Mida peaks teadma enne pangalaenu võtmist?

Enamike inimeste jaoks tundub laenu võtmine hea mõttena, kui on vaja pisut lisaraha või võlgu likvideerida. See on kiire ja kergesti kättesaadav lahendus, kuid tihtipeale tehakse otsused liiga tormakalt. Tänapäeval leidub harva mõni inimene, kellel juba poleks ühtegi laenu ega liisingut.

Kui soovid laenu, kuid soovid vältida probleeme, mis on põhjustatud kõrgetest intressidest ja võimalikest lisatasudest, on mitmeid asju, mida sa peaksid meeles pidama.

Arvutused tuleb teha väga hoolikalt

Enamus laenukalkulatsioone tehakse finantsasutuse poolt. Samas uurides võimalikke laenuvõimalusi, peaksid sa lisaks ekspertarvamusele tegema ka ise arvutusi laenukalkulaatoriga. Kuigi pangad võivad võimaldada laenu kuni 60% sissetulekutest, on parim variant teha eelnevalt arvutused, kui palju on Sinu maksimaalne laenusumma ja kui palju suudadad Sa igakuiselt laenu tagasi maksta, et Sul jääks raha ka kõikide muuda igapäevakulutuste katmiseks ning samuti ka säästmiseks. Soovitame valida madalaima krediidi kulukuse määraga laenu, mis tähendab, et Sa ei maksa üleliia intressi ning seega on ka tõenäoliselt laenu kuumaksed väiksemad.

Laenuperiood on väga oluline

Laenu taotlemisel on laenuperiood äärmiselt oluline. Kodulaenu puhul võib laenuperiood olla kuni 30 aastat, samas kui tarbimislaenude periood ei pruugi ületada viite aastatki. On parem võtta lühema perioodiga laen, sest siis saad kohustusest kiiremini priiks. Samas peab periood olema aga piisavalt pikk, et võimaldada sul tagasi maksta kogu summa mõislike osamaksetena.

Leping tuleb üle vaadata eriti hoolikalt

Laenulepingu üksikasjad on äärmiselt olulised. Enne lepingu allkirjastamist veendu, et oled seda hoolikalt lugenud. Loe eriti hoolega neid lepingupunkte ja paragrahve, mis sisaldavad infot erinevate võimalike lisatasude kohta. Uuri kindlasti, kas laenu ennetähtaegsel tagastamisel oled kohustatud leppetrahvi tasuma või millised on tagajärjed kui hilined paar päeva laenumaksega.

Analüüsi erinevaid pakkumisi

Viimase, kuid mitte vähem olulise asjaoluna: loe nii palju lisainfot kui võimalik. Uuri hoolikalt erinevaid võimalusi ja pakkumisi ka teistes pankades, et saaksid teha parima valiku. On mitmeid panku, mis pakuvad häid võimalusi, kuid turul on ka palju kahtlase väärtusega laenupakkumisi. Ole tähelepanelik.

Kui sa leiad, et said sellest artiklist kasulikke nippe, siis jaga seda teistega ka! 

Soovid taotleda Ferratumi laenu? Kliki allpool olevale nupule! 

Sorry, there are errors on the page: