Tarbimislaen või krediitkaart?

Sul tekkis mõni äkiline väljaminek või sul on vaja teha mõni suurem ost?  Näiteks on Sul vaja osta kodutehnikat või teha kodus remonti, siis oled ilmselt juba mõelnud sellele, milline laenutoode on sulle sobilik. Valikuid on mitmeid - väikelaen, tarbimislaen, krediitkaart, laenulimiit. Milline neist on parim ning mille poolest need üksteisest erinevad?

Mis on tarbimislaen ja krediitkaart?

Tarbimislaen ja krediitkaart võivad pealtnäha olla väga sarnased laenutooted, mille vahel valida ei ole kerge. Tarbimislaen on üks tagatiseta väikelaenu liike, mille otstarve ei ole määratud - nagu nimigi viitab, võib seda laenutoodet kasutada otseses mõttes tarbimiseks. Tee kodus remonti, osta midagi vajalikku või mine reisile - milline poleks ka su soov, tarbimislaenud on mõeldud mitmesuguste kulutuste katmiseks. Krediitkaardid on meile kõigile tuntud - tegemist on finantstootega, mille korral väljastatakse taotlejale teatud limiidiga pangakaart. Väljastatud limiidi ulatuses on võimalik teha erinevaid sisseoste, kuna tasumine käib täpselt nii nagu tavalise deebetkaardiga. Lisaks tarbimislaenule ja krediitkaartidele võid kohata ka hoopis uudset laenutoodet: krediidilimiit või laenulimiit. Tegemist on laenutootega, mis ühendab endas tarbimislaenude ja krediitkaartide omadused: sa saad taotleda laenuandjalt laenulimiiti ning saad seda summat kasutada nii nagu soovid, lisaks võid oma laenulimiiti ka suurendada, kui kulutatud summa on tagasi makstud. Krediidilimiit ja laenulimiit on üsna sarnased krediitkaardiga, erinedes eelkõige üksnes asjaolu poolest, et laenulimiidiga ei väljastata kliendile pangakaarti nagu seda tehakse krediitkaartide korral. Muudes aspektides on aga laenulimiit krediitkaardiga väga sarnane

Kas eelistada tarbimislaenu või krediitkaarti?

Pealtnäha sarnaseid laenutooteid eristavad aga mõned peened nüansid, mistõttu on sobiva valiku tegemine lihtsam. Erinevalt krediitkaartidest on laenulimiit stabiilsem laenutoode, mis on mõeldud pigem selleks, et finantseerida suuremaid väljaminekuid: varasemate laenukohustuste refinantseerimine, remont või isegi kodu ostmine on kõik head otstarbed tarbimislaenu kasutamiseks. Krediitkaartide limiidid ei ole eriti suured ning need ei pruugi sind aidata enamaga kui üksnes võimaldada vahel soetada midagi väiksemat või teha igapäevaseid väljaminekuid. Krediitkaardid ei ole hea valik kindlasti neile, kellel on probleeme kulutamise piiramisega - kuna maksetähtaeg on hiljem, siis ei pruugi ostutuhinas arugi saada, kuivõrd palju parasjagu kulutatakse. See võib aga viia võlgnevuste tekkimiseni järgmisel kuul, mil on vaja kulutatud krediidisumma tagasi maksta. Laenulimiidiga saad võtta kasutusele kogu laenusumma või vaid osa sellest – selleks, et raha kasutada, peab enne taotluse saatma. Seega võib öelda, et otsus on rohkem kaalutletud ja läbi mõeldud. Laenulimiidiga ei ole rangeid reegleid – siin saab klient ise valida, kas maksab tagasi minimaalse osamakse, pool summat või terve summa. Või kasvõi kolmandik kasutatud summast – see on laenaja enda valik. Laenulimiidiga saab uus klient esimesed 30 päeva kasutada limiiti intressivabalt. Seega saad veenduda laenulimiidi paindlikkuse ja kiirusega ilma intresse tasumata.

Ferratumi laenulimiidi taotlusele saad vastuse 15 minutiga

Kui vajad lisaraha, siis Ferratum Bank tagatiseta tarbimislaen laenulimiit garanteerib sulle professionaalse teeninduse ja kiire vastuse laenutaotlusele. Erinevalt tavapankade laenudele, saad sa vastuse oma laenutaotlusele kohe ning võid saada laenusumma oma kontole juba 15 minutiga. Tänu Ferratumi soodsate tingimustega tarbimislaenule ei jää sa hätta, kui rahamure on kimbutamas ning saad paindliku tagasimakseperioodi abil laenatud summa mugavalt tagasi maksta.

Sorry, there are errors on the page: