5 näpunäidet korteri odavalt renoveerimiseks

Kui asi puudutab oma korteri renoveerimist, on sulle ilmselt öeldud, et see on kallis ja aeganõudev ning selleks, et tulemus näeks välja professionaalne, pead sa palkama oskustöölised. Kuid see on tõest kaugel.

Kui sa mõtled oma korteri renoveerimisest, siis siin on viis kasulikku nõuannet, mida sa peaksid kaaluma.

1. Esmalt küsi endalt "miks?"

Kõigepealt peaksid sa mõtlema renoveerimise eesmärgile ja soovitud lõpptulemusele. Kas teed seda selleks, et muuta pind atraktiivsemaks müügi või rentimise eesmärgil, või on see sinu enda elukoht ja nauding? See võimaldab sul teha kindlaks, kas renoveerimine on lühiajaline või pikaajaline investeering.

Kui eesmärk on rentida või müüa, siis oleks mõistlik kulutada vähem materjali, tööjõu ja sisustuse peale. Lõppude lõpuks on sinu eesmärgiks investeeringu maksimaalne tasuvus.

Kuid kui korter ja renoveerimistööd on sinu enda naudinguks, saad sa lubada endale rohkem sisustusele kulutamist. Kuid hoia siiski kulud madalal, selleks hinna osas ringi vaadates ja ka mõned renoveerimistööd ise tehes.

2. Seejärel uuri

Tõenäoliselt on mõni sinu sõpradest või keegi sinu perekonnast oma maja või korterit renoveerinud. Kuigi hinnad võivad küll mõnevõrra muutunud olla ajast, mil nad oma elamist renoveerisid, võivad nad siiski olla ühenduses oma töövõtjatega ja saavad soovitada spetsialiste, kes suudavad teha kvaliteetset tööd eelarve piires ja õigeaegselt.

Ära unusta küsida oma sõpradelt ja tutvuste "laiendatud võrgustikult". Enamik inimesi on valmis abistavat kätt ulatama ja paari õlle või õhtusöögi eest natukene raskeid asju tõstma.

Kombinatsioon töövõtjate palkamisest ja sõprade abi kasutamisest võib säästa varanduse ja töö saab valmis täpselt sellisena nagu sa lootsid.

3. DIY ... IYC ("tee seda ise" - "kui sa suudad")

Kui arvata välja elektritööd, võib ise tegemine olla sageli parim valik. Lõppude lõpuks tead sa täpselt, mida sa soovid ja nii saad sa kontrollida oma aega ja eelarvet.

Kui asi puudutab põrandate lihvimist, seinte värvimist või riiulite paigaldamist, võid end üllatada sellega, kui käepärane see võib mõne elementaarse tööriista abil olla.

Kui on midagi, mida sa arvad, et saad ise ära teha, siis tee seda ja säästa selle käigus raha.

4. Ole stiilne, jäädes samas eelarve piiresse

Üks suurimaid renoveerimisega seotud kulusid on elamispinna mööbli ostmine. Tõde peitub aga selles, et korteri stiilseks muutmiseks ei ole vaja disainerbrände osta.

Kui sirvid ajakirju ja otsid stiilseid ideid ning näed disainerite tehtud valgusteid, lampe, laudu või tarvikud, siis tea - vähese otsimisega leiad peaaegu kindlasti samas stiilis tooteid, mis ei ole disainerite looming ja mis maksavad samas murdosa hinnast.

Hea üldine reegel, mida järgida, on asjade lihtsana hoidmine: ära osta liiga palju ja ära elamist liigselt asjadega koorma. Korteri puhta, avara ja lihtsana hoidmine võib panustada väga palju korteri stiilseks muutmisse.

5. 3xRE põhimõte

REcycle, REdesign, REuse ehk lase uuesti ringlusse, kujunda ümber ja kasuta uuesti - see kolme R-i reegel on väga käepärane elamispinna sisemust kaunistades.

Ära mõtle, et sul on vaja osta uusi asju. Sa võid osta ümbertöödeldud ja renoveeritud mööbli palju odavamalt ning sageli annab just see korterile individuaalsema välimuse ja tunde.

Sama reegel kehtib kodumasinatega - mõtle kasutatud seadmete ostmisele. Kuid nagu alati, ole kasutatud elektroonikaseadmete ostmisel ettevaatlik.

Palju edu oma renoveerimistöödega!

Sorry, there are errors on the page: