov.ee või okidoki.ee veebilehti. Veel parem on, kui paned müügikuulutused erinevatesse portaalidesse - nii on tõenäosus suurem, et Sinu asju märkab potensiaalne ostja.

Kaalu eksperdiga rääkimist

Kui avastad, et arvudega tegelemine ei ole ikkagi päris Sinu pärusmaa, võib appi tulla võlanõustamine. Võlanõustajaks ei pea sugugi olema professionaalse haridusega inimene, kes küsiks nõustamise eest ka raha. Selle asemel võib appi tulla ka hea sõber, kes oskab rahaga hästi ümber käia või omab kogemust selles valdkonnas ning seega suudab Sulle pakkuda rahalisi nõuandeid ja juhiseid. Võlanõustaja juurde pöördumist ei pea häbenema - see võib olla hädavajalik, et saaksid oma rahaasjadega taas järje peale.

Kas Sul on mingeid näpunäiteid, mida teistegagi jagada? Vajutage meeldib, kui Sa arvad, et see postitus oli kasulik. Jaga seda postitust, kui teate teisi, kes võivad leida inspiratsiooni sellest postitusest. Veel rohkemsuurepäraseid lugusid ja nõuandeid leiate meie blogist!

Tahate teada, kuidas Ferratum saab teha Teie elu lihtsamaks? Lugege lähemalt SIIT!

Sorry, there are errors on the page: