Milline laenukohustus on minu kuusissetuleku juures vastuvõetav?

Enne kui isegi hakkate välja selgitama, kui palju laenu saate endale lubada, mõelge, milleks see on mõeldud ja millist mõju see teie elule avaldab. Me kõik vajame lisavahendeid mis tahes asjade jaoks: kodu remont, kooli tagasi minek, vananenud tehnika, beebi sünd, perepuhkus ... nimekiri jätkub. Esimene samm on määratleda oma eesmärgid elus ja kaaluda, kas teie tehtavad rahalised otsused sobivad selle teekonnaga kokku. Jätke alles see, mis toimib, ja proovige kõrvaldada see, mis ei toimi. See korraldusprotsess on võtmetähtsusega, et olla teadlik sellest, mida saate raha laenamisel endale lubada; see on pidev ümberhindamisprotsess ja kui teete seda õigesti, võib see olla osa tervislikust finantselust.

Kas see on teie praeguses olukorras mõttekas?

Vaadake tähelepanelikult oma elustiili ja hinnake, kuidas see laen mõjutab kogu teie elu. Hariduse jätkamiseks laenu võtmist tuleb vaadata suurema plaani osana. Milline näeb välja teie tulevane sissetulek, kui suudate nüüd kokku hoida, et seda saavutada? Või kui mõtlete uue auto rahastamisele, kas see konkreetne sõiduk sobib teie üldisesse ellu? Kas see kulutus märgistab praktiliste vajaduste rahuldamist või on see tegelikult ostmine muudel põhjustel? Kui olete teinud kindlaks, millised on teie kõige olulisemad vajadused, on lihtsam hinnata, kuidas see laen sobituks teie pikaajaliste eesmärkidega.

 

mees kassiga

 

Kas see laen mõjutab teie pikaajalisi investeeringuid?

Kodu on enamikul peredel tavaliselt üks suuremaid varasid ja vajaliku koduremondi finantseerimine võib olla ka suurem pikaajaline investeering teie kinnisvarasse. Võib-olla peate vaatama seda suuremat pilti, et otsustada elada pisut tagasihoidlikumalt ja seeläbi võimaldada investeerida oma pikaajalisse eesmärki. Oma kodu akende parandamine võib aja jooksul elektriarvete näol raha kokku hoida ja ka kodu väärtust suurendada. Kui te oma kodu töökorras hoidmisele raha ei kulutata, väheneb aja jooksul selle väärtus rohkem kui selle summa võrra, mille kulutaksite väikestele remonditöödele siis, kui neid on vaja. Kui vaatad oma kodu kui investeeringut, aitab see kergemini mõista vajadust teha väikeseid kulutusi regulaarsetele värskendustele. Mõelge kodulaenu vajadus läbi ja uurige, milline on kasu, mida tooks kaasa konkreetne parandus.

 

mees lapsega arvutis

 

Kas see vajadus on teie toimetuleku jaoks kriitilise tähtsusega?

Uus tehnoloogiline seade, näiteks katkise sülearvuti või mobiiltelefoni väljavahetamine, võib olla vajalik teie toimetulekuks, seetõttu on selle vajaduse arvestamine oluline, kui hindate, kas peaksite laenu võtma või mitte. Kui peate töö tegemiseks kasutama nutitelefoni või peate kodust töötamiseks kasutama oma sülearvutit, võib selle jaoks vajalik laen olla teie jaoks ülioluline. See võib olla ka transpordivahend, kui peate iga päev tööle sõitmiseks oma autoga pendeldama. Sissetulekuallika kindlustamise tagamine on kriitilise tähtsusega ning töö jaoks vajalike vahendite olemasolu on võtmetähtsusega, et saaksite täita oma rolli edukalt. Sellesse kategooriasse võib kuuluda ka teie riietus, kui peate oma töökohal olles pidama kinni konkreetsest sobivast riietusest. Kui tegemist on teie tööga ja teie peamise sissetulekuallikaga, siis veenduge, et säilitaksite nende vajaduste katmiseks parima puhvri.

 

mees töölaua taga

 

Kuidas mõjutab see laen teie igakuiseid kulutusi?

Koostage ülevaade oma igakuistest püsiarvetest ja vaadake, kuidas see laen mahub teie eelarvesse. Kui teil on pärast laenu võtmist raskusi põhiliste elamisvajaduste eest tasumisega, peate võib-olla oma eluviisi ümber hindama. Võib-olla peate otsima väiksema kuluga elukoha, et teie kuueelarves oleks suurem varupuhver. Uurige mõne muu püsikulu (nt kindlustusmaksed, mobiiltelefonilepingud või kommunaalmaksed) korrigeerimise võimalust, et saada teada, kas teil on õigus soodsama hinnaga teenusele. Mõnikord piisab ainult telefonikõnest ja hindade vähendamise või või erinevate teenuste üheks paketiks vormistamise kohta küsimisest, et iga kuu rohkem säästa. Muidugi annab see, kui püsikulud on võimalikult väikesed, teile suurema paindlikkuse muude igakuiste otsuste tegemisel, kui saab arvestada suurema kasutatava sissetulekuga.

 

mõtlik naine arvutiga

 

Kuidas saaksite säästa raha muul viisil, et tasakaalustada laenuvajadust?

Kui teadvustada endale, miks tahate laenu võtta, võib see vähendada väiksemaid lisakulutusi, et saaksite silmas pidada suuremat pilti. Kui restoranis söömine kuuks ajaks ära jätta, saate hoida kokku üsna palju raha, kui vaatate, kui palju see kokku maksma läheb. Kodus taskukohase söögi valmistamine on nii kulude kokkuhoid kui ka tavaliselt teie tervisele parem. Riietus võib olla mõne pere jaoks suur kulu ja kui otsustate osta ainult siis, kui teil on midagi tõesti vaja, võib see teie rahalisele olukorrale suurt mõju avaldada. Kasutage kaupluste allahindlusi, kogukonna kauplemiskohti või isegi kasutatud riideid, kui peate kokkuhoidlikult mitu last riidesse panema. Perekondlikud tegevused võivad olla kallid, nii et hakake kasutama kõiki tasuta võimalusi, mida teie piirkonnas pakutakse. Mitmed tegevused, näiteks loodusrajad, linnapargid või kohaliku raamatukogu üritused, on enamikus piirkondades hõlpsasti kättesaadavad, et perega vaba aja veetmisel kulusid piirata. Transpordi eest tasumise asemel jala tööl käimise valimine on samuti suurepärane viis nii tasuta trenni tegemiseks kui ka raha säästmiseks. Nende väikeste muudatuste tegemine on lihtsam ja isegi lõbus, kui teil on positiivne mõtteviis ja eesmärk, mille poole püüdlete, olenemata sellest, mis see teie jaoks on.

 

naine diivanil

 

Kas olete nõus selle nimel tööd tegema?

Võib-olla olete lähedal sellele, et saate endale lubada laenu võtmist millegi jaoks, mis on teile oluline, kuid millest jääb veidi puudu. Võite alati proovida võtta endale lisatöö, et lisada oma igakuisele sissetulekule teatud puhver. Olenemata sellest, kas tegemist on peretuttava heaks töötamisega või paaris vahetuses töötamisega kohalikus ettevõttes, viivad lisavahendid teid eesmärgile lähemale ja muudavad kulutused kohasemaks. Koostage plaan ja eelarve koos oma lisatuluga, et teil oleks selge eesmärk, mille nimel töötada. Puhkusele sõitmine koos perega on oluline motivaator, et teha natuke lisatööd väärilise tasu nimel. See silmapiiril olev stiimul võib tõesti aidata teil keskenduda lõpptulemusele, et auhinda silmaulatuses hoides eesmärgile pühendunult tegutseda.

 

mees ja naine laua taga

 

Igaühe olukord on erinev, meie elu on ainulaadne ja meie vajadused on tõesti meie enda omad, seega on keeruline selgitada välja, mis on tervikuna vastuvõetav. Võtke vastutus enda olukorra eest ja kaaluge vajadusi, mis teil on, et seejärel otsustada, mis teile ja teie perele sobib. Pidage iga ostu korral alati meeles oma elu eesmärke ja otsustage, kas see sobib kokku teie üldise plaaniga selle kohta, milline teie elu võiks olla. Kõige olulisem on jääda enda suhtes ausaks, teades, millised on teie individuaalsed vajadused ja kuidas saate saavutada omaenda ainulaadseid eesmärke.

Sorry, there are errors on the page: