Rahajutud: kuidas rääkida oma lastega rahast?

Mitmete hiljutiste finantsteemaliste uuringute tulemused on näidanud, et umbes 50% lapsevanematest väldivad oma lapsega rahast rääkimist, sest see on nende arvates ebaoluline või ülemäära keeruline.

Lapsega rahast rääkimine ei pea aga olema sugugi keeruline. See peab olema sama loomulik kui hommikune hambapesu.

Kui uskuda ütlust "rahal on omad jutud", siis oleks aeg vanematena lapsele rahast rääkida. Allpool on mõned kasulikud juhised, kuidas oma lastega alustada jutuvestlust rahateemadel:

Alustage varakult

Alustage oma laste finantsilist harimist noorelt. Kasutades igapäevaseid näiteid ja olukordi mõistab Sinu laps paremini majandust enda vanusele sobilikul tasemel. Aja jooksul on Sul võimalik seletada keerulisemaid asju nagu näiteks raha säästmine ülikooli jaoks või maja ostmiseks.

Varajane algus on üks tähtsamaid asju, kui asi puudutab SInu lapse rahalist mõtlemist, kuna see loob aluse oskusele tulevikus rahaga majandamisele ja toimetulemisele.

Õpetage oma lastele eesmärkide seadmist ja pikaajalist säästmist

Me kõik teame, et lapsed tahavad alati uusi asju, olgu selleks uued jalanõud, uusim videomäng või mis iganes uus äge vidin. Miks mitte õpetada lapsele, kuidas säästa raha, et osta mõnda soovitud asja? Selgitades asja maksumust ja näidates oma lapsele, kui palju ta peab igal nädalal raha säästma, ei ole nõuanne ainult praktiline, vaid annab Sinu lapsele ülevaate kulude ja tulude haldamisest.

Selgitage, kuidas laenud töötavad

Lapsed ei pruugi ehk mõista, et teie perel on rahalised kohustused nagu laen või hüpoteek. Andke oma lastele teada, millised kohustused teie perel on ja kuidas need töötavad. Kui soovite, et teie laps õpiks, mis on laen, laske neil endalt raha laenata ja näidake neile, kuidas tagasimaksed töötavad. Vanematele lastele saate määrata ka intressimäärad ja nad peavad teile veidi rohkem tagasi maksma.

Kasutage rahateemalisi mänge

Kasutades rahateemalist mängu või aktiivset tegevust, mis hõlmab sissetulekuid ja väljaminekuid, on see abiks ka vanematele, kes kõhklevad rahateemadel rääkida. Iga laps tahab lõbutseda, nii et kasutage seda ära ja kaasake neid mängudesse nagu Monopoly. Katsetada võib ka rahateemalisi mobiilirakendusi, mis aitavad vanematel last harida majandusteemadel.

Teie lapse tulevik on kõige olulisem investeering, mida te kunagi teete, seega alustage juba täna.

Vajutage meeldib sellele postitusele, kui Sa arvad, et see oli kasulik. Jaga seda postitust, kui teate teisi, kellele võib see abiks olla. Rohkem suurepäraseid lugusid ja nõuandeid leate meie blogist!

Tahate rohkem teada, kuidas Ferratum muudab Sinu elu lihtsamaks? Lugege lähemalt SIIT!

Sorry, there are errors on the page: