Valmistu ootamatusteks: kuidas koguda raha erakorralisse fondi?

Täiuslikus maailmas oleks meil kõigil piisavalt sääste ja me ei peaks muretsema tuleviku pärast. Kahjuks ei ole alati see nii. Hoolimata sellest on meil siiski võimalusi ennast ette valmistada ootamatusteks väljaminekuteks.

Kui Sa ei ole kindel, mis asi see erakorraline fond täpsemalt on, siis see on täpselt see, millisena ta kõlab – see on see raha, mille Sa oled kõrvale pannud ükskõik milliseks erakorraliseks juhtumiks, mis Sinu teel võivad ette tulla. Ja need ei pruugi olla ainult negatiivse alatooniga. Ka rõõmsad sündmused viivad meie rahakotist ootamatult raha.  Erakorralisest fondist võib vajadusel katta ootamatu autoremondi, viimase hetke reisipakkumise, sünnipäevakingituse sõbrale või muud sellist.

Hetkel võib olla keeruline ette kujutada, kuidas oleks üldse võimalik palgast midagi kõrvale panna, aga kohe me püüame Sulle anda ettekujutuse, miks Sa peaksid seda kindlasti tegema.  

Kas ma üldse vajan erakorralist rahatagavara?

Kindlasti peaksid kõik teised inimesed samuti mõtlema erakorralise fondi loomisele, kuid eriti oluline on see siis, kui Sul on mõni krooniline haigus (astma, diabeet, toiduallergia vms). Ootamatu kulutus ravimitele või eriarsti külastus võib võtta suure osa Sinu eelarvest ning seetõttu ongi hea omada rahatagavara igaks elu juhtumiks. Stress ja mure raha pärast ei tohiks sellistel hetkedel olla olulisel kohal.

Kui suur peaks olema tagavara suurus?

Raske on öelda, kui suur peaks olema Sinu säästukonto, kuid on üldteada soovitus omada sääste, mis katavad poole aasta elamiskulud.  

Põhiline on säästmisega alustada. Sea endale realistlikud eesmärgid ja alusta säästmisega koheselt.

Alusta vaikselt

Poole aasta elamiskulude suuruse säästukonto loomine tundub väga ambitsioonikas plaan meie kõigi jaoks ja kui see tundub ületamatu, siis on suur tõenäosus, et motivatsioon seda teha kaob kiiresti.

Kui Sul on võimalik kasvõi 50-100 eurot igakuiselt kõrvale panna, siis see teeb juba 600-1200 eurot aastas. Sellest rahast võib olla suur abi, kui Sul on vaja mõnda ootamatut kulutust katta. Näiteks hambaravi või autoremont on mõlemad vältimatud kulutused, kuid seda on palju lihtsam organiseerida, kui Sa ei pea järgmised nädalad mõtlema, et kogu Su kuu toiduraha on läinud sinna alla.

Hoogu juurde

Oletame, et Sinu eesmärk oli koguda 1000 eurot aastaga, et Sul oleks olemas erakorraline fond, millest katta erinevaid ootamatuid kulutusi. Kui Sa oled oma esialgse eesmärgi saavutanud, ära hakka koheselt ennast teenitud intressidega premeerima. Pigem jätka säästmist ja sea uued ning suuremad eesmärgid! Proovi erinevaid säästunippe – ehk saad igakuist säästusummat suurendada 100 eurolt hoopis 200 eurole.

Kui Sa ei ole valmistunud “vihmasteks” päevadeks

Isegi kui see on võimatu ette näha kõiki olukordi, mis võivad elus ette tulla, meeldib meile Ferratumis mõelda, et me saame pakkuda meelerahu ja kindlust läbi kiire ja paindliku kiirlaenu. Kiirlaenu taotlemine on mugav ja kiire – taotle kuni 300 eurot ning lahenda oma ootamatud rahamured koheselt, sest raha laekub Sinu arvele loetud minutitega.

Vahel on see 300 eurot täiesti piisav. Aga mis siis, kui Sa vajad rohkem? Meie laenulimiidiga saad taotleda kuni 1000 eurot ning mida saad maksta tagasi minimaalsete osamaksetena või soovi korral ka kogu summana.

See on kindlasti kergendus, et Sul on ka plaan B, kui midagi peaks juhtuma.

Laigi seda postitust, kui Sulle see meeldi, jaga seda artiklit, kui Sa arvad, et see võiks kellelegi kasulik olla. Rohkem artikleid ja nõuandeid leiad blogist.

Tahad teada, kuidas me saaksime Su elu veelgi kergemaks teha?  Vaata lähemalt laenudega seotud küsimustele vastuseid SIIT!

Sorry, there are errors on the page: