Kuidas tuvastada märkamatuid kulutusi ja rahaga hoolikamalt ümber käia?

Mõistet "märkamatud kulutused" kasutatakse tänapäeval aina enam, kuid vähesed teavad, mida see täpsemalt endas hõlmab ning kuidas neid tuvastada. Märkamatud kulutused on kulutused, mida sa tajud alles siis, kui on liiga hilja - kuu lõpus, kui vaatad oma pangakonto seisu. Kui koostad eelarvet, siis enamik ajast tead Sa täpselt, palju asjad maksavad. Mõnikord aga juhtub, et aja või tähelepanu puudumise tõttu võid teha iga kuu samu vigu. Loe edasi ja saa teada, kuidas olla oma raha suhtes hoolikam!

Küsi endalt, kui eluliselt tähtsad on tooted ja teenused, mida sa ostad

Esimene asi, millega sa pead arvestama, on juurutada harjumus 10 korda mõelda enne, kui midagi ostad või mingeid teenuseid tarbida. See võib juhtuda väga lihtsalt, et ostad tooteid, mida Sa tegelikult ei vaja, kulutad liiga palju raha emotsionaalsetel põhjustel või kulutad raha teenustele, mida pole tarvis. Sea kindlad rahasummad, mida Sa saad kulutada meelelahutusele, ent veendu, et Sul jääks siiski kuu lõpus piisavalt raha alles ka eriolukordadeks. Kui Sul on vaja nutikat ja kiiret lahendust kasuta näiteks väikelaenu või laenulimiidi teenust - sellega saad ära elada järgmise palgapäevani ning tegeled kiire rahamurega kohe. Väikelaenu ja laenulimiidi kasutamise puhul arvesta ka sellega, kui kiiresti saad laenu tagasi maksta.

Kontrolli kõike kaks korda

Veendu, et sa kontrolliksid kõiki väljaminekuid topelt, leidmaks võimalusi, kuidas raha säästa. Näiteks võtame Su auto - kui sa ostsid selle kasutatuna ja üpriski eakana, on võimalik, et mõned vanad osad kuluvad kiiremini või võtab vana auto rohkem kütet ja õli ning seetõttu on kulutused autole suuremad kui see mõistlik oleks. Või ehk vajab auto regulaarselt väikeseid remonditöid, mis maksavad suuri summasid ning panevad Sind otsima alternatiivseid sõiduvahendeid, mille eest peab samuti tasuma. Võimalusel osta uus või mõnevõrra uuem auto, mis on usaldusväärsem ja rahuldab Sinu igapäevased vajadused. Võta appi näiteks krediidilimiit, kui vajad seda uue madalama küttekuluga auto soetamiseks ning vähenda pikemas perspektiivis oma igakuiseid kulutusi.

Kuluta senisest targemalt

Isegi, kui see tundub kummaline, aitab pikemas perspektiivis vahel raha kokku hoida see, kui annad esialgu välja toote või teenuse eest suurema rahasumma. Näiteks, kui soovid osta soojaveeboileri, mis on võrdlemisi kulukas väljaminek, võta pigem väike laen ja vali väga energiatõhus mudel, selle asemel, et osta kõige odavam. Aja jooksul tasandab algne investeering end ära ning energiakulu on tunduvalt madalam. Pea meeles, et Sa võid kõiki oma kulutusi üles märkida ka nutitelefoni rakendusse, mis aitab sul igakuist eelarvet jälgida. See loob harjumuse olla rahaga hoolikam ja aitab ka rohkem läbi mõelda igapäevaseid kulutusi.

Mis sa arvad, millised on väljaminekud, millelt Sa võiksid järgmine kuu kokku hoida?

Kliki "Like", kui Sa arvad, et see postitus oli inspireeriv, jaga seda postitust, kui Sa arvad, et see võib kellelegi veel kasulik olla! 

Tahad teada, kuidas saab Ferratum Sind elu lihtsamaks teha? Vajuta allpool olevale nupule! 

 

Sorry, there are errors on the page: