5 küsimust, mida peaksid endale enne laenu taotlemist esitama

Laenu taotlemisele mõtlemine ei ole miski, mida on vaja häbeneda. Tegelikult on peaaegu kõigil mõni kohustus või krediit, olgu selleks autolaenud, krediitkaardid, hüpoteegid või õppelaenud. Seega juhul kui sa juba laenu taotlemist kaalud, on kindlasti kõige tähtsam just teadlike otsuste tegemine. Esiteks veendu, et taotled laenu õigetel põhjustel. Teiseks on oluline, et sa tutvuksid oma valikutega ja teaksid seda, millega laenu taotlemisel arvestada.

Leidub viis küsimust, mida sa peaksid enne laenu taotlemist alati endalt küsima.

1. Kui palju mul on tegelikult vaja laenata?

Enne mistahes laenu taotlemist küsi endalt seda, kui palju on sul tegelikult laenata vaja. Kui laenu eesmärgiks on näiteks mõne asja ostmine, siis ehk on sul võimalik poole hinna ulatuses raha säästa ja vaid ülejäänu laenata, et laenatava summa suurust vähendada? Ent ehk vajad hoopis laenu ajaliselt tundlikemal põhjustel ja seega ei ole raha säästmine võimalik. Igatahes vaata alati oma eelarve üle ja tee seal vajalikud muudatused. Kui sul on oma eelarvest ajakohane ülevaade, siis on sul võimalik näha ka seda, kui palju raha sul laenu tagasimakseteks saadaval on.

2. Kas mu sissetulek on laenu ja intressi tagasimaksmiseks piisav?

Esimese asjana peab väikelaenu taotlemisel arvestama sellega, et laenu igakuine summa ei ole makse kogusumma. Lisaks igakuisele tagasimaksele koguneb sinu laenu pealt ka intressi. Sõltuvalt laenust kasvab intressimäär igapäevaselt, -nädalaselt või -kuiselt. Olles oma eelarve üle vaadanud, veendu, et sinu igakuine sissetulek on piisav, et maksta ära vähemalt minimaalne igakuine laenusumma. Ideaalis peaks see olema nii suur, et tasuda ka sel perioodil kogunenud intressid. Oma laenu kogumaksumuse, mis sisaldab ka intressitasusid ja igakuiseid makseid, uurimiseks heida pilk Ferratumi laenukalkulaatorile. Kui pärast laenukalkulaatori kasutamist ja oma eelarve üle vaatamist tundub sulle, et peaksid laenu tagasi maksmiseks pingutama, ei ole laenu võtmine soovitatav.

3. Kui kaua ma pean laenu tagasi maksma?

Laenu tähtaeg või aeg, mille jooksul sa pead laenu tagasi maksma, varieerub taotletava laenu tüübist ja summast sõltuvalt. Olgu selleks nädalad või kuud - kõige olulisem on valida laenatav summa, laenu maksetähtaeg ja seotud intressimäärad oma eelarvest lähtuvalt.

Üks asi, mida silmas pidada, on võime laen ennetähtaegselt tagasi maksta. Näiteks võimaldab Ferratum oma klientidel tagatiseta laenud ilma ennetähtaegse tagasimaksmise trahvita tagasi maksta. See võimaldab klientidel teha tagasimakseid oma eelarvel põhinevalt ja muudab laenu tagasimaksed paindlikumaks ning mugavamaks. Ükskõik, millise finantsasutuse sa valid, veendu, et see võimaldab laenu trahvideta varasemat tagasi maksmist.

4. Kuidas ma oma teisi laene haldan?

Täiendava laenu võtmine ei ole hea mõte kui sul juba on muid võlgnevusi, näiteks krediitkaart või mõni muu laen. Seda seetõttu, et see toob kaasa suurematesse võlgadesse sattumise. Enne lühiajalise laenu taotlemist veendu, et suudad praegu oma krediitkaardi või muude laenude tagasimakseid teha probleemideta. Kas su eelarve võimaldab veel ühe tagasimaksega hakkama saada?

5. Kas ma olen soovitud laenu jaoks valinud parima asutuse?

Turul on palju lühiajalisi laene pakkuvaid finantsasutusi (sealhulgas pankasid). Lisaks tasudele ja tingimustele on oluline, et sa tunneksid end valitud finantsasutusega seoses mugavalt. Veendu, et tasud on arusaadavad ja et ettevõte on usutav ja usaldusväärne. Saamaks teada, millistel ettevõtetel on hea maine, loe veebist teiste kasutajate arvustusi - näiteks veebilehelt Trust Pilot.  Tänu õige krediidiasutuse valimise protsessile saad end õige valiku tegemise osas kindlamana tunda.

Meie Ferratumis usume asjade teisiti tegemisse. Olles finantstehnoloogia ja mobiilse laenamise vallas rahvusvaheline teerajaja, oleme me alates 2005. aastast laiendanud oma tegevusi 24 riiki.

Ferratumi online-laene taotledes võid olla kindel, et sa oled heades kätes. Me usume täielikku läbipaistvusse. Ei mingeid varjatud tasusid. Tegelikult on Ferratum finantsinspektsiooni (FCA) ja tarbijakrediidi kaubandusassotsiatsiooni (CCTA) poolt litsentseeritud ja samad asutused ka reguleerivad meie tegevust.

Meie missioon on lihtne - pakkuda parimat, kiireimat ja kõige kasutajasõbralikumat laenamist ning pangateenuseid koos 24/7 personaalse klienditeenindusega. Täida taotlus internetis mõne minutiga ja saa vajaminev raha paari tunni jooksul. Kui tegemist on rahaga, on Ferratumit kasutades sul üks asi vähem, mille pärast muretseda.

Sorry, there are errors on the page: