Mees kirjutamas

Laenamise puhul räägitakse alati krediidi kulukuse määrast. Rõhutatakse, kui oluline ja tähtis see on. Mis on krediidi kulukuse määr? Krediidi kulukuse määr näitab laenu reaalset kogukulu aastas. Seda kuvatakse protsendina ja mida madalam protsent, seda soodsam on laen. See näitab väga täpselt ära, kuidas erinevad peale vaadates sarnased laenud üksteisest.

Mida krediidi kulukuse määr näitab?

Krediidi kulukuse määr näitab konkreetselt ära, kui kalliks mingi laen reaalselt lõpuks muutub. Krediidi kulukuse määra arvutatakse Euroopa Liidus määratletud ja Eestis rahandusministri otsusega kehtestatud valemi alusel. Valemis võetakse arvesse krediiti ehk täielikku laenuks võetud rahasummat, tagasimaksmise perioodi, intressi protsenti, lepingu sõlmimise tasu ning teisi lepinguga kaasnevaid kulusid, nagu näiteks kohustuslikku kindlustust kodulaenu või autoliisingu puhul. Küll aga ei kajastu seal viivised või muud lisatasud, mis võivad kaasneda, kui maksed viibivad. Laenamine võib tihti tuua kaasa ka varjatud kulusid, mida esmapilgul ei märka, sest reklaamitud pakkumine tundus niivõrd hea. Just sellises olukorras ongi vaja vaadata, mida näitab krediidi kulukuse määr, sest kui see on ebamõistlikult kõrge, siis on kuhugi peidetud mingi tasu, millele te pole tähelepanu pööranud. Tihti arvatakse, et just kiirlaen on see, millega kaasneb suurim intressikulu, samas kui võrrelda näiteks Ferratumi kiirlaenu krediidi kulukuse määra mõne krediitkaardiga, tuleb välja, et kiirlaenu protsent on märksa väiksem kui krediitkaardil. Kui esitate laenutaotlust, aga ei leia kusagilt krediidi kulukuse määra infot, siis soovitame kindlasti valida teine laenupakkuja, sest selle info näitamine on kohustuslik ja selle peitmine näitab, et konkreetne asutus ei pea lugu ei oma klientidest ega Eesti Vabariigi seadusest. Samuti on oht, et teid tabab tagasimaksete juures halb üllatus ootamatute lisatasude kujul.

Miks on krediidi kulukuse määra näitamine kohustuslik?

Nagu rääkisime, siis krediidi kulukuse määr näitab täpselt ära, kui suur on laenu kogukulu aastas. Selle näitamine on tehtud kohustuslikuks iga laenutoote puhul, olgu selleks siis kiirlaen, krediitkaart või liising. Kuna laenutooted on väga erinevad ja koosnevad paljudes komponentidest, pole harv juhus, kus inimesel on väga keeruline tegelikku pilti ette saada selle kohta, kui kalliks mingi laen reaalselt kujuneb. Just selleks, et sellist segadust ei tekiks, ongi kohustuslik kuvada krediidi kulukuse määr. Seda näitu kuvatakse alati protsendina ja siis on juba silmal väga lihtne haarata, milline laen on kallim ja milline odavam. Pole harv ka juhus, kus laenukalkulaator pakub esimese valikuna välja soodsa pakkumisena laenud, mis tegelikult lõpuks osutuvad hoopis kallimateks. On juhused, kus laenukalkulaatorid lihtsalt ei arvesta kõiki laenuga kaasnevaid lisakulusi nagu näiteks lepingutasu või laenu haldustasu, mis võivad tegelikult laenu tagasimakse suurust tuntavalt muuta. Enne seda, kui krediidi kulukuse määra kuvamine kohustuslikuks muutus, olid väga levinud olukorrad, kus arvestamisel tuli välja, et see protsent oli lausa üle 1000. Ilmselgelt oleks selline protsent iga laenusoovija eemale peletanud ja suure ohumärgi püstitanud. Nii et kui olete laenu võtmas, pöörake sellele väiksele, kuid väga olulisele numbrile kindlasti tähelepanu, sest just see näitab ära, kui palju te peate laenu reaalselt tagasi maksma.

Ferratumi laenutasud on mõistlikud

Ferratum Bank kuvab kõikide oma laenutoodete juures, milline on reaalne krediidi kulukuse määr. Kui võrdlete neid teiste turul olevate sarnaste laenutoodetega, näete, et meie toodetel puuduvad varjatud kõrvalkulud ning pakume oma klientidele alati parimaid tingimusi. Kui teil on siiski küsimusi mõne toote või teenuse kohta, siis esitage oma küsimused julgelt meie klienditeenindajatele, kes tutvustavad teile erinevaid tooteid ning leiavad alati teie murele lahenduse.

Laenulimiit

See summa saadaval vaid olemasolevatele klientidele.
Väljamaksetasu*: X
Päevaintress:
Maksimaalne KKM: X
Minimaalne periood: 3 kuud
Maksimaalne periood: 67 kuud*
Maksa tagasi 30 päeva jooksul: 0.00 €
*Esimene väljamakse tasuta, tasu rakendub alates teisest ülekandest Laenulimiidi kontolt oma arveldusarvele, 3% väljavõetavast summast.

Või maksa igakuiste maksetena

Esimene minimaalne makse: 0.00 €